• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » فشار بانک‌های آلمانی بر دانشجویان ایرانی
  کد خبر : 1746560

  فشار بانک‌های آلمانی بر دانشجویان ایرانی

  فشار بانک‌های آلمانی بر دانشجویان ایرانیReviewed by Aryan♥ on Feb 21Rating: به تازگی مؤسسات مالی و بانک‌های بزرگ آلمانی، متناوب اقدام به بستن حساب‌های دانشجویان ایرانی در این کشور می‌کنند و از باز کردن حساب‌های جدید برای این دانشجویان و ایرانی‌ها سر باز می‌زنند. این در حالی است که هیچ دلیلی برای این کار خود…

  فشار بانک‌های آلمانی بر دانشجویان ایرانیReviewed by Aryan♥ on Feb 21Rating:
  به تازگی مؤسسات مالی و بانک‌های بزرگ آلمانی، متناوب اقدام به بستن حساب‌های دانشجویان ایرانی در این کشور می‌کنند و از باز کردن حساب‌های جدید برای این دانشجویان و ایرانی‌ها سر باز می‌زنند. این در حالی است که هیچ دلیلی برای این کار خود به ایرانیان ارائه نمی‌شود.

  به گزارش «تابناک»، نشریه اشپیگل در گزارشی کوتاه به مسأله بسته شدن حساب‌های دانشجویان ایرانی در مؤسسات مالی آلمان و بانک‌های بزرگ این کشور همچون دویچه بانک و کامرزبانک پرداخته است.

  به نوشته این نشریه، مشتریان ایرانی به تازگی نامه‌هایی از سوی این بانک‌ها دریافت می‌کنند که در آنها اعلام شده که به زودی حساب آن‌ها بسته خواهد شد و در این نامه‌ها هیچ دلیلی برای این کار نیامده است.

  «لوتز باکلیش»، مسئول یکی از مؤسسات امور پناهندگان ایرانی در برلین در این رابطه گفته است: از نوامبر ۲۰۱۲ میزان شکایات از مسدود شدن حساب‌ها و همچنین عدم افتتاح حساب‌های جدید بسیار افزایش یافته و هزاران ایرانی از این امر دچار مشکل شده‌اند.

  بر پایه این گزارش، برخی از حساب‌های بسته، مانده‌هایی بالغ بر هزار یورو دارد که طی نامه‌ای به دارندگان این حساب‌ها اعلام شده که یا می‌توانند اقدام به بستن حساب خود کرده یا این مبلغ را به یکی دیگر از مؤسسات مالی انتقال دهند.

  هرچند بسیاری از بانک‌ها از اعلام علت اقدام خود در این باره به دلیل حفظ اسرار بانکی خودداری کرده‌اند، مؤسسات اسپارکاس و جیرورباند، علت این کار را تحریم‌های جهانی علیه ایران و در خصوص برنامه هسته‌ای اعلام کرده‌اند؛ مواردی که به شدت مراودات تجاری آلمان با ایران را کاهش داده است.

  به نوشته این نشریه، تحریم‌ها از سال ۲۰۰۷ بوده و همزمان با تجارت، بسیاری از شهروندان ایرانی را نیز متضرر ساخته است، حال آن که آن دسته از افرادی که در لیست سیاه تحریم هستند، بایستی بتوانند به فعالیت عادی خود ادامه داده و بدون هیچ مشکل و ایرادی به امور مالی خصوصی خود ادامه دهند.

  باکلیش همچنین به اشپیگل گفته است: بانک‌های آلمانی در پی فشار دوچندانی که از سوی شرکای آمریکایی بر آن‌ها وارد می‌شود، اقدام به بستن حساب ایرانیان می‌کنند. از دید آمریکایی‌ها، هیچ مراوده‌ای با هیچ ایرانی نباید انجام بگیرد.

  حجم بالای مسدودیت حساب‌های ایرانیان حتی منجر به آن شده که دولت آلمان اقدام به ارتباط با بانک‌ها در این رابطه کند.

  چندی پیش، امیلی هبر، یکی از مقامات وزارت خارجه آلمان در نامه‌ای به مؤسسات مالی آلمان اعلام نموده بود که اقدام آن‌ها برای بستن حساب ایرانیان، هیچ مبنای قانونی ندارد. وی از بانک‌ها و مؤسسات آلمانی خواسته بود که اقدام به یک ممیزی جدید در حساب‌ها کرده و حساب‌های جدید را افتتاح کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.