• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » شعر و ادبیات , معرفی و نقد کتاب , یادداشت » چهار پیشنهاد کوچک برای نمایشگاه کتاب
  کد خبر : 1815671

  چهار ناشر خوب در نمایشگاه کتاب

  چهار پیشنهاد کوچک برای نمایشگاه کتاب

  امیرحسین مجیری: کتاب های این چهار ناشر خوب را بیرون از نمایشگاه کتاب شاید به سختی بتوان پیدا کرد.

  چهار پیشنهاد کوچک برای نمایشگاه کتابReviewed by Farnaz on May 8Rating:

  امیرحسین مجیری

  البته احتمالن کمی دیر شده است! اما خب به هر حال حیفم آمد چهار پیشنهاد کوچک اما خوب ندهم به «نمایشگاه کتاب تهران» روندگان! و البته به همه ی کتابخوان ها، حتا بعد از نمایشگاه کتاب.

   

  1- انتشارات پاپلی

  محمد حسین پاپلی یزدی، جغرافی دان مشهوری است که تحقیق هایش در همین زمینه (یعنی جغرافیا) برای اهل علم، آشناست. سال 1388 او کتاب خاطرات دوران کودکی اش را (با ارجاع های زیاد به دوران بزرگ سالی) در دو جلد منتشر کرد. اسم این کتاب «شازده حمام» است. یک کتاب خاطره ای زیبا و جذاب و پر از نکته های مختلف تاریخی و جغرافیایی! نثر کتاب خیلی ساده و روان است و آدم از خواندنش خسته نمی شود. 

  این کتاب را انتشارات زیر نظر خود پاپلی منتشر کرده است. جلد نرمش را با قیمت 12 هزار تومان و جلد سختش را با قیمت 22 هزار تومان می توانید بخرید.

  2- جلال آل احمد و انتشارات فردوس

  کتاب های جلال آل احمد را به دلیل مدت زیادی ککه از فوتش می گذرد می توانید به شکل قانونی از اینترنت دانلود کنید! با این حال اگر دوست دارید کتاب های کاغذی اش را هم داشته باشید، پیشنهاد می کنم از میان ناشران مختلفی که کتاب های او را منتشر می کنند، به انتشارات فردوس سر بزنید. گرچه حروف چینی کتاب های جلال در این انتشارات، قدیمی است اما راحت خوانده می شود و تازه به دلیل قدیمی بودن خود کتاب، حس نوستالژی هم برای بعضی ها ممکن است داشته باشد! به هر حال نکته ی مهمی که باعث این پیشنهاد شده، این است که کتاب های جلال در این انتشارات، از مشابه هایش در بازار کتاب، بسیار ارزان تر است.

  3- انتشارات میراث مکتوب

  اصل کار نشر میراث مکتوب، انتشار کتاب های قدیمی و نسخه های خطی در قالب جدید است. اما در بین این کتاب ها می توان عنوان های خیلی جالب و جذابی پیدا کرد. مثلن کتاب «جامع الصنایع» که یک کتاب آشپزی نامه مربوط به دوران قاجار است با زبانی ساده و روان و انواع غذاهای ایرانی. یا کتاب «لطایف الحساب» که مجموعه ای از بازی و ریاضی های دوران صفویه است به زبان فارسی روان. «ترجمه منظوم وصیت امام علی به امام حسن»، «ترجمه اناجیل اربعه»، «آداب المضفین و زاد الاکلین» (یک کتاب فارسی ساده در مورد آداب مهمان داری، غذا خوردن و دیگر مسائل!)، «چین نامه» و «برزونامه» هم از دیگر عنوان های جذاب این انتشاراتی هستند.

  موضوع مهم این کتاب ها، باز هم قیمت بسیار ارزان آن هاست.

  4- نشر نسیما

  این انتشاراتی نسبتن گمنام هم عنوان های جذابی دارد! مثلن کتاب «می خواهم عاشق شوم، اجازه هست؟» که مجموعه ای داستانی از نامه های یک پدر و دختر نوجوانش است، یکی از کتاب های خوبی است که این نشر منتشر کرده است.

  این ناشران و کتاب هایشان را در نمایشگاه کتاب راحت می توانید پیدا کنید. اما بعد از نمایشگاه و از طریق کتاب فروشی ها به سختی! تجربه ی من این را می گوید. پس اگر به نمایشگاه می روید، بد نیست که به این پیشنهادها هم عمل کنید.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.