• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون » آلمان برگزاری نماز در مدارس را ممنوع اعلام كرد
  کد خبر : 177364

  آلمان برگزاری نماز در مدارس را ممنوع اعلام كرد

  آلمان برگزاری نماز در مدارس را ممنوع اعلام كردReviewed by Aryan on Dec 1Rating: یک دادگاه فدرال آلمان، برگزاری نماز برای دانش‌آموزان در مدارس را ممنوع اعلام كرده است. به گزارش شبكه تلویزیونی الجزیره، دادگاه فدرال آلمان در توجیه حكم خود اعلام كرده است كه برگزاری نماز در مدارس روند آرام حاكم بر مدارس را…

  آلمان برگزاری نماز در مدارس را ممنوع اعلام كردReviewed by Aryan on Dec 1Rating:

  یک دادگاه فدرال آلمان، برگزاری نماز برای دانش‌آموزان در مدارس را ممنوع اعلام كرده است.

  به گزارش شبكه تلویزیونی الجزیره، دادگاه فدرال آلمان در توجیه حكم خود اعلام كرده است كه برگزاری نماز در مدارس روند آرام حاكم بر مدارس را مختل می‌كند.

  بر اساس این گزارش، هرچند كه دادگاه فدرال آلمان كه در لایپزیک مستقر است، اذعان داشته كه بر اساس قانون اساسی برگزاری نماز حتی در مدارس طبق آزادی‌های مذهبی یک حق محسوب می‌شود، ولی در عین حال اعلام كرده است كه دانش‌آموزان در صورت بروز هرگونه مشكلی در روند برگزاری این فریضه دینی، از این حق محروم می‌شوند.

  بر اساس این گزارش، این موضوع كه به مدت دو سال است مورد دعوی قانونی قرار گرفته در نهایت با حكم دادگاه فدرال آلمان به نتیجه رسید و طبق این حكم هیچ دانش‌آموزی حق برگزاری فریضه نماز را در جریان مدرسه و در خارج از كلاس ندارد.

  این دادگاه در عین حال اعلام كرده است كه ساختن یک اتاق جداگانه به عنوان نمازخانه از توان و ظرفیت‌های مدرسه برلین خارج است.

  بر اساس این گزارش، این موضوع در دادگاه برلین پس از آن مطرح شده است كه یک دبیرستان در برلین از به جا آوردن فریضه نماز از جانب یک دانش‌آموز ۱۸ ساله جلوگیری كرده بود.

  به دنبال این امر، دانش‌آموز مذكور موضوع را به دادگاه كشاند و در جریان بررسی این پرونده در دادگاه؛ مقامات قضایی به این نتیجه رسیدند از آنجاییكه این مساله می‌تواند باعث بروز مشكل میان دانش‌آموزان مسلمان با دیگر دانش‌آموزان شود، بنابراین اقدام دبیرستان برلین از ممانعت به عمل آوردن این دانش‌آموز از به جا آوردن فریضه نماز، اقدام درستی بوده است.

  این موضوع در كشور آلمان با داشتن حدود ۴٬۰۰۰٬۰۰۰ مسلمان، مورد توجه قرار گرفته است به خصوص پس از آنكه دو دادگاه منطقه‌ای در ابتدا به نفع این پسر ۱۸ ساله كه یونس ام نام دارد رای داده بودند ولی به پس از مدت اندكی از حكم خود برگشتند.

  هفته‌نامه در اشپیگل نیز در همین خصوص نوشت كه حكمی كه روز چهارشنبه از سوی دادگاه فدرال آلمان صادر شد در سراسر این كشور به شدت مورد توجه قرار خواهد گرفت.

  مجله مذكور در نسخه آنلاین خود در همین رابطه نوشت كه یونس ام فریضه‌ای را به جا آورده كه از حقوق قانونی وی محسوب می‌شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.