• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » قیمت جدید مرغ و تخم‌مرغ مشخص شد
  کد خبر : 1796042

  قیمت جدید مرغ و تخم‌مرغ مشخص شد

  قیمت جدید مرغ و تخم‌مرغ مشخص شد Reviewed by Aryan on Apr 14Rating: قیمت‌های جدید مرغ و تخم‌مرغ در سال جاری هم‌اکنون در حال بررسی است که طبق پیشنهاد تولیدکنندگان قیمت هر کیلوگرم مرغ تازه در بازار مصرف حدود 5700 تومان و هر شانه تخم‌مرغ 7400 تا 8200 تومان فروخته خواهد شد. رضا ترکاشوند –…

  قیمت جدید مرغ و تخم‌مرغ مشخص شد Reviewed by Aryan on Apr 14Rating:

  قیمت جدید مرغ و تخم‌مرغ

  قیمت‌های جدید مرغ و تخم‌مرغ در سال جاری هم‌اکنون در حال بررسی است که طبق پیشنهاد تولیدکنندگان قیمت هر کیلوگرم مرغ تازه در بازار مصرف حدود 5700 تومان و هر شانه تخم‌مرغ 7400 تا 8200 تومان فروخته خواهد شد.

  رضا ترکاشوند – مدیرکل دفتر پرورش و بهبود تولیدات طیور وزارت جهاد کشاورزی – که در نخستین نشست خبری بررسی وضعیت تولید و بازار صنعت طیور سخن می‌گفت، اعلام کرد: قیمت جدید کف و سقف برای هر کیلوگرم مرغ و تخم‌مرغ در جلسه امروز کمیته کارشناسی بررسی می‌شود که این قیمت در جلسه ستاد تنظیم بازار در روز دوشنبه تصویب خواهد شد.

  وی اظهار کرد: با توجه به مازاد تولید در بخش‌های مرغ و تخم مرغ باید ذخیره‌سازی این فرآورده‌های پروتئینی صورت گیرد اما در حال حاضر این خرید از سوی شرکت پشتیابنی امور دام با قیمت‌های تعیین شده در اواسط سال گذشته آغاز شده است.

  ترکاشوند افزود: از آنجا که تولیدکنندگان با حجم بسیاری از تولید مواجه شده‌اند به ناچار محصول خود را با قیمت‌های گذشته می‌فروشند در حالی که آن‌ها متضرر شده و دیگر رغبتی برای ادامه تولید نخواهند داشت. در این راستا با توجه به افزایش هزینه‌ها، پیشنهاد شد قیمت‌های جدید برای خرید تضمینی بر اساس نرخ تورم مشخص شود تا مرغ‌داران متحمل ضرر بیشتری نشوند.

  مدیرکل دفتر پرورش و بهبود تولیدات طیور وزارت جهاد کشاورزی با توجه به پیشنهادات اتحادیه‌های بخش خصوصی و بررسی هزینه‌های تولید از سوی وزارت کشاورزی قیمت‌های پیشنهادی برای خرید مرغ و تخم‌مرغ در جلسه امروز کمیته کارشناسی قیمت بازنگری شده و امیدواریم قیمت‌های جدید در جلسه دوشنبه کارگروه ستاد تنظیم بازار به تصویب برسد.

  به گفته تولیدکنندگان قیمت‌های خرید پیشنهادی بخش خصوصی برای هر کیلوگرم مرغ زنده 3900 تا 4000 تومان است که با احتساب هزینه‌های دیگر هر کیلوگرم مرغ آماده طبخ به حدود 5700 تومان می‌رسد. همچنین پیشنهاد شده تا 400 تومان به قیمت‌های خرید تخم مرغ که در سال گذشته مصوب شده بود، اضافه شود.

  بر اساس پیشنهاد اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار قیمت‌ جدید برای خرید هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری از 3100 تا 3500 تومان خواهد بود و این قیمت برای مصرف کننده به حداقل 3700 تا حداکثر 4100 تومان می‌رسد.

  یادآور می‌شود جلسه کارشناسی بررسی قیمت جدید مرغ و تخم‌مرغ هم اکنون در حال برگزاری است.

  منبع: ایسنا
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.