• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » وزیر اقتصاد در مصاحبه با روزنامه آمریکایی: 100 میلیارد دلار ذخیره ارزی و سیستم مالی منعطفی داریم
  کد خبر : 1810040

  وزیر اقتصاد در مصاحبه با روزنامه آمریکایی: 100 میلیارد دلار ذخیره ارزی و سیستم مالی منعطفی داریم

  وزیر اقتصاد در مصاحبه با روزنامه آمریکایی: 100 میلیارد دلار ذخیره ارزی و سیستم مالی منعطفی داریم Reviewed by Farnaz on Apr 22Rating: سید شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دولت در مصاحبه با روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گفت که ایران 100 میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد که به پشتوانه آن می…

  وزیر اقتصاد در مصاحبه با روزنامه آمریکایی: 100 میلیارد دلار ذخیره ارزی و سیستم مالی منعطفی داریم Reviewed by Farnaz on Apr 22Rating:

  سید شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دولت در مصاحبه با روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گفت که ایران 100 میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد که به پشتوانه آن می تواند در برابر تحریم ها مقاومت کند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از عصر ایران روزنامه وال استریت ژورنال در مصاحبه با حسینی که هفته گذشته به منظور شرکت در اجلاس بانک جهانی به واشنگتن رفته بود سخنان وی را درباره تاثیر تحریم ها بر اقتصاد ایران در گزارشی بازتاب داده است.

  بنا بر این گزارش حسینی به این روزنامه آمریکایی گفته است:” سیستم مالی ایران خیلی قابل انعطاف و مدرن است. یکی از مهم ترین درس هایی که ما از تحریم ها آموختیم این بود که ما باید تمامی ارزهای خارجی را در مبادلاتمان استفاده کنیم و تنها به دلار و یورو وابسته نباشیم.”

  حسینی با اشاره به افزایش 20 درصدی رشد صادرات غیر نفتی در یک سال گذشته افزود که کاهش ارزش ریال در سال گذشته، انگیزه صادرات را برای صادر کنندگان ایرانی افزایش داده است و استراتژی دولت در این برهه گسترش صادرات غیر نفتی و کاهش واردات کالاهای خارجی است.

  حسینی در ادامه به این روزنامه آمریکایی گفت که علی رغم انتظار و امیدواری دولت آمریکا برای سقوط اقتصادی ایران با افزایش و تشدید تحریم ها، ایران به دلیل دارا بودن 100 میلیارد دلار ذخائر ارزی و سازگاری خود با شرایط تحریمی، در خطر سقوط اقتصادی قرار ندارد.

  با این حال وزیر اقتصاد با تاکید بر تاثیر تحریم ها بر ایجاد مشکلات اقتصادی در داخل و مبادلات خارجی کشور ، تحریم بانک ها و غیر ممکن شدن مبادلات بانکی را برای تجار و بازرگانان ایرانی هزینه زا دانست.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.