• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » احمدی‌نژاد: ونزوئلا متحد بزرگ ایران بوده و خواهد بود
  کد خبر : 1805073

  صمیمیت ویژه‌ای بین مردم ایران و ملت‌های آمریکای لاتین وجود دارد.

  احمدی‌نژاد: ونزوئلا متحد بزرگ ایران بوده و خواهد بود

  احمدی‌نژاد: ونزوئلا متحد بزرگ ایران بوده و خواهد بود Reviewed by Farnaz on Apr 20Rating: رییس‌جمهور با بیان این که ونزوئلا متحدی بزرگ برای ایران بوده و خواهد بود، گفت: در سفر به ونزوئلا اعلام شد که باور داریم که ملت ونزوئلا راه پیشرفت را ادامه خواهد داد و مطمئناً ملت ایران برای همیشه در…

  احمدی‌نژاد: ونزوئلا متحد بزرگ ایران بوده و خواهد بود Reviewed by Farnaz on Apr 20Rating:

  رییس‌جمهور با بیان این که ونزوئلا متحدی بزرگ برای ایران بوده و خواهد بود، گفت: در سفر به ونزوئلا اعلام شد که باور داریم که ملت ونزوئلا راه پیشرفت را ادامه خواهد داد و مطمئناً ملت ایران برای همیشه در کنار ونزوئلا و همه ملل استقلال‌طلب حضور خواهد داشت.

   

  به گزارش ایسنا، دکتر محمود احمدی‌نژاد بعد از ظهر شنبه پس از بازگشت از سفر به ونزوئلا در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران انتخابات اخیر برگزار شده در ونزوئلا را از نتایج حرکت انقلابی هوگو چاوز برشمرد و تصریح کرد: برگزاری این انتخابات نشانی از نهادینه شدن قدرت مردم در آمریکای لاتین است؛ چرا که خیلی‌ها بودند که دوست داشتند در کشورهایی مثل ونزوئلا انتخابات برگزار نشود و یا اگر رهبری انقلابی هم‌چون چاوز از دنیا رفت، اندیشه و باورهای او نیز با رفتنش محو شود؛ اما مردم ونزوئلا با وجود همه فشارهای سختی که بر آن‌ها اعمال شد، انتخاباتی با شکوه برگزار کرده و اکثریت آنان به ادامه راه هوگو چاوز رای دادند.

   

  او روابط بین ایران و ونزوئلا را بسیار مستحکم و رو به گسترش توصیف کرد و گفت: سفرهای متقابل و حضور و اعلام همبستگی رهبران کشورهای مستقل در مقاطع حساس، تاثیر بسیار مهم و آشکاری بر تعمیق و گسترش روابط ملت‌ها با یکدیگر دارد و همین عامل باعث تعمیق و گسترش بیش از پیش روابط ایران و ونزوئلا شده است.

   

  احمدی‌نژاد با اظهار امیدواری از این که رسانه‌ها صحنه‌های ابراز احساسات و علاقه مردم ونزوئلا را که نمایشی از عمق صمیمیت و محبت مردم این کشور به ایران بود، را به تصویر بکشند، اضافه کرد: نزدیکی و صمیمیت دو ملت و رهبران دو کشور در سفر به ونزوئلا، در شعارها و ابراز احساسات مردم این کشور متبلور شده بود.

   

  رییس‌جمهور اظهار کرد: ونزوئلا متحدی بزرگ و وفادار برای همه ملت‌های انقلابی از جمله ایران بوده و پس از این نیز خواهد بود.

   

  وی با اشاره به این که در انتخابات اخیر ونزوئلا حتی رقبای چاوز نیز به نوعی شعار ادامه راه وی را سر می‌داده‌اند، تصریح کرد: معنای این مطلب آن است که اکثریت مردم ونزوئلا جهت‌گیرهای آقای چاوز را تایید کرده‌اند و این نشان می‌دهد که روابط خوب ایران و ونزوئلا ادامه خواهد داشت.

   

  رییس‌جمهور در ادامه با اشاره به این که در سفر به ونزوئلا اعلام کردم ونزوئلایی‌ها ملت بزرگی هستند که قدرت تشخیص خوبی دارند و هر چه را انتخاب کردند باید مورد احترام همه باشد و مورد عمل قرار گیرد، خاطرنشان کرد: در سفر به ونزوئلا اعلام شد که باور داریم، ملت ونزوئلا راه پیشرفت را ادامه خواهد داد و مطمئنا ملت ایران نیز برای همیشه در کنار ونزوئلا و همه ملل استقلال طلب و عدالت خواه حضور خواهد داشت.

   

  احمدی‌نژاد با بیان این که در کنار شرکت در مراسم تحلیف رییس‌جمهور جدید ونزوئلا ملاقات‌های کوتاهی نیز با رهبران برخی کشورها داشتیم، گفت: هر چند این دیدارها کوتاه بود اما در همان فرصت کوتاه روابط دوجانبه را مورد بررسی قرار دادیم و علاوه بر دعوت از رهبران این کشورها برای سفر به ایران دعوت‌های متقابلی نیز از ما صورت گرفت و در برخی موارد که نیاز به تاکید داشت، تاکید لازم صورت گرفت.

   

  او با اشاره به حضور خود در مراسم برگزار شده برای درگذشت هوگو چاوز و اعمال همبستگی با ملت ونزوئلا و آرمان‌های او خاطرنشان کرد: دیروز نیز در جشن تحلیف رییس جمهور جدید این کشور شرکت کردیم تا در شادی پیروزی ملت های مستقل شریک باشیم .

   

  احمدی‌نژاد درباره کیفیت این سفر و این که آیا روابط ایران و ونزوئلا پس از هوگو چاوز به قوت سابق ادامه خواهد یافت، گفت: ونزوئلا امروز پرچمدار دور جدید حرکت انقلابی در آمریکای لاتین با بهره گیری از تجارب 400 ساله مبارزات استقلال‌طلبانه ملت‌های این منطقه است و یک موج عظیم مردمی برای کسب عزت و استقلال در آمریکای لاتین شکل داده است.

   

  رییس‌جمهور با بیان این که این مطالبه و موج مردمی به طور ذاتی با انقلاب اسلامی ملت ایران همبستگی و سنخیت دارد، افزود: بر اساس این نزدیکی صمیمیت ویژه‌ای بین مردم ایران و ملت‌های آمریکای لاتین وجود دارد.

   

  وی با تصریح به این که حق این است که بگوییم آقای چاوز کار بسیار بزرگی انجام داد، اظهار کرد: پیش از آقای چاوز هر رهبر انقلابی که پرچم عزت‌طلبی و استقلال‌خواهی در منطقه آمریکای لاتین به دست می‌گرفت، قبل از آن که حرکتش شکوفا شده و به سرانجام برسد، به دست استکبار جهانی سرکوب شده یا کشته می‌شد، در نتیجه حرکت او ناکام می‌ماند اما آقای چاوز با ایمان، ایستادگی و هوشمندی بی نظیر خود ایستادگی کرد و قیام خود را به پیش برد و امروز شاهد آن هستیم که نهالی که او کاشت به بار نشسته و به درخت تنومندی تبدیل شده است.

   

  رییس‌جمهور در ادامه اظهار کرد: می‌خواهم در این‌جا از همه مبتکرین، خلاقان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران، دعوت کنم تا در عرصه خوبی که در نتیجه توافقات بین ایران و کشورهای آمریکای لاتین صورت گرفته است از فرصت و فعالیت‌های خوبی که به وجود آمده برای ظهور، بروز و تحکیم روابط دو جانبه استفاده کنند و در کنار آن به مردم آمریکای لاتین که به جرات می‌توانم بگویم جزو مظلوم‌ترین ملت‌های جهان هستند، خدمت کنند.

   

  احمدی‌نژاد با اشاره به تکرار این موضع از سوی مقامات آمریکایی مبنی بر این که آمریکای لاتین حیاط خلوت ایالت متحده است، تصریح کرد: این حرف‌ها و مواضع گواه خباثت آمریکایی‌ها در قبال ملل آمریکای لاتین بوده و توهین به مردم این منطقه است و در مقابل چنین رویکردهایی، ملل مستقل و عدالت طلب جهان باید در کنار یکدیگر قرار گیرند تا با هم در مسیر پیشرفت با سرعت بیش از پیش حرکت کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.