• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سعیدی‌کیا: فضای انتخابات گرم نیست
  کد خبر : 1806771

  نقش مهم دانشجویان برای ایجاد حماسه سیاسی

  سعیدی‌کیا: فضای انتخابات گرم نیست

  سعیدی‌کیا: فضای انتخابات گرم نیستReviewed by Farnaz on Apr 21Rating: به گزارش ایران ویج، محمد سعیدی کیا عصر شنبه در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اظهار داشت: فضای انتخابات گرم نیست و دانشجویان تلاش گسترده ای در سرنوشت کشور و خودشان و مردم دارند و علاقه مندند و دانشجویان هستند که می توانند رونق…

  سعیدی‌کیا: فضای انتخابات گرم نیستReviewed by Farnaz on Apr 21Rating:

  n00213432-bبه گزارش ایران ویج، محمد سعیدی کیا عصر شنبه در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اظهار داشت: فضای انتخابات گرم نیست و دانشجویان تلاش گسترده ای در سرنوشت کشور و خودشان و مردم دارند و علاقه مندند و دانشجویان هستند که می توانند رونق را در فضای انتخابات ایجاد کنند و فضای انتخابات را گرم کنند.

  وی بیان داشت: هر چه بیشتر کاندیداها در جلسات دانشجویی بیشتر شرکت کنند این مهم در جهت ایجاد خلق حماسه سیاسی است.

  وی ادامه داد: هر دانشجو یک سفیر حماسه سیاسی است می تواند بسیار اثر بخش باشد.

  افت شدید سرمایه گذاری در کشور

  وزیر سابق دولت نهم تاکید کرد: کشور ما به لحاظ اقتصادی چند مشکل دارد ویکی از مشکلات مهم کشور افت شدید سرمایه گذاری است که به تبع آن افت تولید داریم همچنین به تبع آن بیکاری و تورم را داریم.

  وی اذعان داشت: مردم وضعیت اقتصادی را به خوبی احساس می کنند و نیاز نیست کسی اقتصاد دان باشد.

  سعیدی کیا گفت: اولین موضوع برای حل مشکل اقتصادی سرمایه گذاری است و سرمایه در کشور کم نیست، باید سرمایه با تدبیر به صحنه اقتصادی کشور اورده شود.

  وی گفت: اولین منبع سرمایه همین منابعی است که دولت به طور معمول با آن کار می کند و از منابع بانکی به خوبی استفاده نمی شود.

  بانک مرکزی باید استقلال داشته باشد

  وی با بیان اینکه بانک مرکزی باید استقلال داشته باشد، گفت: بانک مرکزی نباید تحت امر دولت باشد.

  وی تصریح کرد: همه بانکهای مرکزی دنیا با دولتها همکاری می کنند اما دارای مدیریتی مستقل هستند.

  وی با بیان اینکه سرمایه بعدی در کشور ما نقدینیگی بالا است، اظهار داشت: نقدینگی در اسفند ماه سال گذشته در حدود۴۳۰ هزار میلیار تومان بود که یک پنجم پول نقد است و بقیه سرعت گردش پول است.

  سعیدی کیا اذعان داشت: دولتها وظیفه سیاست گذاری، برنامه ریزی، هدایت و حمایت و نظارت را بر عهده دارند و این وظایف مهم دولت است و دولت نباید کار اجرایی کند.

  ایجاد یک بستر امن در کشور برای سرمایه گذاری/ سرمایه گذاری در کشور ارزش تلقی نمی شود

  وی در ادامه گفت: دولت باید یک بستر امن ایجاد کند تا سرمایه ها وارد سرمایه گذاری و تولید شوند و اشتغال ایجاد شود.

  سعیدی کیا با بیان اینکه هم اکنون بستر برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران فراهم نیست، عنوان کرد: سرمایه گذاری در کشور خیلی ارزش تلقی نمی شود و ثبات مقررات و شفاف بودن مقرارات از عواملی است که در نبود بسیتر سرمایه گذاری دخیل است.

  وزیر سابق مسکن دولت نهم ادامه داد: منبع مهم در کشور پول نفت است که به نسل امروز و نسل آینده تعلق دارد و باید با سرمایه گذاری پول نفت درحال حاضر به فکر آیندگان نیز باشیم.

  وی در ادامه گفت: کار و تلاش مردم است که کشور را آباد می کند اگر صادقانه با مردم صحبت شود و مطالب به مردم گفته شود مردم اعتماد می کنند و مشکلات و سختیها را تحمل می کنند و بسیاری از مشکلات حل می شود.

  محمد سعید کیا شامگاه شنبه در جمع دانشجویان دانشگاه شهرکرد اظهار داشت: امسال از سوی مقام معظم رهبری سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام گرفته و منظور از حماسه سیاسی حضور پرشور مردم در انتخابات است و باید در انتخابات اتفاق بافتد.

  وی با بیان اینکه هم اکنون فضای انتخابات گرم نیست، ادامه داد: باید فضای انتخابات گرم شود تا حماسه سیاسی اتفاق بافتد.

  نقش مهم دانشجویان برای ایجاد حماسه سیاسی

  سعیدی کیا یادآور شد: دانشجویان در این موضوع نقش مهمی دارند و فکر خلاق و چالش بر انگیز دانشجو و کنجکاوش می تواند کمک کند که این فضا، فضای انتخاباتی شود و اگر فرصت برای دانشجویان ایجاد شود که بیشتر در فضای انتخابات قرار بگیرند و جلو آوردن امتحاناتی مشکلی ایجاد نکند، این بسیار به نفع کشور است.

  وی در ادامه در جواب سئوالی مبنی بر تحلیل شما در خصوص انتخابات سال ۸۸، عنوان کرد: در سال ۸۸ در انتخابات یک حماسه آفریده شد، در حدود ۴۰ میلیون نفز از مردم که به سرنوشت خود و کشورشان علاقه مند بودند در انتخابات شرکت کردند، اما در طول انتخابات اتفاقاتی افتاد که در طول انتخابات هم برنده انتخابات و هم بازنده انتخابات اشتباهات بزرگی کردند و طراحی که در خارج از کشور انجام شده بود شکل گرفت و فتنه اتفاق افتاد و موجب شد یک عده آشوبگر ساماندهی شوند و به میدان آمده و آشوب ایجاد کردند.

  وی تصریح کرد: وقتی کار جدی شد و مردم احساس خطر کردند تحت حمایت مقام معظم رهبری همه مردم به میدان آمدند و فتنه را جمع کردند و خلاصه و چکیده حرف من این است که در انتخابات ۸۸ مردم برنده بودند و برنده و بازنده انتخابات هر دو بازنده بودند.

  تا آخر مستقل هستم

  سعیدی کیا در ادامه یادآور شد: من از روز اول انتخابات که وارد شده ام مستقل هستم و تا آخرهم مستقل می مانم و در ائتلافها شرکت نمی کنم.

  وی اذعان داشت: یک ائتلاف وقتی می تواند رسمیت بگیرد که شورای نگهبان نظرش را بدهد و معلوم شود چند کاندیدا و کدام کاندیداها با چه اصولی وجود دارد .

  وزیر مسکن دولت نهم تاکید کرد: ما هم اکنون تحت تحریمها قرار داریم و این هم که بگوییم تحریمها اثری ندارد و فایده ندارد حرف درستی نیست و از طرفی نیز بگوییم که همه مشکلات به خاطر تحریمها است، این نیز حرف درستی نیست.

  بسیاری از مشکلات در پی سوء مدیریت است

  وی یادآور شد: بسیاری از مشکلات در اثر تحریمهاست و بسیاری از مشکلات دیگر نیز به علت سوء مدیریت است و باید از چند سال گذشته برای چند برابر شدن تحریمه برنامه ریزی می شد ودر حال حاضر نیز باید فکر کنیم تحریمهای بیشتری در راه است و برنامه ریزی کنیم.

  کشور برای مقابله با تحریمها و مشکلات نیاز به کار اثر بخش و عمیق دارد

  سعیدی کیا گفت: کار و اقداماتی در مقابله با تحریمها انجام شده اما نکته بسیار مهم این است که کشور کار اثر بخش و عمیق نیاز دارد.

  وی با بیان اینکه سیاستهای کلی نظام مشخص است، تصریح کرد: عامل اصلی تحریمها مسائل هسته ای است و رئیس جمهور خوب باید در چارچوب سیاستهای کلی کار را جلو ببرد.

  وی گفت: دیپلماسی روز به روز باید قوی شود و مذاکره با خارجیها بسیار مهم است و در مذاکرات ۱+۵ باید مذاکرات را قوی جلو ببریم.

  کاندیدای احتمالی یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری .ادامه داد: ما در مسائل هسته ای قانونی عمل می کنیم وغنی سازی حق قانونی کشور ایران است و حرف ما این است که حق غنی سازی را برای ما به رسمیت بشناسند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.