• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » احمدی نژاد: بعضاً کساني که مدعي اسلامند، به دنبال تثبيت صهيونيست‌ها هستند
  کد خبر : 1816268

  احمدی نژاد: بعضاً کساني که مدعي اسلامند، به دنبال تثبيت صهيونيست‌ها هستند

  رييس جمهور گفت: امروز مأموريت انسان‌ها، تلاش براي استقرار اسلام در جهان است. اگر مأموريت مشترک بوده و همه موحد و کارها براي خداست، پس چرا تنازع وجود دارد و چرا 65 سال است که رژيم صهيونيستي، در منطقه حضور دارد، علت آن است بعضاً کساني که مدعي اسلام هستند، به دنبال تثبيت صهيونيست‌ها مي‌باشند.امروز بايد به دنبال کسي باشيم که اسلام را آنگونه که هست، مي‌فهمد و مشخص است که چنين کسي بايد از جنس پيامبر باشد.

  احمدی نژاد: بعضاً کساني که مدعي اسلامند، به دنبال تثبيت صهيونيست‌ها هستند Reviewed by Farnaz on May 9Rating:

  رييس جمهور گفت: اگر مأموريت مشترک بوده و همه موحد و کارها براي خداست، پس چرا تنازع وجود دارد و چرا 65 سال است که رژيم صهيونيستي، در منطقه حضور دارد، علت آن است بعضاً کساني که مدعي اسلام هستند، به دنبال تثبيت صهيونيست‌ها مي‌باشند.

  به گزارش مهر، محمود احمدي نژاد در نشست بررسي راهکارهاي وحدت و همگرايي جهان اسلام، با طرح اين سوالي درباره علت خلقت انسان گفت: انسان خلق شده تا به کمال برسد و از فرصت حيات اين دنيا براي برپايي يک حيات ابدي استفاده کند و از سوي ديگر، زندگي سعادتمند و سرشار از صلح و امنيت و برادري و کرامت انساني برپا کند و اتفاقاً مقصود اول، از خلال تلاش براي مقصود دوم حاصل مي‌شود.

  رييس جمهور خاطر نشان کرد: خداي متعال براي انجام مأموريت‌هاي انسان برنامه و راه را معين کرده است و آن اسلام است. همه پيامبران الهي منادي اسلام بودند و تفاوتي بين دعوت پيامبران وجود ندارد، اما بديهي است که متناسب به ظرفيت بشر در هر مقطع بخشي از اسلام عرضه شده است و تمام اسلام را پيامبر عزيز اسلام عرضه فرموده‌اند.

  احمدي‌نژاد مأموريت اصلي انسان‌ها را عمل به اسلام دانست و با طرح اين سوال که چرا تاکنون اسلام آنگونه که هست، در زمين حاکم نشده است؟ گفت: حاکميت اسلام نيازمند انسان‌هاي همراه با اسلام است و نيازمند کساني است که ظرفيت دريافت و عمل کامل به اسلام را داشته باشند و معلوم است که اين ظرفيت تاکنون در جوامع بشري وجود نداشته است و شيطان و مستکبران و دشمنان کمال انسان و پيامبران از اين موضوع استفاده کرده و وضعيت جامعه بشري را به وضع کنوني رسانده‌اند.

  رييس جمهور گفت: امروز مأموريت انسان‌ها، تلاش براي استقرار اسلام در جهان است.

  احمدي نژاد گفت: همه پيامبران براي ايجاد اتحاد بين انسان‌ها و زدودن تفرقه و جدايي، مبعوث شده‌اند.

  رييس جمهور با بيان اينکه امروز بايد در مرحله اول بين علما و مسلمانان وحدت و همدلي ايجاد شود، اظهار داشت: براي ايجاد وحدت بازگشت به گذشته تاريخي نمي‌تواند مفيد باشد، ‌سابقه تلاش براي وحدت حداقل صد سال برمي‌گردد و در حالي که دشمنان هر روز با يک طرح و برنامه جديد، براي منابع و ثروت ملت‌ها نقشه مي‌کشند و اين روند تا چه زماني بايد ادامه داشته باشد. بايد به جاي اينکه براي ايجاد وحدت در گذشته سرمايه‌گذاري کنيم براي آينده و روي اشتراکات خود تلاش کنيم.

  احمدي نژاد با بيان اينکه در ايجاد وحدت، سه عنصر نقش کليدي ايفا مي‌کنند، مباني فکري و معرفتي را يکي از اين عناصر دانست و گفت: بايد تعريف مشترکي درباره انسان و فلسفه خلقت انسان ارائه کرده تا به تبع تعريف از انسان نظامات اجتماعي، شکل بگيرند، چنانکه دشمنان تعريفي از انسان ارائه داده و پشت سر آن نظامات اجتماعي گوناگون خود را تبليغ مي‌کنند.

  رييس جمهور افزود: مستکبران، انسان مادي غربي ساقط شده از شأن آسماني را به قدري تحسين مي‌کنند که حتي در بسياري از کشورهاي اسلامي هم تبليغ مي‌شود، چرا نبايد کشورهاي اسلامي نظام اقتصادي و اجتماعي و حکومتي واحدي داشته باشند، لازمه اين کار رسيدن به تفاهم بر روي رابطه انسان با خدا و جهان است.

  احمدي نژاد عنصر دومي که در وحدت مؤثر است را مشخص کردن مأموريت‌ها دانست و گفت: مأموريت اصلي ما حاکميت اسلام در جهان است و اين موضوع را در دو کلمه انديشه توحيدي و استقرار عدالت مي‌توان خلاصه کرد.

  رييس جمهور افزود: توحيد، منشأ خيرات و برکات است و بدون آن هيچ ارزشي خلق نشده و کمالي اتفاق نمي‌افتد و عدالت نيز بالاترين جلوه اجتماعي توحيد است و همه پيامبران آمده‌اند تا عدالت را مستقر کنند و عدالت گام اول کمال انسان است.

  احمدي نژاد با طرح اين سوال که دايره و محدوده عدالت، کجاست، گفت: روشن است که توحيد و عدالت، جهاني است و همه بايد براي استقرار آن در جهان تلاش کنيم و هر هدفي غير از اين نتيجه‌اي جز تفرقه ندارد.

  رييس جمهور اضافه کرد: همچنان که دشمنان بشريت با نگاه جهاني مديريت و برنامه‌ريزي مي‌کنند، ما نيز بايد جهاني، فکر و عمل کنيم و مسلمان بايد مدافع حقوق همه مردم در تمام جهان باشد.

  احمدي نژاد عنصر سوم در ايجاد وحدت را اخلاص و کار براي خدا دانست و گفت: اگر کار براي خدا نباشد وحدت ايجاد نشده و اثر ماندگاري و مثبتي اتفاق نخواهد افتاد.

  رييس جمهور گفت: اگر مأموريت مشترک بوده و همه موحد و کارها براي خداست، پس چرا تنازع وجود دارد و چرا 65 سال است که رژيم صهيونيستي، در منطقه حضور دارد، علت آن است بعضاً کساني که مدعي اسلام هستند، به دنبال تثبيت صهيونيست‌ها مي‌باشند.

  احمدي نژاد با طرح اين سوال که چرا وحدت و همدلي بين مسلمانان وجود ندارد، گفت: معتقدم اشکال اساسي در فهم از قرآن و اسلام است و اشکال دوم در مديريت و کسي است که بايد اسلام را در جامعه پياده کند. امروز بيش از 50 کشور عنوان مي‌کنند که اسلامي هستند. آيا يک کشوري وجود دارد که انسان قانع شود که در آن کشور اسلام همانگونه که هست، پياده مي‌شود.

  رييس جمهور خاطر نشان کرد: امروز بايد به دنبال کسي باشيم که اسلام را آنگونه که هست، مي‌فهمد و مشخص است که چنين کسي بايد از جنس پيامبر باشد.

  احمدي نژاد با طرح اين سوال که چه کسي مي‌تواند جامعه بشري را متحد و براي رسيدن به مقصود نهايي رهبري کند، گفت: بشريت براي اين منظور، نيازمند حبل‌الله است و متأسفم که شيطان توانسته است بخش وسيعي از جامعه بشري حتي مؤمنين را از وجود حبل‌الله غافل کرده است.

  رييس جمهور تصريح کرد: امروز بايد پرچم وحدت را نه فقط بين شيعه و سني بلکه بين همه بشريت برافراشته کنيم، چرا که مردم ساير مناطق دنيا نيز در ظلم و بي‌عدالتي به‌سر مي‌برند. به عنوان نمونه مي‌توان به تظاهرات گسترده مردم اروپا و سرکوب آن اشاره کرد و امروز مردم اروپا، نمي‌دانند که از ظلم حاکمان خود، به کجا بايد پناه و شکايت برند.

  رييس جمهور تأکيد کرد: بايد نگاه‌مان جهاني باشد و اسلام، توحيد و عدالت را براي همه بشريت بخواهيم و براي استقرار آن به دنبال وحدت بر محور انديشه حبل‌الله بوده و تمام جمعيت دنيا را به آن دعوت کنيم.

  احمدي نژاد تصريح کرد: امروز جهان بايد با ادبيات انقلاب اسلامي و مفهوم امامت و عدالت، آشنا شود.

  احمدي‌نژاد در بخش ديگري از اظهارات خود با خوش‌آمدگويي به ميهمانان مصري حاضر در اين جلسه برنامه‌هاي سفر به مصر و ملاقات و مذاکره با محمد مرسي درباره شرايط منطقه و جهان اسلام و همکاري‌هاي، دو کشور و نيز حضور در جامعه شريف الازهر و ديدار و گفتگو با رييس، اساتيد اين دانشگاه را يادآور شد و اظهار داشت: در دانشگاه الازهر گفتگوهاي بسيار صميمي، برارادانه و راهگشايي داشتيم و دو طرف مانند برادراني که دهه‌ها و صدها از هم دور بودند و تازه به هم رسيده بودند علاقمند بوديم درباره همه مسايل با هم گفتگو کنيم اما فرصت محدود بود و تفاهم کرديم که ارتباطات همچنان استمرار يابد.

  رييس‌جمهور گفت: در سفر به مصر احساس ما اين بود که در ايران و در بين مردم ايران هستيم و همان صفا و صميميت و عشق به پيامبر و آل طاهره ايشان، در مصر نيز موج مي‌زد.

  احمدي‌نژاد گفت: سفر به مصر را در تاريخ روابط دو کشور و دو ملت نقطه برجسته و ممتازي مي‌دانم.

  رييس‌جمهور در خصوص علت اهميت روابط ايران و مصر گفت: مصر سرزمين بزرگي است و عشق به اهل بيت، پيامبر و آل پيامبر، در بين مردم اين کشور موج مي‌زند و اين کشور سرزمين فاطميون است.

  رييس‌جمهور گفت: هيچگاه ايران و مصر در کنار هم براي جهان اسلام و جهان نقش‌آفريني نکردند و معتقدم دست‌هاي شيطاني در کار بود تا دو ملت را از هم جدا کنند. چرا که قبل از انقلاب اسلامي ايران، حکومت مصر عليه صهيونيست‌ها و ايران دوست صهيونيست‌ها بود و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي شرايط برعکس شده و باز هم بين دو ملت فاصله افتاد.

  احمدي‌نژاد خاطر نشان کرد: سفر به مصر اتفاق بزرگ و بسيار مهمي براي دو کشور و ملت‌هاي جهان بود، مصر و ايران دو کشور تاريخ‌ساز و فرهنگي هستند که اگر در کنار يکديگر قرار بگيرند، اتفاقات مهمي در جهان خواهد افتاد.

  رييس‌جمهور خاطر نشان کرد: براي اولين بار در صد سال اخير رييس‌جمهور دو کشور کنار هم نشسته و براي کارهاي بزرگ دست ياري به هم دادند و امروز فرصت مناسبي ايجاد شده تا ارتباطات دو ملت هر چه بيشتر گسترش يابد.

  احمدي‌نژاد با بيان اينکه اگر ايران و مصر در کنار هم قرار بگيرند خيلي از مشکلات کنوني منطقه، به راحتي حل و فصل خواهد شد، گفت: کافي است، دو دولت و دو ملت ايران و مصر در کنار هم قرار بگيرند. در اين شرايط همگان خواهند ديد که بدون اينکه مسأله‌اي پيش بيايد از منطقه خارج خواهند شد. و اگر دو کشور همراه هم باشند، ديگر اثري از درگيري در کشورهاي منطقه نخواهيم بود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.