• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » صالحی: وزیر خارجه بحرین از من خواست مخفیانه به منامه سفر کنم
  کد خبر : 1815677

  صالحی: وزیر خارجه بحرین از من خواست مخفیانه به منامه سفر کنم

  وزیر خارجه ایران توضیح داد: هنگامی که در ماه رمضان گذشته در چارچوب نشست سران کشورهای اسلامی در عربستان سعودی بودیم؛ پادشاه بحرین از من درخواست کرد که ایران با مخالفان بحرین مذاکره کند./ وزارت خارجه بحرین سخنان صالحی را نادرست و دخالت در امور داخلی خود خواند.

  صالحی: وزیر خارجه بحرین از من خواست مخفیانه به منامه سفر کنم Reviewed by Farnaz on May 8Rating:

  علی اکبر صالحی گفت که پادشاه بحرین از ایران خواست تا میان حکومت و مخالفان بحرین میانجیگیری کند.

  به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه الحیات چاپ لندن، وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای اردنی اش ناصر الجوده در امان گفت: حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین از من خواست تا با مخالفان برای ایجاد راه حل مسالمت آمیز برای ناآرامی های بحرین، میانجیگری کنیم.

  این نخستین سفر صالحی به عنوان وزیر خارجه ایران به اردن است. او در امان با عبدالله دوم پادشاه و عبدالله النسور نخست وزیر هم ملاقات کرد.

  صالحی افزود که کشورش آمادگی دارد برای حل مشکل در بحرین اقدام نماید البته به شرطی که این درخواست علنی و صریح باشد.
  وزیر خارجه ایران تشریح کرد: هنگامی که در ماه رمضان گذشته در چارچوب نشست سران کشورهای اسلامی در عربستان سعودی بودیم؛ پادشاه بحرین از من درخواست کرد که ایران از طریق مذاکره با مخالفان در بحرین و متقاعد کردن آنها برای گفتگو با دولت و جستجوی راه حل مسالمت آمیز به منامه کمک کند.

  285023_995

  وی افزود: وزیر خارجه بحرین از من درخواست کرد که به صورت غیرعلنی و مخفیانه به بحرین سفر کنم ولی من به او گفتم که شما ما را به دخالت در امورداخلی خود متهم می کنید وای به حال اینکه به صورت سری به بحرین بیایم و با مخالفان صحبت کنم در این صورت چه خواهید گفت.

  صالحی تاکید کرد: هیچ دخالت ایرانی در بحرین وجود ندارد. ما بارها گفته ایم که به یکپارچگی سرزمینی بحرین و حاکمیت دولت منامه برتمامی خاک این کشور ایمان داریم. من خواهان حضور در بحرین به صورت علنی و صریح هستیم.

  “ناصر الجوده” وزیر خارجه اردن هم در این کنفرانس مطبوعاتی گفت که کشورش با ایران درباره مسائل مختلف منطقه ای  اختلاف نظر دارد ولی این موضوع مانع از گفتگو میان دو کشور نمی شود.

  وی با اشاره به مسئله جزایر سه گانه میان ایران و امارات گفت: مسائلی میان اتحادیه عرب و کشورهای عضو در این مجموعه از یک سو و ایران از سوی دیگر وجود دارد که امیدواریم برای آنها راه حل ریشه ای پیدا شود. از نظر دولت اردن، جزایر سه گانه متعلق به امارات هستند.

  صالحی هم در واکنش به این موضوع گفت: جزایر سه گانه به صورت تاریخی ایرانی هستند اما ما آماده گفتگو در این باره با امارات هستیم.

  تکذیبیة وزارت خارجه بحرین

  وزارت خارجه بحرین اظهارات صالحی درباره درخواست منامه از تهران برای میانجیگیری را تکذیب کرد.
  وزارت خارجه بحرین در بیانیه ای این سخنان صالحی را نادرست و دخالت در امور داخلی بحرین توصیف کرد.

  285024_995
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.