• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » از واریز 110 لیتر بنزین به کارتهای سوخت تا بنزین لیتری۳۵۰۰ تومان!
  کد خبر : 1771740

  از واریز 110 لیتر بنزین به کارتهای سوخت تا بنزین لیتری۳۵۰۰ تومان!

  از واریز 110 لیتر بنزین به کارتهای سوخت تا بنزین لیتری۳۵۰۰ تومان!Reviewed by Aryan on Mar 18Rating:  قیمت هر کیلوگرم مرغ نیز در منطقه سئول هم اکنون به حدود 6200 تومان رسیده است و مغازه‌داران نیز مرغ را گرانتر از روزهای گذشته خریده اند. در همین حال، قیمت هر کیلوگرم مرغ در جنوب شهر از…

  از واریز 110 لیتر بنزین به کارتهای سوخت تا بنزین لیتری۳۵۰۰ تومان!Reviewed by Aryan on Mar 18Rating:

   قیمت هر کیلوگرم مرغ نیز در منطقه سئول هم اکنون به حدود 6200 تومان رسیده است و مغازه‌داران نیز مرغ را گرانتر از روزهای گذشته خریده اند. در همین حال، قیمت هر کیلوگرم مرغ در جنوب شهر از جمله نازی آباد حدود 5850 تومان شده است.

  اما در میادین میوه و تره بار که هم اکنون محل مراجعه مردم برای تامین مایحتاج خود هستند، قیمت مرغ اندکی متعادل تر است اما نسبت به روزهای گذشته باز هم با افزایش مواجه شده، این در حالی است که ممکن است قیمت در برخی از نقاط شهر بالا رفته است و مردم نیز مایحتاج خود را از مغازه‌ها به دلیل کمبود وقت در این روزها تهیه می ‌کنند.

  هم اکنون قیمت مرغ کامل بسته بندی شده در میادین میوه و تره بار حدود 5300 تومان است، ضمن اینکه همین مرغ تازه در بسته بندی متفاوت تا حدود 5400 تومان هم قیمت دارد. مرغ منجمد هم همچون گذشته با قیمت 4800 تومان توزیع می شود.

  بر این اساس، نوسان قیمت مرغ در بازار سبب شده تا مردم برای تامین این کالای اساسی خود که به نوعی جایگزین گوشت قرمز هم به شمار می‌آید، با مشکل مواجه باشند؛ بنابراین باید مسئولان به جای وعده دادن برای این موضوع چاره اندیشی کنند.

  ذره بین اقتصادی: به طور رسمی سه روز بیشتر به پایان سال جاری باقی نمانده و تقاضاهای خرید در بازار به اوج خود رسیده، این در شرایطی است که مرغ و بازار پرنوسان آن گویا قصد دارد چالش‌های خود را به سال 92 هم بکشاند و علیرغم وعده مسئولان تنظیم بازار کشور، باز هم نوسان قیمتی گریبانگیر بازار است.

  مرغ یکی از کالاهای سال 91 بوده که با نوسانات بسیاری مواجه شده است، حال هم که روزهای پایانی سال سپری می‌شود و مردم بیش از هر زمان دیگری نیاز به خرید مرغ از بازار دارند، اما این کالا همچنان با بالا بودن قیمت مواجه است و اگرچه معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت بارها و بارها اعلام کرده است که مرغ منجمد را روانه بازار کرده اما این نوع سیاست تنظیم بازار آنها این بار جواب نداده است.

  مرغ کمبودی در روزهای گذشته نداشته، اما قیمت به شدت بالا رفته است که مغازه‌داران دلیل اصلی آن را کاهش عرضه در میدان اصلی مرغ فروشان یعنی میدان بهمن می‌دانند و معتقدند که باید گرانتر از روزهای قبل خرید کنند.

  ***

  دشوارترین سال اقتصادی را سپری کردیم

  رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه فضای اقتصاد ایران در دو سال اخیر بیش از همیشه دستخوش نااطمینانی، ریسک‌های غیرقابل پوشش و در نتیجه انتظارات تورمی بوده است، از دلایل افزایش نرخ تورم در سال جاری سخن گفت و تاکید کرد: بدون شک اقتصاد ایران در سال 91 به لحاظ شرایط پیرامونی یکی از دشوارترین مقاطع تاریخ خود را گذراند.

  محمود بهمنی در مورد دلایل افزایش نرخ تورم در سال 91 گفت: براساس تحلیل‌های کارشناسی و روند گروه ها و اجزای تشکل دهنده شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی طی سال 91 پیش بینی می‌شود که نرخ تورم امسال کمتر از 32 درصد باشد.

  رئیس کل بانک مرکزی در مورد چالشهای مهم بانک مرکزی در سال 91 و تدابیری که اتخاذ شد، گفت: بدون شک اقتصاد ایران در سال 91 به لحاظ شرایط پیرامونی یکی از دشوارترین مقاطع تاریخ خود را گذراند. در این میان، تحریمهای خارجی نه تنها شریانهای ارتباطی اقتصاد کشور با دنیای خارج را تنگ کرده است، بلکه باعث شد اداره اقتصاد به یک تلاش همه روزه برای دور زدن تحریمها و تامین نیازهای عمومی کشور تبدیل شود.

  ذره بین اقتصادی: بررسی ها نشان می دهد که افزایش نرخ تورم در سال جاری ریشه در عوامل عرضه (کاهش تولید برخی از اقلام پرمصرف، کاهش واردات رسمی برخی اقلام واسطه ای و بروز مشکلاتی در تنظیم بازار کالاها و نظارت بر آنها) و وضعیت تقاضا( افزایش نقدینگی، افزایش نرخ ارز و فعال شدن انگیزه های سفته بازی و احتیاطی در برخی بازارها) دارد.

  ***

  ارز مبادلاتی برای واردات آجیل؟!

  مصطفی احمدی -رییس اتحادیه آجیل و خشکبار- از کاهش حجم خرید آجیل نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در یک ماه گذشته با شعارهای “نمی‌خریم نمی‌خریم” تولید ملی و سرمایه ایرانی را به حاشیه بردیم و حجم خرید آجیل از سوی مردم با کاهش روبه‌رو شد.

  وی ادامه داد: 30 تا 40 قلم کالا که در آجیل و خشکبارفروشی‌ها عرضه می‌شود با 10 تا 20 درصد کاهش قیمت به دلیل عدم خرید از سوی مردم روبه‌رو شده است.

  او با اشاره به این‌که 80 درصد محصولات آجیل و خشکبار ایرانی صادراتی است، افزود: برخی تولیدات داخل در حوزه خشکبار به صورت قاچاق یا قانونی به دیگر کشور‌ها صادر می‌شود که محاسبه قیمت این محصولات تماما با دلار است و با توجه به افزایش قیمت دلار در سال جاری قیمت خشکبار داخلی افزایش یافت.

  رییس اتحادیه آجیل و خشکبار یادآور شد: حدود 45 روز پیش به مدت یک ماه تخمه کدو به دلیل صادرات بیش از حد به تهران وارد نمی‌شد.

  وی خاطرنشان کرد: در چند وقت گذشته از دولت خواستیم که به وارد‌کنندگان برای واردات آجیل و خشکبار دلار مبادلاتی بدهد. هم‌چنین درخواست کردیم که صادر‌کنندگان این صنف دلار خود را در مرکز مبادلات ارزی عرضه کنند تا با افزایش قیمت آجیل روبه‌رو نشویم.

  ذره بین اقتصادی: اگر روزی شنیدید پسته صادر و سپس با ارز مبادلاتی وارد می شود چندان تعجب نکنید!

  ***

  مجلس مخالف نیست

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس واکنش به اظهارتی مبنی بر مخالفت مجلس با افزایش حقوق کارمندان گفت: مجلس مخالف افزایش حقوق کارمندان نیست و برخی مسئولان با اظهاراتشان می‌خواهندبه مردم بگویندکه مجلس سر راه دولت برای افزایش حقوق کارمندان قرار گرفته که اینگونه افکار می تواند بحران ایجاد کند.

  ابراهیم نکو با اشاره به اینکه دولت با مطرح کردن عدم افزایش حقوق کارمندان با توجه به مخالفت مجلس با افزایش اعتبارات هزینه ای دنبال چه چیزی است؟ افزود: به اعتقاد بنده افزایش حقوق کارمندان به میزان ۲۰ درصد قابل قبول نیست و با توجه به تورم این میزان بایدبیش از این میزان باشد.

  ذره بین اقتصادی: با توجه به اینکه بعید می رسد نمایندگان با افزایش ۲۰ درصد حقوق کارمندان مخالف باشند و احتمالا در بودجه ۹۲ لحاظ می شود اما با توجه به عدم ارائه بودجه توسط دولت بودجه سه دوازدهم برای سال آینده تصویب شد و طبق آیین نامه داخلی نیزبودجه سه ماهه سال آینده باید مطابق با بودجه سه ماهه ابتدای سال ۹۱ باشد؛ از این جهت نمایندگان با افزایش حقوق کارمندان در سه ماهه ابتدایی سال آینده موافقت نکرده اند.

  ***

  بنزین لیتری۳۵۰۰ تومان!

  به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی قیمت هر لیتر بنزین براساس نرخ فوب خلیج فارس با احتساب دلار مبادله ای، 3500 تومان است.

  در حالی رئیس جمهور بر واقعی شدن قیمت فرآورده های نفتی چون بنزین با اجرای فازدوم هدفمندی یارانه ها اصرار دارد که مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی قیمت هر لیتر بنزین با احتساب نرخ ارز مبادلاتی را 3500 تومان اعلام می کند.

  مصطفی کشکولی امروز در جمع خبرنگاران حاضر شد و تاکید کرد: بنزین 3500 تومانی براساس نرخ فوب خلیج فارس تعیین شده و این رقم بدون احتساب هزینه حمل ، انتقال، ذخیره سازی و توزیع در اسکله های بندرعباس است.
  ذره بین اقتصادی: به هر حال به نظر می رسد در حال حاضر مردم توان استفاده از بنزین 3500تومانی را نداشته باشند و این اقدام باعث افزایش تورم بیش از پیش خواهد شد.

  ***

  واریز 110 لیتر بنزین به کارتهای سوخت!

  مصطفی کشکولی -مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران- با اشاره به اتخاذ تدابیر ویژه به منظور واریز 50 لیتر سهمیه ویژه بنزین نوروزی مردم اعلام کرد: پیش بینی می شود تا بامداد چهارشنبه 30 اسفند ماه و انجام برنامه نویسی در سامانه هوشمند سوخت امکان واریز 110 لیتر بنزین به کارت‌های سوخت فراهم شود.

  ذره بین اقتصادی: گفتنی است محمدشریف ملک زاده رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری امروز صبح گفته بود: بنا به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، رئیس جمهور با اختصاص 50 لیتر بنزین سفر به مردم موافقت کرد.

  منبع: اقتصادی - بولتن نیوز
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • نام...

   نه تاید داریم نه ریکا.غلط کردیم آمریکا

  • بيتا

   آخه من نمي‌دونم چي به شما و امثال شما ميرسه كه اين طوري دوست دارين با تبليغ بنزين 3500 تومني ذهن مردم رو مشوش كنيد. شايد شمايي كه اين مقاله رو مي‌نويسيد با دولت و دزدان بيت‌المال سرتون تو يه آخور باشه و اگه بنزين ليتري ده هزار تومن هم بشه ككتون هم نگزه ولي اگر كمي به مغز پوكتون فشار بياريد خواهيد ديد كه مردم واقعا توانايي پرداخت همچين رقمي رو ندارن و قطعا اگه اين اتفاق بيفته انفجاري رخ ميده كه انشا‌الله عواقبش گريبانگر شما و مسئولان محترم نظام ميشه

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.