• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » هزینه ساخت هر مترمربع واحد مسکونی چنده؟
  کد خبر : 1809613

  هزینه ساخت هر مترمربع واحد مسکونی چنده؟

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور تعرفه جدید خدمات مهندسی را بر مبنای هزینه ساخت هر مترمربع واحد مسکونی اعلام کرد.

  هزینه ساخت هر مترمربع واحد مسکونی چنده؟Reviewed by Farnaz on Apr 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از دنیای اقتصاد، در حالی که پیش از این سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران هزینه ساخت هرمترمربع واحد مسکونی برای سال 92 در پایتخت را رقمی معادل 640 هزار تومان اعلام کرده بود، سازمان نظام مهندسی کشور، این رقم را برای کل ‌کشور مترمربعی 500 هزار تومان تعیین کرده است که به این ترتیب، ساخت‌وساز در تهران حداقل 28 درصد گران‌تر از سایر شهرها برآورد شده است.
   

  این تعرفه، برای ساختمان‌های 3 تا 5 طبقه اعلام شده است. براین اساس، هزینه ساخت هرمترمربع واحد مسکونی در اکثر ساخت‌وسازهای پایتخت که در سه تا پنج طبقه احداث می‌شود، از سوی نظام مهندسی تهران مترمربعی 600 هزار تومان برای سال 92 اعلام شده است.
  این در حالی است که در ساخت‌وسازهای کم ارتفاع – 1 و 2 طبقه، هزینه ساخت کشوری، مترمربعی 450 هزار تومان تعیین شده که 31 درصد کمتر از هزینه اعلام شده برای ساخت هرمترمربع ساختمان مشابه در پایتخت است.
  همچنین، هزینه ساخت واحد مسکونی در ساخت‌وسازهای بلند مرتبه – 16 طبقه به بالا – برای ساخت و سازهای کشوری، مترمربعی 830 هزار تومان از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اعلام شده که این رقم نیز 17 درصد کمتر از هزینه یک میلیون تومانی ساخت هر مترمربع ساختمان بلند مرتبه در شهر تهران است.
  همچنین براساس مصوبه جدید شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور تعرفه خدمات مهندسی مهندسان ناظر نیز مشمول 40 درصد افزایش برای سال 92 نسبت به تعرفه سال قبل شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.