• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کنگره آمریکا به دنبال تحریم صادرات کالاهای اساسی به ایران
  کد خبر : 1755158

  کنگره آمریکا به دنبال تحریم صادرات کالاهای اساسی به ایران

  کنگره آمریکا به دنبال تحریم صادرات کالاهای اساسی به ایرانReviewed by Farnaz on Feb 28Rating: روز چهارشنبه آینده پیش نویس قانونی در مورد تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران در مجلس نمایندگان آمریکا مطرح می شود. خبرگزاری فرانسه نوشت: در اقدامی نادر جمهوری خواهان و دموکرات های کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا پیش نویس…

  کنگره آمریکا به دنبال تحریم صادرات کالاهای اساسی به ایرانReviewed by Farnaz on Feb 28Rating:

  روز چهارشنبه آینده پیش نویس قانونی در مورد تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران در مجلس نمایندگان آمریکا مطرح می شود.

  خبرگزاری فرانسه نوشت: در اقدامی نادر جمهوری خواهان و دموکرات های کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا پیش نویس این قانون را تهیه کرده اند.

  تحریم

   براساس این پیش نویس، رئیس جمهور آمریکا اجازه دارد کشورهایی که به ایران کالاهای اساسی و زیرساختی برای فعال کردن اقتصادش می دهند را تحریم کند.

  بر اساس این گزارش این تحریم ها مشابه تحریم هایی خواهد بود که هم اکنون علیه  بخش نفت ایران وجود دارد.

  تحریم های در نظر گرفته شده در این طرح، کشورها، مراکز و موسساتی را شامل می شود که به ایران محصولات صنعتی استراتژیک مثل تجهیزات استخراج معادن، ابزارهای الکترونیکی یا ابزاری که در ساختن راه آهن به کار می روند؛ صادر می کنند.

  بر اساس این پیش نویس، رئیس جمهور آمریکا بر اساس ارزیابی خود در شرایط مختلف می تواند نوع کالاهایی که مورد تحریم قرار می گیرند را تشخیص دهد و اعلام کند.

  از دیگر موارد این طرح درخواست نمایندگان از اتحادیه اروپا و بانک مرکزی اروپا برای توقف دست یابی ایران به یورو است تا با این وسیله توانایی ایران در واردات و مبادلات مالی در بازارهای جهانی کاهش یابد.

  در متن این پیش نویس همچنین کشورهایی که با اتباع ایرانی ناقض حقوق بشر در ارتباط  مالی باشند نیز تحریم می شوند.

  پیش بینی می شود مطرح شدن این تحریم های جدید موجب پیچیده شدن مذاکرات جاری میان ایران و 5+1 شود.

  ایران و 5+1 اولین مذاکرات خود در سال 2013 را دیروز چهارشنبه در قزاقستان برگزار کردند. قرار است مذاکرات بعدی در همین کشور و در فروردین 92 برگزار شود.

  کشورهای غربی ایران را با داشتن فعالیت هسته ای به تلاش برای کسب سلاح هسته ای متهم می کنند و بر همین اساس ایران را مورد تحریم قرار داده است. ایران همواره این ادعا را رد می کند و بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای خود تاکید دارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.