• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » برای رأی سال 84 عذرخواهی کردم، نه برای رأی سال 88
  کد خبر : 1816197

  دکتر عماد افروغ:

  برای رأی سال 84 عذرخواهی کردم، نه برای رأی سال 88

  «بداخلاقی» از جمله کلماتی است که با نزدیک شدن به ‌هر انتخاباتی فراوان به کار برده می‌شود؛ چه درباره وقوع آن و چه ‌پیشگیری از آن. عماد افروغ هنگامی که در حال سخن گفتن از ‌این موضوع بود، شاید گمانش را هم نمی‌کرد که خود قربانی این موضوع شود. وی در حالی که در سال 88‌ از محسن رضایی حمایت کرده‌ و به ایشان رأی داده بود، سخنانش درباره عذرخواهی از رأی به احمدی‌نژاد در سال 84 با عنوان عذرخواهی از رأی سال 88 وی منتشر شد!

  برای رأی سال 84 عذرخواهی کردم، نه برای رأی سال 88 Reviewed by Farnaz on May 9Rating:

  با داغ شدن تنور فعالیت‌های انتخاباتی، یکی از مباحثی که همیشه مطرح می‌شود، موضوع «اخلاق انتخاباتی» است؛ موضوعی که به دلیل اهمیت آن، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته و به آن پرداخته می‌شود. در همین ارتباط روز گذشته، یکی از رسانه‌های کشور گفت‌وگویی را با دکتر عماد افروغ منتشر کرده بود که در آن آمده بود وی از کاندیدای انتخابی خود برای سال 88 عذرخواهی می‌کند.

  با توجه به اهمیت این سخنان به سرعت اظهارات عماد افروغ در رسانه‌ها منتشر شد. در پی این وقایع، عماد افروغ در تماس با ‌تابناک، توضیحاتی را درباره چگونگی این مصاحبه و محتوای آن مطرح کرد.

  وی به خبرنگار «تابناک» گفت: دیروز چهارشنبه 18 /2/ 92 خبرنگاری از یک خبرگزاری‌ها با من تماس گرفت و درخواست مصاحبه‌ای در مورد اخلاق سیاسی کرد. بنده گفتم با شما مصاحبه نمی کنم، برای این که در گذشته بداخلاقی‌های ‌در گذشته به من روا ‌و توهین‌هایی ‌به بنده داشته‌اید؛ بنابراین، بهتر است یا عذرخواهی مصداقی کنید یا عذرخواهی مفهومی تا با شما مصاحبه کنم و فکر هم نکنید که اگر عذرخواهی کردید، چیزی از مقام و منزلت شما کم خواهد شد.

  وی در ادامه افزود: بعد برای ایشان نمونه آوردم که امام (ره) به صراحت در مورد نصب مرحوم بازرگان فرمودند، اشتباه کرده اند و همچنین ایشان درباره قطعنامه 598 فرمودند که جام زهر نوشیده‌اند. آیا این عذرخواهی باعث شد که از منزلت و قرب امام چیزی کم شود و همچنین اضافه کردم، خود بنده بارها از رأی خود به آقای احمدی نژاد در سال 84 اظهار پشیمانی کردم.

  عماد افروغ گفت: رأی شخصی من به آقای احمدی‌نژاد آسیبی وارد نکرده است، چون بنده در سیاست‌ها و رفتار‌های ایشان نقشی نداشته‌ام. با این وصف، چون ممکن است عده‌ای به خاطر رأی من به ایشان رأی داده باشند، جای عذرخواهی دارد‌.

  وی افزود: بارها در این گفت‌وگوی تلفنی اصرار کردم، فقط در مقام کسوت معلمی وظیفه اخلاقی خود را انجام دادم و توصیه‌هایی داشتم و بعد هم اشاره کردم که ما بسیج ‌و بسیجیان را با اخلاق و ایثار می‌شناسیم و اگر فردی به ظاهر بسیجی و یا سایتی با این عنوان بی‌اخلاقی کند، آن را بسیجی نمی‌دانیم.

  افروغ خاطرنشان کرد: حال جالب است این خبرگزاری که نام حماسی بسیج را با خود یدک می‌کشد و می‌خواهد مصاحبه‌ای ‌درباره اخلاق انتخاباتی ‌انجام بدهد، به رغم اصرار پیاپی بنده مبنی بر ‌انتشار ندادن خبری از این گفت‌وگو، مبادرت به چاپ گزینشی این گفت‌وگو می‌کند و به جای سال 84 سال 88 منتقل می‌کند که البته با اصرار بنده، تنها سال 88 به سال 84 اصلاح شد. نکته مهم این است که مخاطب اصلی من در مورد عذرخواهی خود این سایت بود.

  عماد افروغ در پایان این گفت‌وگو تأکید کرد: توصیه بنده این است که از بد‌اخلاقی‌های پیاپی گذشته و از نتایج سوئی که به خود آن‌ها بازگشت، درس عبرت بگیریم و اگر در نظام جمهوری اسلامی در راستای رفع بد‌اخلاقی‌ها کاری نمی‌کنیم، دست‌کم به این بداخلاقی‌ها و بی‌اخلاقی‌ها نیفزاییم و به آن دامن نزنیم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.