• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » گوشت نباید بیش از ۳۰ هزار تومان باشد
  کد خبر : 1806714

  قیمت تمام‌شده آن برای وارد‌کننده در حدود ۲۰ هزار تومان می‌شود

  گوشت نباید بیش از ۳۰ هزار تومان باشد

  گوشت نباید بیش از ۳۰ هزار تومان باشدReviewed by Farnaz on Apr 21Rating: به گزارش ایران ویج، مجیدرضا حریری، رییس کمیسیون واردات اتاق ایران، اظهار کرد: به‌طور قطع پس از عدم اختصاص ارز مرجع به واردات روغن و واردات آن با ارز مبادله‌ای قیمت مواد اولیه برای واردات‌کنندگان و تولید‌کنندگان افزایش می‌یابد. وی ادامه داد:…

  گوشت نباید بیش از ۳۰ هزار تومان باشدReviewed by Farnaz on Apr 21Rating:

  n00213421-bبه گزارش ایران ویج، مجیدرضا حریری، رییس کمیسیون واردات اتاق ایران، اظهار کرد: به‌طور قطع پس از عدم اختصاص ارز مرجع به واردات روغن و واردات آن با ارز مبادله‌ای قیمت مواد اولیه برای واردات‌کنندگان و تولید‌کنندگان افزایش می‌یابد.

  وی ادامه داد: از این پس روغن خام با دو برابر قیمت قبل وارد می‌شود و قیمت آن با لحاظ‌ کردن هزینه‌های حمل‌ونقل و تسویه می‌تواند ۴۰ تا ۶۰ درصد افزایش قیمت داشته باشد.

  حریری با بیان این‌که این افزایش قیمت مختص به زمانی است که دیگر تمامی روغن‌های وارد‌شده با ارز مرجع توزیع شده و صرفا واردات آن با ارز مبادله‌ای انجام شود، گفت: در حال حاضر این‌که به طور ناگهانی اعلام شده ارز مرجع روغن حذف شده و ۴۰ درصد افزایش قیمت آن مطرح می‌شود، صرفا بار روانی دارد.

  رییس کمیسیون واردات اتاق ایران درباره‌ افزایش ۶۰ درصدی قیمت گوشت نیز خاطرنشان کرد: قیمت تمام شده گوشت گرم برای وارد‌کننده رقمی در حدود هشت دلار است و پیش از این‌که اختصاص ارز مرجع به آن منتفی شود نیز گوشت بر اساس ارز مرجع به دست مصرف‌کننده نمی‌رسید.

  وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز اگر قیمت تمام‌شده واردات گوشت تا زمانی که به تهران می‌رسد را هشت دلار حساب کنیم و با فرض دلار مبادله‌ای ۲۵۰۰ تومانی، قیمت تمام‌شده آن برای وارد‌کننده در حدود ۲۰ هزار تومان می‌شود.

  حریری در پایان با بیان این‌که با احتساب سود و قیمت خرده‌فروشی، گوشت نباید بیش از ۳۰ هزار تومان توزیع شود، بیان کرد: با توجه به این شرایط افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی قیمت گوشت در این مقطع زمان نیز طبیعی است زیرا اختصاص ارز مبادله‌ای برای آن از چند ماه قبل آغاز شده بود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.