• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » شرایط کشور طبیعی است ؛ از تورم حرف نزنید!
  کد خبر : 1770645

  شرایط کشور طبیعی است ؛ از تورم حرف نزنید!

  شرایط کشور طبیعی است ؛ از تورم حرف نزنید!Reviewed by Aryan on Mar 17Rating: کمتر از سه ماه تا انتخابات ریاست جمهوری، دغدغه‌هایی جدی اذهان عمومی را به خود مشغول کرده است. اوضاع معیشتی مردم و محدودیت‌هایی که لایه‌های مختلف جامعه در حال تجربه کردنش هستند، موجب شده تا در خصوص نوع واکنش آن‌ها به…

  شرایط کشور طبیعی است ؛ از تورم حرف نزنید!Reviewed by Aryan on Mar 17Rating:

  سعید شمسکمتر از سه ماه تا انتخابات ریاست جمهوری، دغدغه‌هایی جدی اذهان عمومی را به خود مشغول کرده است. اوضاع معیشتی مردم و محدودیت‌هایی که لایه‌های مختلف جامعه در حال تجربه کردنش هستند، موجب شده تا در خصوص نوع واکنش آن‌ها به انتخابات تردیدهایی به وجود بیاید. 

  احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم اما شرایط را طبیعی می داند و البته انکار نمی کند که دولت در صدد تاثیرگذاری بر انتخابات است.

  نگرانی موجود این است که مشکلات موجود در فضای انتخاباتی تاثیر بگذارد، چه باید کرد؟ 

  شما در حالی مشکل را به عنوان سؤال اول خود مطرح کردید که کشور شرایطی طبیعی دارد. 

  دشواری‌هایی که تورم بالا به مردم تحمیل کرده است، مشکل نیست؟ 

  نمی‌توانید جایی را مثال بزنید که مشکل نداشته باشند. به همین دلیل توصیه‌ام به شما این است که به عنوان یک شهروند مسایل این چنینی را مطرح نکنید چرا که دشمنان نظام مقدس اسلامی درصدد این هستند تا با استفاده از چنین فضایی برنامه‌های ضد ایرانی و اسلامی خود را اجرایی کنند. 
  البته نمی‌توان انکار کرد که مردم محدویت‌هایی را تجربه می‌کنند و به همین دلیل بر همه مسئولان واجب است تا شرایطی را به وجود بیاورند تا مشکلات کاهش یابد و وضعیتی به وجود آید تا دغدغه‌های جامعه به پایین‌ترین حد ممکن خود برسد. 

  البته شواهد نشانگر این است که مسؤولان بیشتر به دامن زدن به اختلافات علاقه نشان می‌دهند تا رفع مشکلات! 

  شما در حالی اصرار دارید فضا را متشنج نشان بدهید که این مسایل طبیعی است. به هر حال وقتی جریانی نهادهای مختلف کشور را به عهده گرفته است، نمی‌تواند در اجرای برنامه‌ها در همه موضوعات اشتراک نظر داشته باشد. به همین دلیل تاکید می‌کنم که ذهنیت شما ذهنیتی اشتباه است. 

  حتما قبول دارید که بین چالش و جدل با اختلاف نظر تفاوت وجود دارد؟ 

  شما چرا فکر می‌کنید که تحلیل تان از وضعیت موجود درست است و هیچ غلطی در آن نیست. این اظهارات و تحرکات باعث می‌شود تا دستگاه‌های مختلف نتوانند آن طور که لازم است در فضایی آرام به فکر کارهای خود باشند. پس بهتر است جو سازی نکنید تا همه بتوانند در آرامش به فکر خدمت باشند. 

   موافقید به بحث انتخابات بپردازیم؟ 

  حتما، به هر حال انتخابات سرنوشت کشور را تعیین می‌کند و به همین دلیل باید شرایطی را به وجود آورد تا این اتفاق مهم به خوبی برگزار شود و دولت آتی با پشتوانه خوبی وارد پاستور شده و به مدیریت کشور بپردازد. 
  برای رسیدن به این مهم همه افراد و دستگاه‌ها باید فعالیت و رفتازی منطقی را از خود به جای بگذارند. 

  اما نگرانی‌هایی در خصوص انتخابات وجود دارد. 

  به هر حال وقتی قرار است کشور آزمون مهمی چون انتخابات را پشت سر بگذارد، طبیعی است که حساسیت‌ها و گرانی‌هایی اذهان را به خود مشغول کند.
   
  نگرانی از احتمال تلاش دولت برای تاثیرگذاری بر انتخابات طبیعی است؟ 

  این نگرانی مساله‌ای است که بر اساس نوع رفتار دولتی‌ها طبیعی و قابل انتظار شده است. متاسفانه عملکرد احمدی‌نژاد به گونه‌ای است تا این ذهنیت به وجود آید که آن‌ها به دنبال این هستند تا گزینه خود را وارد پاستور کنند. ‌ای کاش مسؤولانی که در قوه مجریه هستند، به جای پرداختن به مباحث انتخاباتی کمی به فکر کاهش مشکلات باشند تا مردم تا به این حد دشواری نداشته باشند. 

  برای جلوگیری از هزینه‌های احتمالی چنین عملکردی چه باید کرد؟ 

  اگر دولت بتواند تاثیرگذاری بر انتخابات را که هدفش است، مجقق کند شرایطی به وجود خواهد آورد که مردم بی‌اعتماد شوند که این برای نظام اسلامی اصلا شایسته نیست. به همین دلیل بر همه نهادهای مربوط لازم است تا از رفتارهای غلط جلوگیری کنند که البته باید گفت این امر نمی‌تواند کار سختی باشد. مسؤولان باید به مردم اطمینان بدهند که اجازه قانون گریزی را به قانون گریزان نمی‌دهند. برای این کار باید دلسوزان نظام و آنهایی که می‌توانند کاری بکنند، دست در دست هم بدهند تا انشاءالله انتخابات را در فضایی مطلوب و منطقی برگزار کنیم. 
   
  با این حال نگرانی اصولگرایان از تحرکات احتمالی دولت تمام ناشدنی به نظر می‌رسد. 

  این نگرانی محصول بدرفتاری دولت است.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.