• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » باهنر: اصولگرایان با هاشمی رقابت می کنند/ فکر نمی کردم احمدی نژاد به این زودی رئیس جمهور شود
  کد خبر : 1815072

  باهنر: اصولگرایان با هاشمی رقابت می کنند/ فکر نمی کردم احمدی نژاد به این زودی رئیس جمهور شود

  من با احمدی نژاد 20 سال دوست بودم در سال 83 قرار بود وی شهردار تهران شود، ما احمدی نژاد را برای شهردار شدن نمی خواستیم، وی را برای ریاست جمهوری می خواستیم، اما فکر نمی کردم وی به این زودی رئیس جمهور شود!هاشمی یک پدیده است و تعریف خاصی دارد البته نمی خواهم در خصوص وی حسن یا اشکال بگیرم، فکر می کنم هاشمی دیگر موقعیت مناسبی برای رئیس جمهور شدن ندارد هم به لحاظ سنی و هم به لحاظ اینکه وی به حق یا نا حق مخالفان متعصبی دارد که وی را بیش از گذشته تخریب خواهند کرد من مصلحت نمی دانم وی بیاید و اگر هم بیاید جامعه اصول گرا از او حمایت نخواهد کرد و با وی رقابت می کند.

  باهنر: اصولگرایان با هاشمی رقابت می کنند/ فکر نمی کردم احمدی نژاد به این زودی رئیس جمهور شود Reviewed by Farnaz on May 5Rating:

  محمد رضا باهنر کاندیدای احتمالی دوره یازدهم ریاست جمهوری گفت: جامعه اصول گرایان با هاشمی رقابت خواهد کرد.

  به گزارش مهر، سومین جلسه از سلسله نشست های “آگاهی برای حماسه” که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرج برای دانشجویان این دانشگاه برگزار می شود، عصر امروز با حضور محمد رضا باهنر در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

  در این نشست باهنر ابتدا به سخنرانی حول محور وضعت داخلی و خارجی کشور پرداخت و پس از آن به سوالات دانشجویان به صورت کتبی و شفاهی پاسخ داد که در ادامه نیز سخنان وی را به صورت پرسش و پاسخ خواهید خواند.

  * اگر آقای هاشمی کاندید شوند به نفع وی کنار می روید؟

  – هاشمی یک پدیده است و تعریف خاصی دارد البته نمی خواهم در خصوص وی حسن یا اشکال بگیرم، فکر می کنم هاشمی دیگر موقعیت مناسبی برای رئیس جمهور شدن ندارد هم به لحاظ سنی و هم به لحاظ اینکه وی به حق یا نا حق مخالفان متعصبی دارد که وی را بیش از گذشته تخریب خواهند کرد  من مصلحت نمی دانم وی بیاید و اگر هم بیاید جامعه اصول گرا از او حمایت نخواهد کرد و با وی رقابت می کند.

  اما فرق آمدن یا نیامدن وی در این است که اگر هاشمی بیاید ممکن است صحنه رقابت عوض شود.

  انتخابات آینده سه قطبی خواهد بود، یک قطب اصلاح طلبان که تردید نکنید کاندیدا خواهند داشت، قطب دوم احمدی نژاد و رفقای وی که البته ممکن است گزینه اول وی انتخاب نشود ولی بقیه را در آب نمک خوابانده است! و قطب سوم را اصول گرایان خواهند داشت.

  * آیا اصول گرایان اجماع خواهند داشت؟

  – آرزو داریم این اتفاق بیافتد، اصول گرایان در حال حاضر سه بلوک دارند که هر بلوک یک نفر را انتخاب خواهد کرد، ما در بلوک خودمان وعده داده ایم قبل از ثبت نام یک نفر را انتخاب کنیم، به ائتلاف 1+2 نیز پیشنهاد کردیم این کار را قبل از ثبت نام انجام دهند زیرا بسیار سخت است بعد از ثبت نام بخواهند یک نفر را انتخاب کنند.

  * فکر می کنید رای بیاورید؟

  – جوان به امید زنده است! باید یکسری حرف ها زده شود و برنامه های گفته شود، تعدد کاندیداها را یک فرصت می دانم، در حال حاضر که نظام ظرفیت سازی کرده است ممکن است که به افراد نمره های مختلف داده شود اما افراد قابل طرح هستند.

  شکل گیری آراء ما تا قبل از ثبت نام و صلاحیت شاید 30 درصد باشد و سونامی اصلی 20 روز منتهی به انتخابات اتفاق می افتد که امیدوارم این سونامی مبتنی بر خرد، مقایسه برنامه ها و … باشد به طوری که تمامی کشور از آن سود ببرند.

  * وضعیت اقتصادی کشور را چگونه تحلیل می کنید؟

  – در طول یک و نیم سال گذشته قیمت ارز ملی 70 درصد سقوط کرد، سال گذشته تورم نقطه به نقطه ما 40 درصد بود که این رقم در سول 20 سال گذشته بی سابقه بوده است، 20 درصد تورم به وجود آمده به دلیل سیاست های غلط دولت بود و همچنین نقدینگی به وجود آمده در کشور نیز بی تاثیر نبوده است، نقدینگی باید با اقتصاد رشد کند اما متناسب.

  بسیاری از گرانی های به وجود آمده حاصل تورم انتزاعی است، پیش بینی می کنم نه با رمالی و … بلکه با محاسبه می گویم، روز 24 خرداد که انتخابات به پایان برسد، صبح 25 خرداد که نتیجه اعلام شود اگر فردی با تدبیر، عاقل، برنامه فهم و برنامه ریز به همراه سابقه استفاده از سطح بالای خرد جمعی انتخاب شود و در خصوص ارز نظر مثبتی دهد، همان موقع قیمت ارز 300 تومان کاهش خواهد یافت، فقط کافی است جامعه احساس کنده می تواند به آینده امید داشته باشد.

  * در خصوص جنگ سوریه و اسرائیل نظرتان چیست؟ آیا ایران در این جنگ دخالت خواهد کرد؟

  – مساله سوریه با مساله بیداری اسلامی در  کشورهای دیگر کاملا متفاوت است، در سوریه یک لشکر کشی جدی اتفاق افتاده است که امریکا آن را مدیریت می کند و کشورهایی از جمله قطر، عربستان و انگلیس هم آن را تقویت می کنند.

  اسرائیل تصور می کند هلال شیعی که توسط ایران، عراق، سوریه و حزب الله لبنان تشکیل می شود فضا را برای وی تنگ می کند،

  در چند سال گذشته در جنگ های سی وسه روزه، بیست و دو روزه و …. اسرائیل نشان داد که به شدت آسیب پذیر است و به طور قطع اسرائیل این جنگ زودتر تقاضای آتش بس خواهد داد.

  ایران نیز وارد اسن جنگ نخواهد شد، اگر می بینید که به ایران حمله نمی کنند تصور نکنید رعایت حال ما را می کنند، اگر روزی با هم پیمانان خود به جمع بندی برسند به ایران حمله خواهند کرد اما آنها می دانند خسارت هایی که در جنگ با ایران خواهند خورد به مراتب بیشتر از خسارت هایی است که ایران می بیند.

  * قانون در کشور چگونه اجرا شده است؟ آیا در طی این مدت قانون محور برنامه ها بوده است؟

  – اگر از منظر کمی بخواهیم به این مساله نگاه کنیم در طی هشت سال گذشته 80 درصد قوانین مصوب اجرا شده است، 15 درصد را دولت اجرا نکرده و نخواهد کرد و استدلالش این است که امکانات نداریم و اگر نیاز باشد آن قانون را مجلس اصلاح می کند و 5 درصد را آقای رئیس جمهور می گوید قبول ندارم و اجرا نمی کنم!

  این 5 درصد برای عدم اجرا رقم کمی نیست و رئیس جمهور هم حق ندارد بگوید این قانون را قبول ندارم، رئیس جمهور آینده باید به حق خودش در قانون قانع باشد.

  * نظرتان راجع به احمدی نژاد و مشایی چیست؟

  – هنوز نمی دانم احمدی نژاد مرید مشایی است یا که بالعکس، فردی به من گفت احمدی نژاد و مشایی مانند لاله و لادن می مانند.

  من با احمدی نژاد 20 سال دوست بودم در سال 83 قرار بود وی شهردار تهران شود، ما احمدی نژاد را برای شهردار شدن نمی خواستیم، وی را برای ریاست جمهوری می خواستیم، اما فکر نمی کردم وی به این زودی رئیس جمهور شود!

  احمدی نژاد از تمامی دولت های گذشته پرکارتر بود اما فکر می کرد باید خودش به جای همه کار کند، مدیرانش کارآمد نبودند و خودش بار همه آنها را به دوش می کشید.

  محمدرضا باهنر پس از پاسخ گویی به سوالات دانشجویان هنگام خروج از سالن به برخی دیگر از سوالات باقی مانده پاسخ داد.

  در ادامه سلسه نشست های “آگاهی برای حماسه”، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج سه شنبه و چهارشنبه جاری به ترتیب میزبان محمد حسن ابوترابی و حسن روحانی خواهد بود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.