• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » احتمال کاهش يارانه پرداختي به مردم يا حذف برخي دهک‌ها از ليست يارانه‌بگيران
  کد خبر : 1814910

  احتمال کاهش يارانه پرداختي به مردم يا حذف برخي دهک‌ها از ليست يارانه‌بگيران

  نماينده شيراز همچنين گفت: با شرايط فعلي يعني با 27 هزار ميليارد تومان نمي‌توان طبق روال گذشته به هر خانوار ايراني 45 هزار و 500 تومان يارانه پرداخت کرد به همين دليل دولت دو راه دارد؛ يا بايد ميزان پرداختي به مردم را کاهش دهد و يا اينکه برخي دهک‌ها را از ليست پرداخت يارانه نقدي خود حذف کند.

  احتمال کاهش يارانه پرداختي به مردم يا حذف برخي دهک‌ها از ليست يارانه‌بگيران Reviewed by Farnaz on May 4Rating:

  سخنگوي کميسيون تلفيق بودجه 92 از احتمال کاهش يارانه پرداختي به مردم يا حذف برخي دهک‌ها از ليست يارانه نقدي خبر داد.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران جعفر قادري نماينده مردم شيراز و سخنگوي کميسيون تلفيق بودجه 92 در نشست ظهر امروز (شنبه 14 ارديبهشت ماه) خود آخرين مصوبات اين كميسيون را تشريح کرد.

  قادري با اشاره به تصويب بخش مصارف قانون هدفمندسازي يارانه‌ها در كميسيون تلفيق گفت: پيش از اين در بخش درآمدها 50 هزار ميليارد تومان براي اجراي فاز دوم هدفمندسازي يارانه‌ها تصويب کرده بوديم که از اين ميزان 38 هزار و 800 ميليارد تومان از محل افزايش قيمت‌ها و 11 هزار و 200 ميليارد تومان از محل يارانه نان و برق در بودجه عمومي در نظر گرفته شده بود.

  وي در ادامه با بيان اينكه کميسيون تلفيق وضعيت بخش مصارف هدفمندسازي يارانه‌ها را تعيين تکليف کرد، اظهار داشت: 10 درصد درآمد 50 هزار ميلياردتوماني هدفمندی یعنی تا مبلغ 5 هزار میلیارد تومان بايد برای کمک به بخش سلامت اختصاص یابد و از 45 هزار میلیارد تومان باقی مانده نيز 30 درصد سهم توليد يعني 16 هزار و 500 ميليارد تومان،‌20 درصد سهم دولت يعني 9 هزار ميليارد تومان و 50 درصد آن نيز که 22 هزار و 500 ميليارد تومان است، پرداخت نقدي به مردم خواهد بود.

  قادري اضافه كرد: البته دولت مي‌تواند 10 درصد از سهم توليد و دولت را جابه‌جا کرده و به پرداخت‌هاي مردمي اضافه کند يعني مي‌تواند تا سقف 60 درصد 45 هزار ميليارد تومان را به مردم پرداخت کند که رقم آن حدود 27 هزار ميليارد تومان خواهد بود.

  نماينده شيراز همچنين گفت: با شرايط فعلي يعني با 27 هزار ميليارد تومان نمي‌توان طبق روال گذشته به هر خانوار ايراني 45 هزار و 500 تومان يارانه پرداخت کرد به همين دليل دولت دو راه دارد؛ يا بايد ميزان پرداختي به مردم را کاهش دهد و يا اينکه برخي دهک‌ها را از ليست پرداخت يارانه نقدي خود حذف کند.

  قادري تصريح کرد: اين تنها راه حل موجود بود که کميسيون تلفيق آن را تصويب کرد ولي احتمال تجديدنظر در بخش مصارف هدفمندي وجود دارد ولي بخش درآمدي هدفمندسازي يارانه‌ها ثابت خواهد ماند.

  سخنگوي کميسيون تلفيق با اشاره به مصوبه ديگر کميسيون تلفيق گفت: بر اساس مصوبه كميسيون، سازمان امور مالياتي کشور مجاز شد به منظور تسهيل امور مالياتي خود بخشي از فعاليتهاي خود را به جز دادرسي مالياتي و عمليات اجراي وصول مالياتي را به بخش غيردولتي واگذار کند.

  ** اختصاص 100 ميليارد تومان براي توسعه سواحل شمالي و جنوبي

  وي افزود: همچنين مقرر شد سازمان بنادر کشور 100 ميليارد تومان براي توسعه سواحل شمال و جنوب و احداث بنادر کوچک هزينه کند.

  قادري گفت: امسال براي اولين بار توسعه سواحل شمال نيز در نظر گرفته شده است.

  وي اظهار داشت: همچنين براساس مصوبه کميسيون تلفيق مقرر شد مجتمع‌هاي مسکوني که 100 تا 200 واحد دارند بايد صاحب مدرسه شوند.

  سخنگوي کميسيون تلفيق به يک مصوبه مهم ديگر اين کميسيون اشاره کرد و گفت: همچنين مبلغ 20 ميليارد تومان به منظور اعطاي کمک هزينه جهيزيه 50 هزار نوعروس تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) و سازمان بهزيستي کشور تصويب شد.

  وي در بخش ديگري از اظهاراتش اضافه كرد: کمیسیون تلفيق مصوب کرد که بر اساس ضوابط قانون مالیات بر ارزش افزوده، درآمد حاصل از جرایم 20 درصد به کلان‌شهرها، 40 درصد سایر شهرها و 40 درصد به روستاها اختصاص یابد. همچنین مقرر شد که از این مبالغ 10 میلیارد تومان به معلولین تحت پوشش سازمان بهزیستی اختصاص داده شود.

  قادري گفت: 10 ميليارد تومان از محل جرايم رانندگي به معلولين سازمان بهزيستي اختصاص يافت.

  وي در ادامه تصريح کرد: با مصوبه کميسيون رديف مستقلي براي پرداخت مطالبات کارگران مخابرات ايران قبل از واگذاري آن در نظر گرفته شد.

  سخنگوي کميسيون تلفيق در ادامه به بيمه تأمين اجتماعي افراد بالاي 60 سال اشاره کرد و افزود:‌ براساس مصوبه کميسيون تلفيق افرادي که بالاي 60 سال سن داشته و 10 سال حق بيمه پرداخت کرده باشند، بازنشسته مي‌شوند.

  نماينده شيراز ادامه داد: افرادي که بالاي 60 سال سن داشته ولي کمتر از 10 سال حق بيمه دارند مي‌توانند به ميزان سالهاي باقي مانده يکجا حق بيمه پرداخت کرده و از مستقري سازمان تأمين اجتماعي بهره‌مند شوند.

  قادري تصريح كرد: اين موضوع فقط شامل افرادي بالاي 60 سال بوده و  شامل افراد زير 60 سال نمي‌شود.

  عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس در ادامه اظهار داشت:‌ براساس مصوبه کميسيون تلفيق زمان مبناي محاسبه براي پرداخت حقوق از کارافتادگان زمان تأييد يا مشخص شدن در کميسيون مربوطه خواهد بود.

  قادري تصريح کرد: همچنين دولت مکلف شد براي 100 هزار نفر از جانبازان 25 درصد و بالاتر و فرزندان جانباز 70 درصد، همسران و شوهران شهدا تسهيلات خريد يا ساخت مسکن اعطا کند.

  ** تلاش مي‌كنيم بودجه تا چهارشنبه به صحن علني برسد

  سخنگوي کميسيون تلفيق در ادامه نشست در پاسخ به پرسش باشگاه خبرنگاران مبني بر اينکه آيا جدولي که تحت عنوان جدول 12 که در بودجه سنوات گذشته لحاظ مي‌شد در قانون بودجه امسال نيز لحاظ خواهد شد يا خير، گفت: مسائل اين جدول حل شده و نهادهايي که در اين جدول قرارگرفته و نيازمند اعتبار بودند به زيرمجموعه دستگاههاي اجرايي مربوطه منتقل شده‌اند.

  وي همچنين در پاسخ به پرسش ديگر باشگاه خبرنگاران مبني بر اينكه لايحه بودجه 92 چه زماني به صحن علني خواهد آمد؟ گفت: تاکنون 72 بند از 98 بند ماده واحده لايحه بودجه 92 کل کشور توسط کميسيون تلفيق بررسي و 26 ماده باقي‌مانده نيز در جلسه عصر امروز اين کميسيون بررسي خواهد شد و اميدواريم امروز بررسي لايحه را به اتمام رسانده و پيشنهادهاي الحاقي که برخي همکاران ارائه کرده‌اند را بررسي و نهايتا تا روز چهارشنبه لايحه بودجه به صحن علني ارجاع داده شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.