• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » دلایل گرانی گوجه فرنگی
  کد خبر : 1803966

  دلایل گرانی گوجه فرنگی

  دلایل گرانی گوجه فرنگی Reviewed by Farnaz on Apr 20Rating: مسئول دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر اساس اعتبارات طرح توسعه کشاورزی طرح احداث گلخانه‌ها در کشور برای تأمین نیاز مردم در تمام فصول سال انجام می‌شود. حسن خدنگی در پاسخ به اینکه چرا همه ساله قیمت صیفی‌جات در بخشی از سال…

  دلایل گرانی گوجه فرنگی Reviewed by Farnaz on Apr 20Rating:

  مسئول دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر اساس اعتبارات طرح توسعه کشاورزی طرح احداث گلخانه‌ها در کشور برای تأمین نیاز مردم در تمام فصول سال انجام می‌شود.

  حسن خدنگی در پاسخ به اینکه چرا همه ساله قیمت صیفی‌جات در بخشی از سال افزایش پیدا می‌کند، گفت: در مقطعی از سال محصول در منطقه سردسیر تولید نمی‌شود و محصول مناطق گرمسیر هم به بازار نرسیده است،بنابراین خلأیی وجود دارد که در این زمان عرضه اندکی کاهش می‌یابد.

  مسئول دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی افزود: برای پر کردن این خلأ و تأمین نیاز مردم در تمام طول سال کارگروه طرح توسعه کشاورزی وام‌هایی را برای احداث گلخانه‌ها در نظر گرفته که به تدریج در کشور ایجاد می‌شود.

  وی ادامه داد: در حال حاضر سطح زیر کشت گلخانه‌های تولید سبزی و صیفی کشور 380 هکتار است و با اجرای این طرح به سطح گلخانه‌های اضافه خواهد شد.

  خدنگی در توضیح دلیل بالا رفتن اخیر قمیت گوجه‌فرنگی در بازار گفت: امسال به دلیل سرمای منطقه جیرفت باعث عدم رنگ‌گیری به موقع شد، از سوی دیگر کندی حمل و نقل به ویژه بعد از سه روز بارندگی شدید جنوب کرمان باعث کاهش عرضه گوجه فرنگی به بازار شد.

  *قیمت گوجه‌فرنگی کیلویی 600 تومان در مزرعه

  مسئول دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی افزود: از هفته گذشته روند کاهش قیمت گوجه‌فرنگی تشدید شده و در حال حاضر قیمت گوجه فرنگی در سر مزرعه کیلویی 600 تومان است.

  خدنگی در پاسخ به اجرای الگوی کشت اظهار داشت: کشاورزان با توجه به قیمت بازار خودشان برنامه‌ریزی تولید دارند و وزارت جهاد کشاورزی آنها را مدیریت می‌کند و به طوری که در جدیدترین تصمیم‌ قرار است کشاورزانی که مطابق برنامه پنجم توسعه عمل نکنند، حمایت‌های نهاده‌ای انجام نشود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.