• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » خانه‌ي ميرزا كوچك‌خان 11 آذرماه روي علاقه‌مندان باز می شود
  کد خبر : 175045

  خانه‌ي ميرزا كوچك‌خان 11 آذرماه روي علاقه‌مندان باز می شود

  خانه‌ي ميرزا كوچك‌خان 11 آذرماه روي علاقه‌مندان باز می شودReviewed by Aryan on Nov 30Rating: رييس مرکز پژوهش شوراي اسلامي شهر رشت گفت: خانه‌ي ميرزا كوچك‌خان 11 آذرماه روي علاقه‌مندان به نهضت جنگل و تاريخ گيلان باز است. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) از گيلان، هاتفي در جلسه‌ي شوراي شهر، از برگزاري مراسم ويژه‌ي…

  خانه‌ي ميرزا كوچك‌خان 11 آذرماه روي علاقه‌مندان باز می شودReviewed by Aryan on Nov 30Rating:

  رييس مرکز پژوهش شوراي اسلامي شهر رشت گفت: خانه‌ي ميرزا كوچك‌خان 11 آذرماه روي علاقه‌مندان به نهضت جنگل و تاريخ گيلان باز است.

  به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) از گيلان، هاتفي در جلسه‌ي شوراي شهر، از برگزاري مراسم ويژه‌ي سالگرد شهادت ميرزا کوچک‌خان خبر داد و بيان كرد: نمايشگاه و مراسم اين روز حاصل تلاش مشترک اداره کل ميراث فرهنگي، نهاد عمومي کتابخانه‌ها، شهرداري و شوراي شهر است.

  او اظهار كرد: سه سالن در خانه‌ي ميرزا به تفکيک با کتاب‌هاي قيام و نهضت جنگل، تاريخ استان گيلان و جرايد و نشريات مرتبط تجهيز شده است و در صورت آماده شدن سالن جانبي، موزه‌ي تمبر نيز راه‌اندازي خواهد شد.

  هاتفي از برگرداندن وسايل شخصي ميرزا از موزه‌ي تهران خبر داد و افزود: برخي از وسايل ميرزا از جمله تپانچه‌ي او در اين روز به خانه‌ي ميرزا برگردانده مي‌شود، نتيجه‌ي اين تلاش نيز مستندسازي شده است.

  وي گفت: پوستر ميرزا طراحي شده و قرار است، پرده‌اي به امضا و تصوير ميرزا بافته شود و اميدواريم تا روز مراسم آماده شود. همچنين پوسترها و بنرهايي در مسير ميدان شهرداري تا استادسرا، خانه‌ي ميرزا، نصب خواهد شد تا راهنماي علاقه‌مندان و مسافران براي بازديد از اين خانه تاريخي باشد.

  هاتفي از بازسازي اين خانه از ماه‌ها پيش خبر داد و اظهار كرد: پس از چند مرحله بازرسي از خانه‌ي ميرزا، مشکلات عديده‌اي ديده شد که در فاصله‌ي جابه‌جايي مديريت خانه‌ي ميرزا از سازمان ميراث فرهنگي رخ داده بود. مشکلات زيادي اعم از نحوه‌ي نگهباني و حفاظت، کتابخانه، اموال شخصي ميرزا و تعميرات ساختماني، که مرکز پژوهش به کمک ديگر دستگاه‌ها در رفع آن‌ها تلاش كرد.

  او از شهروندان خواست در مراسم ويژه‌ي سالگرد اين روحاني شهيد که پنج‌شنبه به کمک بنياد شهيد و دفتر نماينده‌ي ولي فقيه در استان (واقع در مصلاي رشت) برگزار مي‌شود، شرکت كنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.