• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » توکلی: به داد مردم برسید، مردم دیگر اشکنه هم نمی توانند بخورند!
  کد خبر : 1812655

  توکلی: به داد مردم برسید، مردم دیگر اشکنه هم نمی توانند بخورند!

  توکلی خاطرنشان کرد: کمر مردم و تولید از این گرانی ها شکسته است. آقای رئیس جمهور که می گوید ما می خواهیم 250 هزار تومان به مردم بدهیم و مجلس نمی گذارد چرا نمی گوید که این کار را می خواهد با 9 برابر کردن قیمت سوخت، آب و برق می خواهد انجام دهد.

  توکلی: به داد مردم برسید، مردم دیگر اشکنه هم نمی توانند بخورند! Reviewed by Farnaz on Apr 24Rating:

  نماینده مردم تهران با بیان اینکه به واسطه تغییر قیمت ارز کالاهای اساسی ماند گوشت 60 درصد گران شده و روغن نیز 35 درصد افزایش قیمت پیدا کرده است، افزود: این دیگر هرج و مرج بازار ماشین نیست که زندگی روزمره مردم را داغان نکند. مردم گوشت نخورند، حبوبات نخورند؛ اشکنه هم نخورند که یک قاشق روغن می خواهد؟

  به گزارش مهر، احمد توکلی نماینده مردم تهران در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در بیان تذکری در خصوص گرانی های اخیر اظهار داشت: حفظ منزلت و جایگاه مجلس وظیفه هیات رئیسه است که این وظیفه باید در عمل و در رفتار هیات رئیسه محترم و مجلس معزز محقق شود و در چنین شرایط حساسی که در آن قرار داریم اگر بخواهیم حرف از موافقتنامه پستی بزنیم به نظرم این جایگاه و منزلت رعایت نمی شود.

  وی با بیان این که سه خبر به نمایندگان مجلس می دهم اظهار داشت: سه ماه است برای کالاهای اساسی ارزی تخصیص داده نمی شود و یک ماه است به بهانه ناهماهنگی سیستم یکپارچه دیجیتال کالاهای اساسی که با خون دل ارز آن تخصیص داده شده و تامین شده است وارد کشور نمی شود.

  توکلی خاطرنشان کرد: به واسطه تغییر قیمت ارز کالاهای اساسی ماند گوشت 60 درصد گران شده و روغن نیز 35 درصد افزایش قیمت پیدا کرده است این دیگر هرج و مرج بازار ماشین نیست که زندگی روزمره مردم را داغان نکند. مردم گوشت نخورند، حبوبات نخورند، اشکنه هم نخورند که یک قاشق روغن می خواهد؟

  وی در ادامه افزود: اطلاعاتی که در این زمینه برای تغییر قیمت هست اگر به صاحبان منفعت منتقل شده باشد کسانی که گوشت وارد کردند و یا در انبارها احتکار کرده اند  چه نفعی از آن خواهند برد؟

  نماینده مردم تهران گفت: نرخ رشد امسال را تمام سازمان های داخل وی خارجی منفی ارزیابی می کنند و در این شرایط آقای رئیس جمهور سرمایه اجتماعی کشور را از بین می برد و نعل وارونه می زند.

  وی در  ادامه با قرائت یک بیت شعری مبنی بر اینکه: تا که رد نعل اسبت گم کنند/ نعل را وارونه زن ، گفت: مردم به ما می گویند این چه وضعی است؟ ما از شما رئیس مجلس می خواهیم مانند گذشته که وقتی مسایل مهمی در خصوص زندگی مردم به وجود می آمد جلسه می گذاشتید خواهش می کنم این بار نیز از همین الان به وزرا ابلاغ کنید تا در جلسه بعدی به مردم گزارش دهند که با چه وضعیتی کشور را اداره می کنند.

  توکلی خاطرنشان کرد: کمر مردم و تولید از این گرانی ها شکسته است. آقای رئیس جمهور که می گوید ما می خواهیم 250 هزار تومان به مردم بدهیم و مجلس نمی گذارد چرا نمی گوید که این کار را می خواهد با 9 برابر کردن قیمت سوخت، آب و برق می خواهد انجام دهد.

  وی اظهار داشت: چرا سرمایه اجتماعی را نابود می کنید؟ من استدعا می کنم به داد مردم برسید مردم بیشتر از این تحمل گرانی را ندارند.

  لاریجانی پس از تذکر احمد توکلی به وی گفت پیشنهاد شما این است که در این خصوص جلسه ای برگزار کنیم؟ که احمد توکلی گفت:  بله در جلسه آینده وزرا در مجلس به مردم گزارش دهند و مرکز پژوهش ها نیز گزارش های خود ر در این خصوص به مردم ارایه دهد.

  لاریجانی در نهایت پذیرفت که این موضوع را در هیات رئیسه مطرح و در خصوص آن تصمیم گیری نمایند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • نگین

   مردم همه وضعشون خوبه و اصلا هم مشکل مالی ندارن ولییییییییییییییی فقط عادت کردن بگن : ما وضعمون خوب نیست , ما تو نون شبمون هم موندیم. این ها عادت هایی که فقط به زبون میارن. تا تعطیلات میشه مردم خیییلی راحت مسافرتاشونو میرن. تا یه لباسایی مد میشه میبینیم همه از فردا تو تنشونه. بازار طلا و دلار هم که همیشه خوبه . و یه مطلب دیگه افرادی که به اصطلاح بالا شهر تهران زندگی میکنن که تو خونه های شیک و با درامد های خوب و عالی زندگی میکنن خب مشکلی ندارن. و حالا جالب اینجاست افرادی که به اصطلاح پایین شهر تهران زندگی میکنن و با عرض معذرت شاید از سطح فرهنگ خوبی هم برخوردار نیستن و شاید شغل های سطح بالایی نداشته باشن ولیییییییییییی از درامد های خوبی برخوردارن. باور کنین راست میگم. راننده تاکسی ها عجب در امدی دارن ولیییییییییی همیشه عادت کردن بگن : مانداریم.همین میوه فروش ها عجب درامدی دارن. شهرستانی ها که بماند اون ها دارن پادشاهی میکنن. ما تو ایران هیچ مشکلی از لحاظ مالی نداریم تنها مشکل ایرانی ها فرهنگ افتضاحشونه. همیییییییییییین!!!
   همسایه های بی فرهنگی که ما داریم دارن من و خسته میکنن. تورو خدااااااااااااا یه موضوعی هم راجب این مسائل بی فرهنگی بذارین. اگه مشکلمونو این جا نگیم کجا میتونیم بگیم؟ ماشینشونو جلوی در پارکینگمون پارک میکنن . کلا جلوی در پارکینگ ما و همسایه ها شده پارکینگ عمومیه دیگران. ( این از فرهنگشونه. تازه اصلا نمیشه باهاشون دهن به دهن شد خیلی هم وقیح هستن) پسر های بیفرهنگ تو کوچه چند نفری و یواشکی مشروب میخورن و با هم بگو بخند هم دارن. یا مثلا همسایه هافرششونو باید حتما تو حیاط خونه بشورن و تو حیاط رو در و دیوار های حیاط پهن کنن. اخه نمیگن نمای خونه زشت میشه. خب بدن قالیشویی براشون بشوره…اصلا عادت به این دارن که باید خودشون تو خونه و از آب اپارتمان که متعلق به همه هست استفاده کنن. اسم خودشون رو هم میزارن با ایمان و مسلمان .اون اب اپارتمانه. خونه ی ویلایی نیست که هر کاری خواستن بکنن….. 12 شب مهمونای همسایه ها دارن میرن و خداحافظی میکنن و کلی حرف میزنن تو اپارتمان ها که انگار نه انگار 12 شبه…..غروب های بهار و تابستون بچه ها توی کوچه ها دارن با صدای بلند بازی میکنن و کلی مزاحمت از لحاظ سرو صدایی ایجاد میکنن. مگه کسی میتونه به این بچه های بی ادب چیزی بگه…و خیلی چیز های دیگه, بازم هست فکر نکنید فقط همینا بود…………. حالا خنده دار ترین جمله ای که من از زبان این ادم ها شنیدم میدونید چی بود؟؟؟؟ خودم الان خندم میگیره دارم تایپ میکنم………همه ی این کار هارو میکنن بعد میگن: ” ما از نسل کوروش بزرگیم”……( وای خدایااااا)آخه ما ها چه ربطی به کوروش داریم اون ماله اون زمان و دوره ی خودش بود.( آخه این کوروش بیچاره چقدر باید تو قبرش بخاطر این حرفا بلرزه). جالب اینجاست قبرش رو هم با ترقه زدن جاش مونده….. فرهنگ ایرانیارو میبینید. شاید الان شما به من بگید : مگه فرهنگ خودت خیلی بهتره اومدی اینجا نظر گذاشتی ولی موضوع این بخش با متنی که نوشتی اصلا هم خونی نداره. ببخشید اگه متن من با موضوع شما هم خونی نداره.آخه از این مسائل خسته شدم.بازم ببخشید . ولی کاش در مورد این مسائلی که گفتم هم اموزش میدادین.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.