• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » ثبت رکوردی دیگر برای دولت محمود احمدی‌نژاد!
  کد خبر : 1746434

  ثبت رکوردی دیگر برای دولت محمود احمدی‌نژاد!

  ثبت رکوردی دیگر برای دولت محمود احمدی‌نژاد!Reviewed by Aryan♥ on Feb 21Rating: بودجه هر کشور به منزله نقشه راه کشور برای یک سال است. اهمیت تنظیم بودجه در بخش‌های مدیریتی کشور، بسیار مهم و حیاتی تلقی می‌شود. بنا بر قانون اساسی جمهوری اسلامی، هر دولتی موظف است تا لایحه بودجه مربوط به سال آینده را…

  ثبت رکوردی دیگر برای دولت محمود احمدی‌نژاد!Reviewed by Aryan♥ on Feb 21Rating:

  بودجه هر کشور به منزله نقشه راه کشور برای یک سال است. اهمیت تنظیم بودجه در بخش‌های مدیریتی کشور، بسیار مهم و حیاتی تلقی می‌شود. بنا بر قانون اساسی جمهوری اسلامی، هر دولتی موظف است تا لایحه بودجه مربوط به سال آینده را حداکثر تا پانزده آذر ماه‌‌ همان سال تحویل مجلس دهد.

  به گزارش «تابناک»، این زمان از آن جهت تعیین شده که نمایندگان مجلس این فرصت را داشته باشند، لایحه بودجه فرستاده شده توسط دولت را تجزیه و تحلیل کنند تا لایحه بودجه‌ای را در اختیار دولت گذارند که منطبق با شرایط جاری کشور باشد و بتواند مشکلات کشور را در بخش‌های گوناگون مرتفع کند.

  اگر دولت لایحه بودجه را در زمان مقرر در قانون تحویل مجلس ندهد، مشکلات بسیاری برای اداره کشور در سال آینده پدید خواهد آمد و این بدین دلیل است که نمایندگان فرصت کافی برای بررسی این لایحه ندارند و در نتیجه با در فشار قرار گرفتن و بدون در نظر گرفتن بسیاری از مسائل و مشکلات کنونی، به صورت سطحی و گذرا از آن عبور خواهد کرد.

  دولت نهم و دهم بدعت نا‌بجایی در کشور گذاشتند؛ این دولت در رابطه با تحویل بودجه همواره با تأخیر کار کرده است و هیچ‌ گاه به تاریخی که در قانون مقرر شده، بودجه را به مجلس نرساند.

  دولت به بی‌توجهی خود نسبت به قانون تا جایی ادامه داد تا در بودجه سال ۹۱، نمایندگان مجلس مجبور شدند بودجه را چنددوازدهم تصویب کنند. این مسأله به این معناست که نقشه راه کشور از آغاز در اختیار بخش‌های گوناگون کشور قرار نگیرد و بخش‌های گوناگون کشور برای چند ماه نخست سال، برنامه مشخصی نداشته باشند.

  اکنون نیز با گذشت بیش از دو و نیم ماه از زمان قانونی تحویل بودجه، هنوز بهارستانی‌ها در انتظار ورود بودجه به مجلس هستند. با این حال و با توجه به سخنان امروز معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری که اعلام کرده است: لایحه بودجه سال ۹۲ یکشنبه تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد، دولت به طور حتم رکورد سال‌های گذشته‌اش را خواهد شکست و از آخرین رکورد خود که دوم اسفند است، عبور خواهد کرد.

  شاید هم به قول جعفر قادری، نماینده مردم شیراز، دولت بعمد و برنامه‌ریزی شده بودجه را تحویل نمی‌دهد تا در زمان انتخابات، مجلس درگیر بودجه‌نویسی باشد و دولت آزادانه و بدون مزاحمت مجلس‌نشینان به کارهای انتخاباتی خود و به قول آقای باهنر، تز مدودوف_ پوتین خود را به اجرا بگذارد و یا شاید هم به قول آقای جعفر‌زاده، عضو کمیسیون برنامه و بودجه، دولت توان برنامه‌ریزی و بودجه‌نویسی را ندارد.

  به هر حال آنچه مسلم است، این که احمدی‌نژاد در آخرین سال اداره دولتش، رکوردی دیگر به ثبت رساند و ثابت کرد که هنوز می‌تواند!

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.