• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » استاندار تهران: 3715 در تهران داوطلب انتخابات شورا شدند
  کد خبر : 1808128

  استاندار تهران: 3715 در تهران داوطلب انتخابات شورا شدند

  استاندار تهران گفت: تا ساعت 17 امروز جمع کل داوطلبان 3715 نفر در 15 شهرستان استان تهران و جمع داوطلبان نیز برای شورای روستایی 2983 نفر بوده است که این آمار با توجه به کثرت داوطلبان افزایش پیدا خواهد کرد.

  استاندار تهران: 3715 در تهران داوطلب انتخابات شورا شدند Reviewed by Farnaz on Apr 21Rating:

  استاندار تهران گفت: جمع کل داوطلبان ثبت نام کننده برای انتخابات شوراها در 16 شهرستان استان تهران 3715 نفر بوده است.

  به گزارش ایسنا، مرتضی تمدن بعدازظهر امروز(یک شنبه) پس از انجام بازدید از مراحل ثبت نام داوطلبان چهارمین دوره انتخابات شوراها در فرمانداری تهران به جمع خبرنگاران آمد و با بیان این‌که ما در 41 شهر برای شورای شهر و در 360 روستا برای شوراهای روستایی ثبت نام داشته‌ایم، گفت: در مجموع حدود 1600 نفر از روستاها به عنوان شورای روستایی و 350 نفر به عنوان شورای اسلامی شهر در استان تهران انتخاب خواهند شد.

  وی در ادامه اظهار کرد: تا ساعت 17 امروز جمع کل داوطلبان 3715 نفر در 15 شهرستان استان تهران و جمع داوطلبان نیز برای شورای روستایی 2983 نفر بوده است که این آمار با توجه به کثرت داوطلبان افزایش پیدا خواهد کرد.

  استاندار تهران در ادامه گفت: بلافاصله بعد از پایان ثبت نام‌ها از فردا تا 28 اردیبهشت فرصت رسیدگی به صلاحیت داوطلبان است و بعد از 28 اردیبهشت نتیجه‌ی رسیدگی به صلاحیت‌ها به داوطلبان اعلام می‌شود.

  وی گفت: در تاریخ 28 اردیبهشت ماه نتیجه را به هیات نظارت بر انتخابات شوراها در مجلس ارسال می‌کنیم و هیات نظارت تا 13 خردادماه نتیجه‌ی قطعی تایید صلاحیت‌ها را اعلام می‌کند و پس از آن در تاریخ 16 خرداد تبلیغات داوطلبان عضویت در شوراهای شهر و روستا آغاز می‌شود و این تبلیغات تا 24 ساعت قبل از اخذ رای ادامه خواهد داشت.

  تمدن در ادامه درخصوص مدارک تحصیلی ثبت نام کنندگان شورای شهر و روستای تهران گفت: تا ساعت 17 افراد دارای مدرک لیسانس 56/52 درصد، فوق لیسانس 31/63 درصد، فوق دیپلم 63/0 درصد، دکترا 10/3 و حوزوی 6/3 درصد بوده است.

  وی هم‌چنین گفت: در شوراهای شهر تهران هم‌چنین رده سنی بین 25 تا 45 سال 68/29، بین 46 تا 60 سال 27/55 و بین 61 تا 75 سال 4/16 درصد بوده است. ضمن این‌که 80/70 درصد ثبت نام کنندگان متأهل بوده‌اند.

  استاندار تهران هم‌چنین با مورد توجه قرار دادن انتخابات ریاست جمهوری و زمان شروع ثبت نام‌ها از 17 اردیبهشت ماه گفت: بعد از اعلام نتیجه‌ی رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به مدت 20 روز تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری را خواهیم داشت.

  تمدن هم‌چنین در مورد بحث جدایی ری از تهران در بحث انتخابات گفت: تا زمانی که رسما مصوبه‌ی مجلس محترم از طرف دولت به ما ابلاغ نشود ثبت نام در ری را هم‌چنان ادامه می‌دهیم و هر زمانی که مصوبه‌ی مجلس شورای اسلامی از طرف دولت به ما ابلاغ شود بر اساس ضوابط در قانون عمل می‌کنیم.

  خبرنگاری از استاندار تهران پرسید با توجه به این‌که امروز آخرین روز ثبت نام‌ها است اگر پس از این این مصوبه ابلاغ شود چه سرنوشتی خواهد داشت؟ که وی در پاسخ به این سوال گفت: قانون‌گذار در این موضوع کلیات را مشخص کرده و ما منتظریم که مصوبه‌ی قانونی مجلس ابلاغ شود و پس از آن با نظر هیات نظارت بر انتخابات مجلس در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کنیم.

  تمدن هم‌چنین درباره‌ی تمدید ساعت ثبت نام‌ها از سوی وزارت کشور گفت: ابلاغیه وزارت کشور هنوز برای ما نیامده و تا این لحظه ما ثبت نام‌ها را تا ساعت 20 دنبال می‌کنیم، اما اگر کسی بعد از ساعت 20 در پروسه ثبت نام حضور داشت باید کار او به اتمام برسد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.