• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » سهامداراني كه يك شبه ميلياردر شدند
  کد خبر : 1814588

  سهامداراني كه يك شبه ميلياردر شدند

  سهامداراني كه يك شبه ميلياردر شدندReviewed by Aryan on May 3Rating: قيمت هر سهم پالايشگاه تهران از ۷۵۰۰ تومان در ۱۹ مهر ماه، در روز گذشته به ۸۳ هزار تومان رسيد و برخي از سهامداران خود را با بازدهي ۱۰۱۴ درصدي، يك روزه ميلياردر كرد. به گزارش تسنيم، كسي به چشم كه هيچ در ذهن…

  سهامداراني كه يك شبه ميلياردر شدندReviewed by Aryan on May 3Rating:

  بورس در ایران

  قيمت هر سهم پالايشگاه تهران از ۷۵۰۰ تومان در ۱۹ مهر ماه، در روز گذشته به ۸۳ هزار تومان رسيد و برخي از سهامداران خود را با بازدهي ۱۰۱۴ درصدي، يك روزه ميلياردر كرد. به گزارش تسنيم، كسي به چشم كه هيچ در ذهن نيز تصور اينكه سهمي هزار و 14 درصد رشد كند را نمي‌كرد. البته به هزار و 14 درصد ديگر رشد نمي‌گويند اين يك پرتاب موشكي است كه شايد هر 30 سال يك بار رخ دهد. اما شد آنچه هيچ‌كس تصورش را نمي‌كرد؛ حال هر‌كس كه سهامدار باشد يا نباشد در دل مي‌گويد‌اي كاش من هم سهم اين شركت را داشتم. 

  جواني كه به تازگي قرار است ازدواج كند با 3 هزار سهمي كه داشت و 22 ميليون و 500 هزار تومان بابت هر سهم آن در عرضه اوليه پول داد، ديگر غمي براي خريد خانه و ماشين ندارد زيرا در حال حاضر داراي 240 ميليون تومان پول است كه در روز زن بهترين هديه براي همسرش است. سهم پالايشگاه تهران در 19 مهر ماه سال گذشته براي كشف قيمت در بازار دوم فرابورس عرضه شد كه در نهايت 3 ميليون سهم اين شركت به قيمت هر سهم 7500 تومان معامله شد و به دليل بالابودن قيمت آن، بيشتر سهامداران حقوقي اقدام به خريد آن كردند. البته در مجموع اين 3 ميليون سهم بين كمتر از 9 هزار نفر تقسيم شد و امروز همان سهامداران با بازدهي هزار و 14 درصدي هر سهم روبه‌رو شده‌اند.

  البته اين شركت پس از 19 مهر ماه تنها حدود 8 روز در بورس قابل معامله بود و پس از آن به دليل برخي ابهامات سازمان بورس نماد اين شركت را متوقف كرد و در نهايت روز‌گذشته پس از نزديك به 7 ماه نماد آن باز شد و بزرگ‌ترين اتفاق براي سهامداران آن شركت رقم خورد. طي 7 ماهي كه نماد اين شركت بسته بود برخي از سهامداران به صورت وكالتي سهام خود را فروخته بودند و بايد ديد تكليف اين افراد چه مي‌شود، زيرا كارگزار وقتي سهمي را مي‌فروشد پول آن را به حساب سهامدار اوليه واريز مي‌كند و مشخص نيست كسي كه اين سهم را وكالتي خريداري كرده چه مي‌شود البته سپرده‌گذاري مركزي مي‌تواند با تاييد اين فروش وكالتي كه انجام شده به كارگزار اين مجوز را بدهد كه پول را به حساب خريدار واريز كند. 

  در بين سهامداران اين شركت حسابدار يكي از كارگزاري‌ها 15 هزار سهم اين شركت را هفت ماه گذشته به ارزش مجموعا ‌120 ميليون تومان خريداري كرده و در حال حاضر با توجه به قيمت هر سهم 83 هزار تومان ارزش كلي آن به يك ميليارد و 200 ميليون تومان رسيده است و اين فرد در حال حاضر ميلياردر است. البته پالايشگاه تهران 6 ميليارد و 122 ميليون تومان سرمايه دارد كه سرمايه اندكي است، و به همين دليل هر اتفاقي كه در مناسبات اين شركت رخ دهد موجب سودآوري آن مي‌شود. سود هر سهم اين شركت براي سال 91 ابتدا هزار تومان بود كه بر اساس آخرين اطلاعات ارائه شده توسط اين شركت، سود هر سهم آن به 5900 تومان رسيده است.

  منبع: تهران روز
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.