• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , مناطق دیدنی ایران » کارگر ساده روستایی که میلیاردر شد! + تصاویر
  کد خبر : 1755614

  کارگر ساده روستایی که میلیاردر شد! + تصاویر

  کارگر ساده روستایی که میلیاردر شد! + تصاویر Reviewed by Aryan♥ on Mar 1Rating: «از فقر و نداری از شیراز به این روستا امدم، یکی از اهالی روستا خانه ای کوچک به من داد که زن و بچه ام بی سرپناه نباشد (شغلم کارگری بود و دست فروشی به زحمت روز ۳ الی ۴ هزارتومان…

  کارگر ساده روستایی که میلیاردر شد! + تصاویر Reviewed by Aryan♥ on Mar 1Rating:
  «از فقر و نداری از شیراز به این روستا امدم، یکی از اهالی روستا خانه ای کوچک به من داد که زن و بچه ام بی سرپناه نباشد (شغلم کارگری بود و دست فروشی به زحمت روز ۳ الی ۴ هزارتومان درآمد داشتم. به شب دو المانی که به منطقه ما آمده بودند به خاطر خرابی موتورشان به خانه من آمدند و من ان شب با امکانات کم از آنها پذیرایی کردم.
   

  به گزارش ایران ویج به نقل از بویرنیوز ، در حین تکمیل رساله دوره کارشناسی ارشد به توصیه استاد راهنمایم (دکتر رنجبر گروه ایراشناسی دانشگاه شیراز) به روستای «امامزاده بزم» از توابع شهرستان “بوانات” رفتم. البته قبل از این سفر از طریق رسانه ها و مطبوعات از خلاقیت این شخص روستایی اطلاعاتی داشتم ولی شنیدن کی بود مانند دیدن!

  غروب یک روز بهاری درب خانه برزگر را صدا درآوردم و در پشت گوشی ناباورانه این جمله راشنیدم:«اتاق ها همه پر شده باید قبلا هماهنگی می کردید»!  خواهش و تمنا بالاخره جواب داد و پسر بچه ای درب را باز کرد سراغ عباس برزگر را گرفتم و او را در حالی که در مزرعه کشاورزی اش در حال کار بود یافتم. بعد از خوش و بش از او سوال کردم که چه شد به فکر این کار افتادی او چنین جواب داد:

  «از فقر و نداری از شیراز به این روستا امدم، یکی از اهالی روستا خانه ای کوچک به من داد که زن و بچه ام بی سرپناه نباشد (شغلم کارگری بود و دست فروشی به زحمت روز ۳ الی ۴ هزارتومان درآمد داشتم. به شب دو المانی که به منطقه ما آمده بودند به خاطر خرابی موتورشان به خانه من آمدند و من ان شب با امکانات کم از آنها پذیرایی کردم. بعد ازمدتها چند نفر خارجی به روستای ما امدند و مستقیما سراغ من را گرفتند و معلوم شد که دو نفر قبلی خاطرات و تصاویری که از زندگی روستای مارا داشتند را در اختیار این گردشگران قرارداده بودند، آنها آن روز ۲۰۰ هزارتومن به من دادند و آن معادل پنج ماه کارگری من بود. کم کم تبلیغاتی که گردشگران خارجی در ماهواره و اینترنت کردند باعث شد که روستای ما جهانی شود بعد از مدتی استقبال و بازدید از روستای ما طوری شد که گردشگران اروپایی باید تا مدتها در روستای ما می ماندند چون امکانات من جوابگوی انها نبود.

  اقای برزگر در جواب سوال بنده که چه چیز باعث شد که کار شما در اندک زمانی جهانی و مورد توجه گردشگران قرار گیرد گفت :«کشورهای خارجی خصوصا اروپا و امریکا عاشق فرهنگ و آداب و رسوم و به طور کلی سبک زندگی ایرانی ها هستند، چون فرهنگ ما در دنیا بی نظیر است در روستا همه چیز طبیعی ساده و بی ریا است ، به طوری که گردشگران اروپایی حاضرند شبی یک میلیون تومان برای خانه های خشتی روستای ما بپردازند، من تاکنون به ۱۸ کشور خارجی رفته ام حتی سازمان جهانی گردشگری به فرزندان خردسال من دکترای افتخاری گردشگری داده است و نام بنده به عنوان نماینده روستاییان و عشایر جهان ثبت شده است بعضی موقع درآمد من تا ماهی ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان نیز بوده است.

   روز بعد در حالی که از روستای کویری امام زاده بزم به سمت یاسوج می امدم تمام فکر و ذهنم در میان طبیعت بکر زیبای روستاهای بی نظیری ماند:کریک، مارین، کره، کوخدان، زی زی، چیتاب، چشمه چنار، دژکوه،… غوطه ور بود و با خود می گفتم : آیا گردشگری روستایی استان ما منتظر اتفاق شانسی مثل امامزاده بزم است یا برنامه ریزی و تدبیر مدیران ؟! تصاویر ذیل خود زبان گویای این اتفاق شیرین است.

  1خانه عباس برزگر که روزانه صدها گردشگر  داخلی و خارجی از ان بازدید می کنند. 2این روستایی چندین بار به عنوان کارآفرین نمونه کشور به استان فارس معرفی  گردید. 3 4خانواده عباس برزگر چندین بار مورد تشویق مسئولین از جمله رئیس جمهور قرار گرفت. 5باورش سخته ، اتاق های خشتی با سقف چوبی در این روستا شبی ششصد یورو  به اروپایی ها کرایه داده می شود.6بازیگران هالیوود لحظات به یاد ماندنی را در این روستا 7اظهار شوق و شعف گردشگران خارجی از حضور در این روستا 8این روستایی ، قسمتی از خانه اش را به فروشگاه و نمایشگاه صنایع دستی اختصاص داده است و به قول خودش ماهیانه ده میلیون تومان در این بخش درامد دارد. 9عباس برزگر در حال فروش گیاهان داروئی و محلی. 10عباس برزگر در حال توضیح فعالیت های گردشگری خود 11 12 13اطراف روستای گوشه(شاه قاسم) 14روستای نظراباد از توابع بخش کبگیان(شهر چیتاب) 15چشم انداز روستای نقاره خانه16روستای تاریخی و بافت معماری کریک

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.