• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » مهمترین خبرهاي دريافتي هنري
  کد خبر : 175154

  مهمترین خبرهاي دريافتي هنري

  مهمترین خبرهاي دريافتي هنريReviewed by Aryan on Nov 30Rating: کارگاه نقاشي و نقاشي ديواري در حاشيه يادواره «تجلي هنر بصيرت» برپا خواهد شد. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اين برنامه به منظور بسط و گسترش کيفي آثار هنري به ويژه در زمينه هنرهاي تجسمي اقدام به برگزاري کارگاه‌هاي تخصصي نقاشي و نقاشي ديواري کرده است….

  مهمترین خبرهاي دريافتي هنريReviewed by Aryan on Nov 30Rating:

  کارگاه نقاشي و نقاشي ديواري در حاشيه يادواره «تجلي هنر بصيرت» برپا خواهد شد.

  به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اين برنامه به منظور بسط و گسترش کيفي آثار هنري به ويژه در زمينه هنرهاي تجسمي اقدام به برگزاري کارگاه‌هاي تخصصي نقاشي و نقاشي ديواري کرده است.

  اين بخش با تکيه بر آثار کارگاه‌هاي آموزشي برگزار خواهد شد كه براي دانشجويان رشته نقاشي و هنرمندان آزاد است.

  اندازه و تکنيک آثار نيز آزاد است و هر هنرمند مي‌تواند حداكثر با ارائه ‌٣ اثر در نمايشگاه شركت كند.

  همچنين طي اين كارگاه به هنرمندان واجد شرايط جهت شرکت مبلغ صد هزار تومان علاوه بر لوازم مورد نياز (حداکثر به ارزش هفتاد هزارتومان) پرداخت خواهد شد.

  آثار توليد شده در کارگاه‌هاي آموزشي در اختيار موسسه توسعه هنرهاي تجسمي معاصر خواهد بود.

  بر اساس فراخوان اين كارگاه، آثار ارسالي ( به غير از آثار توليد شده در کارگاه‌هاي آموزشي) پس از برگزاري نمايشگاه عودت خواهند شد.

  در بخش نقاشي ديواري ، ‌٣ اثر از ميان آثار راه يافته به نمايشگاه و آثار سفارش داده شده به تني چند از اساتيد و هنرمندان با هماهنگي شهرداري تهران بر روي ديوارهاي مناسب تهران نقاشي خواهد شد و مسئول پروژه نقاشي ديواري صاحب اثر منتخب خواهد بود.

  به گزارش ايسنا، يادواره تجلي هنر بصيرت دي‌ماه ‌٩٠ به همت معاونت هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ****************

  انجمن سينماي جوانان ايران – دفتر كرمان شش فيلم كوتاه آموزشي را در راستاي اهداف آموزشي خود در دست توليد دارد.

  فيلم هاي كوتاه آب، انتخاب، حيات، خانه‌ي آخر، سرطان و روستاي تيكدر توسط هنرجويان دفتر كرمان انجمن وارد مرحله‌ي تدوين و صداگذاري شده است.

  نكته‌ي قابل توجه در مورد اين فيلم‌هاي كوتاه مستند بودن تمامي شش فيلم است.

  به نقل از گزارش توليد دفتر كرمان، عوامل فيلم‌هاي كوتاه به شرح زير است:

  فيلم كوتاه آب به نويسندگي و كارگرداني سعيد اسدي، تصويربرداري و تدوين عليرضا ضيايي ، روايت گر حضور و نقش آب در روستاهاست.

  مستند كوتاه انتخاب به نويسندگي و كارگرداني بيتا زماني، تصويربرداري نسرين معاذالهي و تدوين عليرضا ضيايي داستان معتادهايي را بازگو مي كند كه بعد از ترك با واقعيت موادي كه مصرف مي‌كرده‌اند رو به رو شده‌اند.

  خانه‌ي آخر نيز به نويسندگي و كارگرداني بيتا زماني و حضور دوباره نسرين معاذالهي به عنوان تصوير بردار و عليرضا ضيايي به عنوان تدوينگر دومين فيلم كوتاهي كه با همكاري اين سه تن در دست توليد قرار دارد، مستندي ست در مورد مرگ و دفن كردن مردگان.

  حيات مستند كوتاه ديگري ست به كارگرداني و نويسندگي محمد ترابي نژاد و تصوير برداري مسلم سلماني كه تلاش پسربچه‌اي را به تصوير كشده است كه مجبور است براي تهيه‌ي آب آشاميدني خانواده اش سختي‌هاي فراواني را متحمل شود.

  سرطان مستند كوتاهي در مورد گردش خانواده‌ها در طبيعت به كارگرداني و نويسندگي مسلم سلماني و تصوير برداري محمد ترابي نژاد.

  و در پايان مستند روستاي تيكدر به نويسندگي، كارگرداني و تدوين عليرضا ضيايي و تصويربرداري سعيد اسدي داستان اين روستا را روايت مي‌كند.

  *************

  يادواره تجلي هنر بصيرت الويت دريافت آثار را در بخش تئاتر به تأليفات دانشگاهي اختصاص داده است.

  معاونت امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با همکاري خانه تئاتر دانشگاهي ايران اقدام به برگزاري نخستين يادوراه تجلي هنر بصيرت کرده است که متقاضيان اين شرکت در اين بخش مي‌توانند آثار خود را در بخش نمايش‌هاي صحنه‌اي، خياباني و ميداني، نمايش هاي راديويي، نمايشنامه نويسي و نمايشنامه خواني شرکت دهند.

  بنابر اعلام دبيرخانه اين جشنواره در بخش هاي مختلف اين يادواره هنري الويت پذيرش آثار از سوي هيات داوري با تأليفات دانشگاهي است که با توجه و بهره‌گيري از ارزش ها و باورهاي مذهبي و ملي در خلق آثار اقدام کرده‌اند.

  همچنين پرداختن به موضوعات اجتماعي، سياسي و فرهنگي متناسب با ارزش هاي جامعه ايراني و پرداختن به حماسه آفريني هاي مردم ايران پس از انقلاب اسلامي ايراني از جمله الويت هاي انتخاب آثار در بخش تئاتر است.

  علاقه مندان مي‌توانند آثار خود را حداکثر تا ‌٣٠ آذر به دبيرخانه اين يادواره هنري ارسال کنند.

  **************

  **************

  نمايشگاه نقاشي پشت شيشه با عنوان “عاشورا” به هنرمندي جواد احمد زاده ‌٧ آذر ماه ساعت ‌١٦ در گالري هنر يک فرهنگسراي ارسباران گشايش يافت.

  همزمان با فرارسيدن ماه محرم و ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان، نمايشگاه نقاشي پشت شيشه با محوريت “عاشورا” آثاري از استاد جواد احمدزاده را در گالري هنر فرهنگسرا در معرض ديد علاقه مندان گذاشته است.

  جواد احمد زاده فارغ التحصيل رشته نقاشي از دانشکده هنر شاهد تهران، چندين نمايشگاه نقاشي و ورک شاپ را در کارنامه هنري خود به ثبت رسانيده است و از شاگردان استاد حبيب الله صادقي است .

  نقاشي پشت شيشه گوشه اي از هنرهاي سنتي ايران است که عموما در مجالس مذهبي و شمايل نگاري ائمه و آيات قرآن به صورت نذر به مساجد و تکايا و امامزاده ها اهدا مي شد.

  رنگ در اين نوع نقاشي براي نقاشان آن حرمت داشته و هيچ رنگي بدون مقصود و منظور مشخصي استفاده نمي‌شود و معيار رنگ در نظر هنرمندان اين رشته رنگهاي علم مرتضي علي (ع) بوده و آن رنگهاي رنگين کمان است.

  اين نمايشگاه با ‌١٥ اثر در ابعاد گوناگون پذيراي علاقه مندان به هنر اصيل ايراني که به المانهاي اسلامي آميخته شده، است.

  علاقمندان به منظور بازديد از اين نمايشگاه مي توانند همه روزه تا ‌١٩آذر ماه ، از ساعت ‌٩ الي ‌١٩ به فرهنگسراي ارسباران واقع در خيابان شريعتي ، بالاتر از پل سيد خندان ، خيابان جلفا مراجعه ويا با شماره هاي ‌٢٠-22872818 تماس بگيرند.

  ***************

  جعفروالي ، پانته آ بهرام ، رويا نو نهالي، پناه برخدا رضايي و جمع ديگري ازهنرمندان از اجراي سه شنبه شب نمايش«با پرهاي نرم برماه پيشاني ات تاج نوزادي مي بافد» به کارگرداني مريم معيني در تالارسايه مجموعه تئاتر شهرديدن کردند.

  اين اجرا به جعفروالي هنرمند صاحب نام و قديمي عرصه بازيگري تئاترايران تقديم شد.

  عزت الله انتظامي و نصرت کريمي(پدر تئاتر عروسکي مدرن ) نيز دوهنرمند قديمي ديگر تئاتر بودند که جمعه گذشته مهمان اين گروه اجراي عروسکي شدند.

  ناصح کامکاري،عادل بزدوده،اتابک نادري،هوشمند هنرکار،مريم کاظمي،خسرو احمدي وبهنازمهدي خواه نيزازديگرهنرمنداني بودند که تاکنون مهمان اين نمايش شده‌اند.

  اين اجرا يک نمايش زنده عروسکي براي گروه سني بزرگسال است که به نويسندگي ودراماتورژي نسيم احمدپور وبراساس منطق الطيرعطار نيشابوري شکل گرفته است وتا پايان هفته هم اجرايش در ساعت ‌٤٥/ ‌١٩درتالار سايه مجموعه تئاتر شهر ادامه دارد.

  روز جمعه آينده ‌١١ آذر ماه نيزاين نمايش دو اجرايي است و ساعت ‌٤ عصر نيز به صحنه مي‌رود.

  دراجراي«با پرهاي نرم برماه پيشاني ات تاج نوزادي مي بافد»که به شيوه برانکو(سياه) است،ازعروسکهاي متفاوت وجديدي استفاده مي شود که هادي عرب نرمي آن را طراحي کرده است وحوريسا تفرشي،سوسن دلاوري،مرضيه سرمشقي،سيما شيباني،سميه صادق پور،الميرا طالبي،فرزانه عاقلي،پريا عليمحمدي،حوريه کريمي ،الهام کلانتري،سپيده محمدپور،آرتپاي مراد علي بيگي ومرضيه نادري ، بازيگران وجان دهندگان عروسک دراين نمايش هستند وعلي معيني آهنگساز اجراست.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.