• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » درخواست بی‌شرمانه شاهزاده سعودی
  کد خبر : 1799863

  درخواست بی‌شرمانه شاهزاده سعودی

  درخواست بی‌شرمانه شاهزاده سعودیReviewed by Farnaz on Apr 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، یکی از مسئولان اقتصادی پیشین آمریکا فاش کرد که رژیم آل سعود در قرن گذشته برای تضمین بقای خود در قدرت، با آمریکا قرارداد بست که در صورت توقف فروش نفت توسط هر یک از اعضای اوپک، کمبودهای…

  درخواست بی‌شرمانه شاهزاده سعودیReviewed by Farnaz on Apr 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، یکی از مسئولان اقتصادی پیشین آمریکا فاش کرد که رژیم آل سعود در قرن گذشته برای تضمین بقای خود در قدرت، با آمریکا قرارداد بست که در صورت توقف فروش نفت توسط هر یک از اعضای اوپک، کمبودهای به وجود آمده را جبران و نیاز روزافزون آمریکا به انرژی را تامین کند.

  “جان برکنس” از مسئولان اقتصادی پیشین آمریکا در مصاحبه با یک شبکه روسی، تاکید کرد که آمریکایی‌ها برای تطمیع مقامات سعودی‌، از ارائه پیشنهادهای غیراخلاقی نیز فروگذار نکرده‌اند.

  برکنس که مسئول مستقیم عقد بسیاری از قراردادهای بزرگ نفتی آمریکا در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ قرن گذشته بوده، در این مصاحبه گفت: آمریکا پس از مواجه شدن با تحریم فروش نفت، دچار بحرانی بزرگ شد، به همین سبب به من دستور داده شد که با عربستان قراردادی ببندم که بتواند این گونه تحریم‌ها را خنثی کند.

  وی در بخش‌هایی از مصاحبه مفصل خود با شبکه عرب زبان “روسیا الیوم”، با تاکید بر رواج فساد در رده‌های بالای رژیم آل سعود، گفت: مسئولان سعودی را با بستن قراردادی در زمینه برق رسانی فریفتیم و توانستیم با نفوذ در میان آنان، عربستان را قانع کنیم در صورت تحریم آمریکا از سوی اوپک، نیاز ناشی از تحریم را جبران کند، در مقابل، آمریکا، استمرار حاکمیت آل سعود بر عربستان را تضمین کند.

  این مسئول ارشد اقتصادی آمریکایی خاطر نشان کرد: برای بستن این قرارداد دچار مشکلات فراوانی شدیم اما در عین این که برخی از اعضای خاندان حاکم مرا “سگ کافر” می‌خواندند، با این حال موفق شدیم رضایت همه آن‌ها را برای امضای این قرارداد جلب کنیم. اما از آن جا که امضای چنین قراردادی مستلزم اجماع همه اعضای خانواده حاکم بود، هر یک از آنان را به شیوه‌ای راضی می‌کردیم. یکی از اعضای خانواده آل سعود مخالفت کرد و من برای راضی کردن او مجبور شدمعلی رغم میل خود، به شروط غیراخلاقی او جامه عمل بپوشانم.

  برکنس درباره این موضوع توضیح داد: این شاهزاده سعودی از من خواست در مقابل پذیرش این قرارداد، شرایطی فراهم کند که در هر بار سفر او به آمریکا، زمینه ارتباط او با یک زن زیبای آمریکایی را که از خانواده‌ای اصیل باشد، برای او فراهم کنم.

  وی تصریح کرد: هر چند پیدا کردن چنین زنی برایم سخت بود اما سرانجام توانستم یک نفر را برای این کار قانع کنم و به او مبلغ هنگفتی پیشنهاد کردم که رضایت او را جلب کرد.

  جان برکنس در پایان تاکید کرد که آل سعود منافع ملی کشور خود را به تضمین بقای خود و همچنین غربی سازی شهرهای این کشور می‌فروشند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.