• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » گوگل و ساخت مجتمع بزرگ به مساحت ۱۰۲ هزار متر مربع
  کد خبر : 1754077

  گوگل و ساخت مجتمع بزرگ به مساحت ۱۰۲ هزار متر مربع

  گوگل و ساخت مجتمع بزرگ به مساحت ۱۰۲ هزار متر مربعReviewed by Farnaz on Feb 26Rating: وقتی از ساختمان‌های گوگل صحبت می‌کنیم به یاد امکانات فوق‌العاده آن برای کارکنانش می‌افتیم: کافه‌تریاها، تردمیل‌هایی که کارمندان با آنها می‌توانند در همان حین که به آرامی ورزش می‌کنند به صفحه مانیتورهایشان نگاه کنند، استخرها و ساختمان‌های ورزش بولینگ،…

  گوگل و ساخت مجتمع بزرگ به مساحت ۱۰۲ هزار متر مربعReviewed by Farnaz on Feb 26Rating:

  وقتی از ساختمان‌های گوگل صحبت می‌کنیم به یاد امکانات فوق‌العاده آن برای کارکنانش می‌افتیم: کافه‌تریاها، تردمیل‌هایی که کارمندان با آنها می‌توانند در همان حین که به آرامی ورزش می‌کنند به صفحه مانیتورهایشان نگاه کنند، استخرها و ساختمان‌های ورزش بولینگ، باغچه‌هایی که در آن سبزیجاتی برای تغذیه سالم کشت داده می‌شود و ساختمان‌های سبز.

  در چنین ساختمان‌هایی بیش از ۳۵ هزار کارکند گوگل در رفاه کار می‌کنند، اما نکته اینجاست که هیچ یک از ساختمان‌های گوگل تا به حال توسط خود گوگل ساخته نشده‌اند، بلکه همه آنها با تغییرات ساختمان‌های از پیش موجود برای نوع خاص کاربری گوگل، تغییر داده شده‌اند. برای مثال مقر اصلی گوگل یا Googleplex که در مانتین ویو در کالیفرنیا قرار دارد،  زمانی جزو دفاتر اداری شرکت سیلیکون گرافیکس بود.

  اما یکی دو سال است که گوگل در تکاپوی ساختمانی جدید افتاده است، در سال ۲۰۱۱ این شرکت یک معمار آلمانی به نام کریستوفن اینگنهوفن را را استخدام کرد تا یک ساختمان با معماری نو و سبز در جایی نزدیک به محل فعلی گوگل بسازد، اما این پروژه متوقف شد و گوگل تصمیم گرفت در جای دیگری از ماتین ویو، نزدیگ به خلیج سانفرانسیسکو ساختمان‌سازی کند و متعاقب این تصمیم به دنبال معمار دیگر گشت.

  گوگل

  حالا گوگل تصمیم گرفته که با شرکت NBBJ قرارداد ببننند تا این پروژه ساختمانی شروع شود. مجتمع جدید اصطلاحا Bay View نامید خواهد شد و متشکل از نه ساختمان تقریبا یکسان در کنار هم است. بیشتر این ساختمان‌ها ۴ طبقه خواهند بود. این ساختمان‌های مستطیل‌شکل هستند و در وسط اندکی خمیدگی دارند. در میان آنها حیاط‌هایی قرار دارد و سقف بعضی از آنها هم پوشش گیاهی سبز خواهند داشت.

  همه ساختمان‌ها با پل‌هایی به هم متصل خواهند شد. مساحت این مجمع ساختمانی حدود ۱۰۲ هزار متر مربع خواهد بود و طوری ساخته خواهد شد که فاصله کارمندها از هم با پای پیاده بیشتر از دو و نیم دقیقه نباشد.

  منبع : یک پزشک

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.