• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » آزمایش تله‌پاتی حیوانات با ارتباط اینترنتی مغز دو موش
  کد خبر : 1756040

  آزمایش تله‌پاتی حیوانات با ارتباط اینترنتی مغز دو موش

  آزمایش تله‌پاتی حیوانات با ارتباط اینترنتی مغز دو موشReviewed by Aryan♥ on Mar 1Rating: دانشمندان دانشگاه کارولینای شمالی با انتقال تفکر یک موش به موش دیگر با استفاده از ذهن آنها موفق به ساخت یک شکل ابتدایی از تله‌پاتی در حیوانات شده‌اند. این موشها با استفاده از ریزتراشه‌های کاشته شده در مغزشان برای برقراری ارتباط…

  آزمایش تله‌پاتی حیوانات با ارتباط اینترنتی مغز دو موشReviewed by Aryan♥ on Mar 1Rating:
  دانشمندان دانشگاه کارولینای شمالی با انتقال تفکر یک موش به موش دیگر با استفاده از ذهن آنها موفق به ساخت یک شکل ابتدایی از تله‌پاتی در حیوانات شده‌اند.
  80.

  این موشها با استفاده از ریزتراشه‌های کاشته شده در مغزشان برای برقراری ارتباط توانستند با یکدیگر مشارکت کرده و معماهای ساده را از فاصله هزاران کیلومتری حل کنند.

   به ادعای محققان این اولین نمونه از تعامل مغز با مغز بوده و چشم‌انداز آینده‌ای را نشان می‌دهد که در آن انسان و حیوانات بتوانند ذهن هم را بخوانند.

   در این پژوهش که در مجله Scientific Reports منتشر شده، تفکرات یک موش موسوم به «رمزگذار» در آزمایشگاهی در برزیل با استفاده از حسگرهای الکترونیکی ثبت شده و با اینترنت به مغز یک موش دیگر موسوم به «رمزگشا» در آمریکا ارسال شد.

   در نتیجه این پژوهش، موش رمزگشا با دریافت تفکرات موش رمزگذار به تقلید از رفتار آن پرداخت.

   به گفته محققان، این پژوهش اولین گام در جهت ارتباط چند مغز برای شکل دادن به یک رایانه آلی یا شبکه مغزهاست که به اشتراک‌گذاری اطلاعات در میان گروههای حیوانات منجر خواهد شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.