• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » این زن جعبه‌سیاه سلاح‌های‌شیمیایی در سوریه‌ است
  کد خبر : 1814626

  این زن جعبه‌سیاه سلاح‌های‌شیمیایی در سوریه‌ است

  سازمان ملل معتقد است این خبرنگار روسی یکی از شاهدانی است که موارد استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه را تایید می کند.

  این زن جعبه‌سیاه سلاح‌های‌شیمیایی در سوریه‌ استReviewed by Farnaz on May 3Rating:
  به گزارش ایران ویج به نقل از باشگاه خبرنگاران، چند هفته قبل دولت سوریه اعلام کرد که تروریست های مخالف، در منطقه خان العسل واقع در اطراف شهر تاریخی حلب، از جنگ افزار شیمایی استفاده کرده و از سازمان ملل درخواست اعزام یک گروه حقیقت یاب کرد.

  اما طبق معمول، رسانه های پرشمار غربی و عربی، تلاش کردند این موضوع را وارونه جلوه داده و اینگونه نشان دهند که دولت سوریه، عامل این موضوع بوده است.

  اما اکنون مارتین نسیرکی سخنگوی بان کی مون دبیرکل سازمان ملل از یک خبرنگار زن خواسته با پیوستن به تیم تجسس برای سلاح شیمیایی آن سازمان در سوریه، آن سازمان را در انجام ماموریتش یاری دهد.

  سازمان ملل معتقد است این خبرنگار روسی به نام آناستازیا پوپووا یکی از شاهدانی است که موارد استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه را تایید می کند، لذا او باید با همکاری سازمان ملل مشخص کند که تاکنون چه نوع موادی در جنگ افزارهای بکار گرفته شده در منازعات داخلی سوریه مورد استفاده قرار گرفته اند.

  316365_240نمایندگی روسیه در سازمان ملل چند روز قبل با ارائه گزارشی با عنوان نگاهی از درون به بحران سوریه به مشاهدات خانم پوپووا استناد کرد که طی هشت ماه حضورش به عنوان خبرنگار در جنگ های داخلی شاهد استفاده گروه های مخالف دولت از سلاح شیمیایی بوده است.

  وی در مقر سازمان ملل فیلم کوتاهی را به نمایش در آورده بود که نشان می داد نیروهای مخالف بشار اسد در منطقه خان العسل از سلاح شیمیایی استفاده کرده بودند. پوپووا در این فیلم مصاحبه هایی با شاهدان عینی، تیم پزشکی معالج قربانیان این حوادث و تیم های متخصص دانشگاه حلب انجام داده بود که کاملا این ادعا را ثابت می کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.