• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » پیشنهاد فرمانده ناجا به دولت: پول یک هفته قاچاق را بدهید مرز را کنترل می کنیم
  کد خبر : 1759359

  فرمانده نیروی انتظامی از قاچاق روزانه 8 میلیارد تومان سوخت قاچاق از مرز سراوان خبر داد و گفت: به دولت گفته ایم كه پول یك هفته این قاچاق را به ما بدهد تا بتوانیم این ...

  پیشنهاد فرمانده ناجا به دولت: پول یک هفته قاچاق را بدهید مرز را کنترل می کنیم

  پیشنهاد فرمانده ناجا به دولت: پول یک هفته قاچاق را بدهید مرز را کنترل می کنیمReviewed by Aryan♥ on Mar 3Rating: فرمانده نیروی انتظامی از قاچاق روزانه 8 میلیارد تومان سوخت قاچاق از مرز سراوان خبر داد و گفت: به دولت گفته ایم كه پول یك هفته این قاچاق را به ما بدهد تا بتوانیم…

  پیشنهاد فرمانده ناجا به دولت: پول یک هفته قاچاق را بدهید مرز را کنترل می کنیمReviewed by Aryan♥ on Mar 3Rating:
  فرمانده نیروی انتظامی از قاچاق روزانه 8 میلیارد تومان سوخت قاچاق از مرز سراوان خبر داد و گفت: به دولت گفته ایم كه پول یك هفته این قاچاق را به ما بدهد تا بتوانیم این مرزها را مسدود كنیم. در این مرز مواد مخدر با تن های بالا كشف می شود و قاچاقچیان این منطقه را بارانداز مواد مخدر كرده اند.

  به گزارش خبرنگار مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم روز یكشنبه در همایش فرماندهان مرزبانی كشور اظهار داشت: آثار حضور مردمی در مرزهای كشور به ویژه شرق و غرب بسیار ملموس است. تا یك دهه گذشته درگیری های مرزی به داخل كشور گسترش می یافت و حتی كاروان های مواد مخدر تا نزدیكی تهران با دوشكاه و سلاح جنگی می آمدند. حتی اشرار برای خود در سكوهای البرز پایگاه های ثابت داشتند و در برخی شهرها ماند تربیت حیدریه باید با توپخانه و بالگرد با آنها جنگ می كردیم.

  وی ادامه داد: اگر مرز كنترل نشود ناامنی ها به عمق به كشور می آید تا چندی قبل ناامنی ها باعث شده تا بسیاری از نخبگان استان سیستان و بلوچستان مهاجرت كنند اما امروز به بركت مرزبانی هیچ جای كشور جولانگاه اشرار نیست.

  فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به حمایت های خوب سپاه در برخورد با گروهك های تروریستی به ویژه پژاك بسیار خوب بود. حتی نیروهای سپاه در ارتفاعات حاج ابراهیم كه 3800 متر است حاضر شدند و اقدام به پاكسازی و گسترش حاكمیت كردند. هم اكنون نیز رودخانه نهنگ در سراوان تنها جایی است كه حاكمیت بر آن گسترش نداشته است و ما به دلیل صعب العبور بودن راه ها نتوانسته ایم در آنجا استقرار كامل داشته باشیم.

  وی با بیان اینكه امروز ایران یكی از امن ترین كشورهای دنیا است تاكید كرد: هیچ كجای ایران برای سرمایه گذاری و گردشگری ناامن نیست البته برخی جریان سرقت ممكن است در تمامی كشور رخ دهد. امنیت اقتصادی امروز زمینه سازی اشتغال مثبت در مناطق مرزی است.

  احمدی مقدم افزود: برخی مرزنشینان به نوعی اقتصاد كه ضد تولید و سازندگی است عادت كرده اند و با درآمد كم و روزمره زندگی خود را می گذرانند. عمده این افراد كه دارای تحصیلات نیز نیستند به كار قاچاق مشغول بوده و به عنوان كارگران سرمایه داران قاچاق كه در خارج از كشور و تهران هستند فعالیت می كنند. باید بگوییم كه بسیاری از مناطق مرزی نیز به قاچاق وابسته نیستند و خودشان دارای اقتصاد خوبی هستند. وقتی سختگیری می كنیم ابتدا برای مرزنشینان تلخ است اما در انتها آبادانی را به منطقه می آورد.

  سقوط ارزش پول ملی عامل قاچاق كالاهای اساسی از كشور

  وی با اشاره به وضعیت قاچاق در كشور تصریح كرد: تا چندی قبل به دلیل شرایط اقتصادی گاو، گوسفند و كالاهای اساسی وارد كشور می شد اما به دلیل سقوط ارزش پول ملی امروز گندم، آرد، گوشت و كالاهای اساسی از كشور قاچاق می شود.

  قاچاق روزانه 8 میلیارد تومان سوخت از مرز سراوان

  فرمانده نیروی انتظامی از قاچاق روزانه 8 میلیارد تومان سوخت قاچاق از مرز سراوان خبر داد و گفت: در شرق كشور فقط تنها 200 كیلومتر از مرز سراوان برای انسداد باقی است كه از همین منطقه روزانه 8 میلیارد تومان سوخت قاچاق می شود. به دولت گفته ایم كه پول یك هفته این قاچاق را به ما بدهد تا بتوانیم این مرزها را مسدود كنیم. در این مرز مواد مخدر با تن های بالا كشف می شود و قاچاقچیان این منطقه را بارانداز مواد مخدر كرده اند.

  كاهش ورود كالای قاچاق چینی به كشور

  وی با بیان اینكه قاچاق جنس چینی به كشور محدود و در حد صفر است، تصریح كرد: از زمانی كه قاچاق جنس چینی به كشور متوقف شده است شاهد رونق تولید در نساجی، كفاشی و دوزندگی هستیم.

  احمدی مقدم با اشاره به وضعیت بازار ارز گفت: بازار ارز اگرچه نابسامانی هایی دارد اما این امر آثار مثبتی نیز به همراه داشته است. دشمنان گفته اند اگر كوتاه مدت این نابسامانی ها ادامه یابد منجر به اغتشاش می شود اما این وضع اقتصاد در دراز مدت به نفع ما شد. همه ما تا 6 ماه پیش نگران بودیم اما امروز می بینیم كه اوضاع به حالت عادی برگشته است. ارز توسط دولت در شش ماه گذشته نسبت به سال قبل 30 درصد كاهش داشته است. اگرچه واردات نیز در این مدت 10 درصد كاهش یافته است. این امر نشان دهنده كاهش وابستگی ما به نفت است و واردات از طریق پول صادرات غیرنفتی انجام می شود.

  وی ادامه داد: امروز دولت 60 تا 70 درصد میزان تصدی گری اش در بازار ارز را كاهش داده است.

  كاهش سفرهای توریستی گران قیمت

  فرمانده نیروی انتظامی با اعلام این كه آمار سفرها به طور كل تغییری نكرده است خاطرنشان كرد: در سال جاری آمار سفرهای توریستی گران قیمت كاهش یافته است اما سفر به عتبات عالیات 20 درصد افزایشی یافته است.

  دلیل نرمش غربی ها در مذاكرات

  احمدی مقدم با اشاره به اینكه اصلاح ساختار اقتصاد به خوبی انجام شده است، گفت: فكر می كنی چرا غربی ها در مذاكرات نرمش نشان می دهند این به آن دلیل است كه برآوردهای آنها نشان می دهد كه اوضاع آن گونه كه آنها می خواستند پیش نرفته است و امروز سطح امنیتی كشور بسیار بالا رفته است.

  به گفته وی برخی ها محدودیت هایی را برای پلیس ایجاد كرده اند و از ما خواستند به دلیل پیش رو بودن انتخابات فضا را امنیتی نكنیم البته با توجه به التهابات در بازار شاهد افزایش سرقت در ماه های مهر و آبان بودیم اما با تلاش ماموران سرقت در آذر و دی ماه كاهش یافت.

  فرمانده نیروی انتظامی با انتقاد از برخی افراد تاكید كرد: برخی افراد نسبت به مسایل كشور بی توجهند و می گویند كه این جرایم به علت بیكاری جوانان است . ما این موضوع را رد می كنیم و هر روز رصد اوضاع در دستور كارمان قرار دارد. اگر حادثه ای كوچك در صنوف كارگری رخ دهد ما از آن مطلع می شویم. در سال جاری اعتصاب و تحصن سندیكاهای كارگری 38 درصد نسبت به سال گذشته كاهش داشته است. مردم درك دارند و كار دشمن را در كشور انجام نمی دهند اما نمی دانم چه اصراری است كه برخی اگر دعوایی را با یك نفر دارند در جامعه نگرانی ایجاد كرده و دشمن را امیدوار می كنند.

  وی ادامه داد: امنیت كامل در كشور برقرار است و در 22 بهمن نیز با توجه به دعواهای مسئولان كه به فرمایشات رهبری توجه نكردند اما مردم همچنان هوشیار بودند و میزان حضور نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش یافت.

  احمدی مقدم با اشاره به قاچاق سوخت در كشور گفت: امروز قاچاق سوخت و فرآورده های سوختی در كشور وجود دارد به صورتی كه گازوئیل در مرز تركیه 3500 تومان، در مرز پاكستان 300 تومان و در خلیج فارس 2500 تومان به فروش میرسد. ما هر چقدر فرآورده ها را در مرزها ببریم فروش می رود.

  وی با اعلام اینكه كشورهای همسایه به ما نیاز دارند گفت: بسیاری از این كشورها روزی چند ساعت برق هم ندارند و محتاج برق، مواد غذایی و سوخت ما هستند امروز كامیون هایی كه از كشور كالا صادر می كند چند برابر شده است. ما نمی توانیم چشم مان را روی تمامی این مسایل ببندیم.

  منبع: خبرگزاری مهر
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.