• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » آلمان یا اسپانیا ؛ مسئله این است
  کد خبر : 1795721

  چمپیونزلیگ

  آلمان یا اسپانیا ؛ مسئله این است

  بايرن مونيخ – بارسا ، دورتموند – رئال مادريد. به بيان ساده تر المان – اسپانيا.

  آلمان یا اسپانیا ؛ مسئله این استReviewed by Farnaz on Apr 13Rating:

  از سال ٢٠٠٨ تا كنون فوتبال در اروپا و جهان با سلطه بى چون و چراى تيم ملى اسپانيا همراه بوده است. اما در همين دوران تيم ملى المان همواره تنها كانديداى جدى براى پايان دادن به عصر طلايى اسپانيايى ها در عرصه ملى به شمار مى رفته است. اتفاقى كه هنوز نيافتاده است و حداقل تا ٢٠١٤ به تعويق خواهد افتاد.  

    نيمه نهايى ليگ قهرمانان اروپا ديروز اما در شهر نيون سوئيس قرعه كشى مرحله نيمه نهايى ليگ قهرمانان اروپا انجام شد.
  بايرن مونيخ – بارسا ، دورتموند – رئال مادريد. به بيان ساده تر المان – اسپانيا. 
   در عرصه باشگاهى بارسلونا چند فصلى است كه قدرت اول اروپا شناخته مى شود و براى ششمين فصل متوالى در نيمه نهايى اين رقابتها حاضر خواهد بود. انها ٢ بار هم در سال هاى ٢٠٠٩ و ٢٠١١ موفق به قهرمانى در اين تورنومنت شده اند. از سوى ديگر طى سال هاى اخير بايرن به شدت سعى داشته است كه به قدرت اول اروپا تبديل شود. انها با فلسفه اى شبيه به كاتالان ها هم اكادمى فعالى را در اختيار دارند و هم تلفيقى از جوان ها و با تجربه ها در تركيب اين تيم مشاهده مى شود كه تمايل زيادى هم به مالكيت توپ از خود نشان مى دهند. بايرن در سال هاى ٢٠١٠ و ٢٠١٢ به فينال اين رقابت ها رسيده است اما هر دو بار در بالا بردن جام قهرمانى ناكام مانده است. 
  حقيقت اين است كه براى بايرن راه سلطه بر فوتبال اروپا از نيو كمپ مى گذرد. نمايش هاى خيره كننده انها در اين فصل، چه در ليگ داخلى و چه در اروپا، همگان را متقاعد كرده است كه انها بخت شماره يك قهرمانى هستند اما قهرمانى با شكست بارسلونا است كه مى تواند عصر جديدى را در اروپا براى انها كليد بزند. عصر باوارايى ها. عصرى كه ژِرمن ها با اوردن پپ گوارديولا قصد تمديد كردن ان را در سال هاى اينده دارند. 
  هر دو تيم تا كنون ١٤ بار موفق به رسيدن به مرحله نيمه نهايى ليگ قهرمانان اروپا شده اند كه در اين بين سهم بايرن ٩ فينال و بارسلونا ٧ فينال بوده است. شاگردان يوپ هاينكس ماندزوكيچ را به دليل محروميت در اختيار نخواهند داشت. از طرفى فيليپ لام، دانته و لويز گوستا يك كارته هستند. اما تيتو ويلانووا با كوهى از مشكلات در خط دفاعى خود رو به رو خواهد بود. پويول، ماسچرانو و ادريانو مصدوم هستند و به بازى نخواهند رسيد و پيكه، آلبا و الكس سانگ هم تنها يك كارت تا محروميت فاصله دارند. 
  چمپیونزلیگ
   در ديگر ديدار اين مرحله دو تيمى كه سبك بازى انها مشابه يكديگر است به مصاف هم مى روند. مورينيو سومين نيمه نهايى پياپى خود با رئال مادريد و چهارمين نيمه نهايى متوالى خود را تجربه مى كند. او اكنون در صدر ليست مربيانى كه بيشترين حضور را در نيمه نهايى چمپيونز ليگ دارند با ركورد سر الكس فرگوسن با حضور در ٧ نيمه نهايى برابرى مى كند، كه با توجه به اينكه او ٢٠ سال از فرگوسن جوان تر است، اين ركورد در نوع خود تعمل برانگيز است.
  طى نظرسنجى روزنامه آ.س اسپانيا، بارسلونا ايده ال ترين حريف رئال از نگاه هواداران بوده است در حالى كه كمى ان طرف تر كاتالان هاى شرق نشين رئال را آخرين حريف ايده ال خود معرفى كرده اند. حقيقتى كه تا قبل از ورود مورينيو به مادريد كاملا برعكس بود. از طرف ديگر شاگردان يورگن كلوپ نه تنها در مرحله گروهى موفق به شكست رئال مادريد شده اند بلكه تا اينجاى كار تنها تيم بدون شكست اين رقابت ها بوده اند( ٦ برد و ٤ تساوى). و در صورت قهرمانى در اين دوره از رقابتها(و نباختن به رئال) به ششمين تيمى كه بدون شكست موفق به بالا بردن جام شده است تبديل خواهند شد. قبل تر مارسى، ميلان، اژاكس، منچستر و بارسا موفق به انجام اين عمر شده اند. دورتموندى ها براى اين ديدار محروم و يا مصدومى ندارند. در حالى كه آلوارو اربلوا از رئال مادريد به دليل اخراج در بازى قبل از همراهى اين تيم محروم خواهد بود.
  بايد منتظر ماند و ديد كه اين جنگ تمام عيار را كدام كشور به سود خود پايان خواهد داد. وعده ما ٤ خرداد. 
  آلمان يا اِسپانيا، مسئله اين است!
  منبع: گل دات کام
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.