• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » نه؛سردار فوتبالی نمی شود!/یحیی بدجوری باخت!
  کد خبر : 1815077

  سردار و یحیی در کنار هم نشان دادند لباسی که امروز بر تن آنها پرو شده برازنده شان نیست

  نه؛سردار فوتبالی نمی شود!/یحیی بدجوری باخت!

  سردار و یحیی در کنار هم نشان دادند لباسی که امروز بر تن آنها پرو شده برازنده شان نیست. رویانیان می تواند مدیر کمیته اقتصادی باشگاه باشد که الحق هم در این عرصه کم نگذاشته

  نه؛سردار فوتبالی نمی شود!/یحیی بدجوری باخت!Reviewed by Farnaz on May 6Rating:

  آوارهای زلزله دیشب پرسپولیسی ها حالا حالاها برداشتنی نیست.آنچه بر سر آرزوهای آنها آمد را می توان ساعت ها به بحث گذاشت و از دریچه های مختلف به بررسی نشست اما نوع نگاه مدیریتی سرخپوشان هم نشان می دهد، رویانیان برای فوتبالی شدن و انس گرفتن با این فضا به زمان زیادتری نیاز دارد.

  به ماجرای خداحافظی مهدوی کیا نگاه کنید. 24ساعت قبل از فینال حذفی، جایی که همه امیدهای یک فصله هواداران پرسپولیس به آن دخیل بسته شده، یادشان می آید هامبورگ می تواند گزینه مناسب تری برای خداحافظی کیا باشد! متعاقب این تصمیم، یحیی یعنی همانی که روزگاری مهدوی کیا را تمام شده می دانست و از طریق بزیک به او پیغام می داد نام وی در لیست 18نفره دیدارهای فرمالیته و بی تاثیر لیگ برتر –البته بی تاثیر برای سرخپوشان- جایی ندارد، در فهرست حساسترین دیدار فصل، نام این بازیکن را قرار می دهد! بازیکنی که تا یک روز قبل از آن، ذهنش معطوف یک بازی نمایشی چند دقیقه ای قبل از فینال بود حالا اینگونه وارد فهرست اصلی ها می شود.

  رویانیان  کسی که برای لحاظ نشدن تعویض او بین تعویض های اصلی بازی، قرار بود قوانین فیفا را هم تغییر بدهند حالا لاجرم یکی از تعویض های یحیی لقب می گرفت. آن هم در فینالی که به 120دقیقه کشید و تعویض ها می توانست تاثیر بسیاری بر روند تیم ها داشته باشد.یحیی اگر دقیق تر به این یکشنبه تاریخی نگاه کند می بیند واقعا” هنوز در حد سرمربیگری تیم بزرگی مانند پرسپولیس نیست و این تنها یکی از اشتباهات مهلک او بود.

  رویانیان اما بدتر از او هم عمل کرد. مهدوی کیا اگر همان 5دقیقه نمایشی را بازی می کرد و بدون استرس و توجه به نتیجه بازی ، در میان شور و هلهلهه آغازی بازی ، خداحافظی می کرد آیا شانش بهتر حفظ نمی شد؟ آیا آنگونه خداحافظی کردن این مرد بزرگ فوتبال ایران در حالی که سکوهای سرخ خلوت خلوت شده بودند، دستپخت اشتباه محاسباتی سردار نبود؟ مهدی باید ابتدای بازی و در همان دیدار تشریفاتی خداحافظی می کرد تا یحیی هم بتواند بدون توجه به اینکه باید زمینه خداحافظی مناسب مهدی را فراهم آورد، تیمش را کوچ کند. این مربی که نمی خواست بازهم مقابل هواداران مهدوی کیا قرار گیرد، بیش از روند بازی توجه اش معطوف به داستان پیچیده مهدوی کیا بود. اینکه چه زمانی او را به زمین بفرستد و براساس این الزام، چه تعویضی انجام دهد موضوعی بود که مهمتر از همه مسائل خود را نشان می داد. یحیی اما تلاش دارد عدم تمرکزش را به کمیته داوران ربط دهد!

  سردار و یحیی در کنار هم نشان دادند لباسی که امروز بر تن آنها پرو شده برازنده شان نیست. رویانیان می تواند مدیر کمیته اقتصادی باشگاه باشد که الحق هم در این عرصه کم نگذاشته و یحیی همچنان در کنار مربیان بزرگ تلمذ کند تا آبدیده تر شود.مردان بزرگ در لحظات حساس بهترین تصمیمات را می گیرند اما…

  رویانیان

  منبع: گل دات کام
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.