• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » ممنوعیت صدور کارت هدیه و بن کارت بی‌نام و بیش از 2 میلیون ریال
  کد خبر : 1746847

  ممنوعیت صدور کارت هدیه و بن کارت بی‌نام و بیش از 2 میلیون ریال

  ممنوعیت صدور کارت هدیه و بن کارت بی‌نام و بیش از 2 میلیون ریالReviewed by Aryan♥ on Feb 21Rating: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی بخشنامه‌ای به شبکه بانکی ضوابط صدور کارت هدیه و بن کارت را جهت اجرا ابلاغ کرد.     به گزارش خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بر اساس این…

  ممنوعیت صدور کارت هدیه و بن کارت بی‌نام و بیش از 2 میلیون ریالReviewed by Aryan♥ on Feb 21Rating:

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی بخشنامه‌ای به شبکه بانکی ضوابط صدور کارت هدیه و بن کارت را جهت اجرا ابلاغ کرد.

   

   

  به گزارش خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بر اساس این بخشنامه صدور و عرضه کارت هدیه و بن کارت بی‌نام و بیش از مبلغ 2 میلیون ریال ممنوع است. ضمناً کارتهای هدیه و بن کارتها بنا به درخواست مشتری صادر و حداکثر به مدت شش ماه دارای اعتبار است و مانده مصرف نشده کارتها و بن کارتها پس از انقضای مدت مزبور، صرفاً در شعبه صادرکننده قابل دریافت است.

   

   

   

  همچنین بانک مرکزی در راستای اجرای مؤثر این مصوبه، مؤسسات اعتباری را موظف کرده است تمهیدات لازم در این خصوص از جمله صدور کارت صرفاً برای متقاضیانی که نزد مؤسسه اعتباری دارای حساب سپرده شامل قرض‌الحسنه و سرمایه‌گذاری مدت‌دار هستند، مجاز گردد. بر همین اساس درج نام دارنده کارت که همانا دارنده حساب سپرده نزد مؤسسه اعتباری است، بر روی کارت الزامی است.

   

   

   

  بانک مرکزی در خصوص دلیل تعیین سقف مبلغ 2 میلیون ریال کارت اعتباری یادآور شده است هدف اصلی از صدور و ترویج کارت‌های یاد شده، گسترش استفاده از بانکداری الکترونیکی در انجام پرداخت‌های خرد است، بنابراین ضروری است مبالغ کارت‌های صادره نیز با این امر همخوانی و مطابقت داشته باشد. از این‌رو، کارت‌های موصوف باید حداکثر به مبلغ 2 میلیون ریال صادر شوند.

   

   

   

  بانک مرکزی همچنین جهت حفظ حقوق دارندگان کارت‌های مذکور از حیث سهولت در دریافت مبلغ مصرف نشده کارت توسط آنان، بانکها و موسسات اعتباری را به درج مدت اعتبار، نام و کد شعبه بر روی کارت موظف کرده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.