• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » پادشاه 72 ساله آلباني پس از حمله قلبي درگذشت
  کد خبر : 175186

  پادشاه 72 ساله آلباني پس از حمله قلبي درگذشت

  پادشاه 72 ساله آلباني پس از حمله قلبي درگذشتReviewed by Aryan on Nov 30Rating: پادشاه خودخوانده آلباني كه پس از سقوط كمونيسم به همراه خانواده‌اش تبعيد شد، در سن 72 سالگي درگذشت. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، يوليندا كامبري، سخنگوي كاخ سلطنتي گفت، لكا زوگو، پادشاه خودخوانده آلباني به دليل نارسايي قلبي و مشكلات…

  پادشاه 72 ساله آلباني پس از حمله قلبي درگذشتReviewed by Aryan on Nov 30Rating:

  پادشاه خودخوانده آلباني كه پس از سقوط كمونيسم به همراه خانواده‌اش تبعيد شد، در سن 72 سالگي درگذشت.

  به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، يوليندا كامبري، سخنگوي كاخ سلطنتي گفت، لكا زوگو، پادشاه خودخوانده آلباني به دليل نارسايي قلبي و مشكلات ريوي صبح امروز (چهارشنبه) در بيمارستان مادر ترزاي تيرانا، پايتخت اين كشور درگذشت.

  “پتريت واسيلي”، وزير بهداشت آلباني نيز گفت: پادشاه 72 ساله آلباني پس از حمله قلبي درگذشت و كادر پزشكي نتوانستند او را به زندگي بازگردانند.

  لكا زوگو، تنها پسر احمد زوگو بود كه خود را در سال 1928 ميلادي پادشاه آلباني اعلام كرد و تا زماني كه ارتش ايتاليا در سال 1939 ميلادي به اين كشور حمله كرد، در سمت خود باقي ماند.

  پس از حمله ارتش ايتاليا، خانواده زوگو دو روز پس از تولد لكا از آلباني فرار كردند. حاكمان كمونيست در سال 1946 ميلادي حكومت پادشاهي را در آلباني از ميان بردند.

  اين پادشاه خودخوانده اولين بار در سال 1993 به كشورش بازگشت اما تنها چند ساعت بعد از حضورش، دولت حاكم آلباني او را به دليل بي‌اعتبار بودن گذرنامه‌اش از كشور اخراج كردند.

  وي پس از آن در سال 1997 و با بروز ناآرامي‌هاي ناشي از بحران مالي كه باعث شد بسياري از شهروندان آلباني اندوخته‌هاي مالي خود را از دست داده و به ايجاد يك رفراندوم اميد بندند، بار ديگر به اين كشور بازگشت.

  اين در حالي است كه هم‌زمان با خروج لكا زوگو از آلباني، يك دادگاه در تيرانا وي را به صورت غيابي به اتهام سازماندهي قيام مسلحانه به سه سال حبس محكوم كرده بود اما دادگاه تجديدنظر جرم او را به مالكيت غيرقانوني سلاح گرم كاهش داد.

  پس از آن رئيس‌جمهوري آلباني در سال 2002 لكا زوگو را عفو كرد و پارلمان اين كشور نيز قطعنامه‌اي را براي حمايت از بازگشت وي به تصويب رساند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.