• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » ايران با غلبه بر آمريکا فيناليست شد
  کد خبر : 1746374

  ايران با غلبه بر آمريکا فيناليست شد

  ايران با غلبه بر آمريکا فيناليست شدReviewed by Farnaz on Feb 21Rating: رقابت هاي جام جهاني کشتي آزاد 2013 تهران که از صبح امروز در سالن 12 هزار نفري آزادي تهران آغاز شده است، بعد از برگزاري مراسم افتتاحيه از ساعت 17:10 در نوبت عصر پيگيري شد که تيم کشورمان بعد از پيروزي مقابل گرجستان…

  ايران با غلبه بر آمريکا فيناليست شدReviewed by Farnaz on Feb 21Rating:

  رقابت هاي جام جهاني کشتي آزاد 2013 تهران که از صبح امروز در سالن 12 هزار نفري آزادي تهران آغاز شده است، بعد از برگزاري مراسم افتتاحيه از ساعت 17:10 در نوبت عصر پيگيري شد که تيم کشورمان بعد از پيروزي مقابل گرجستان به مصاف آمريکا رفت.

  آزادکاران ايران که در نوبت صبح ابتدا 7 بر صفر ژاپن را شکست داده بودند و در دومين گام نيز با اقتدار و با نتيجه 6 بر يک از سد بلغارستان گذشته بودند در نخستين ديدار نوبت عصر نيز مقابل گرجستان با نتيجه 7 بر صفر به برتري دست يافتند تا براي حضور در فينال تنها به پيروزي مقابل آمريکا نياز داشته باشند.

  کشتي

  ايران در آخرين مسابقه نيز با غلبه بر آمريکا جواز حضور در فينال را کسب کرد.

  پيروزي در اين مسابقه هم مانند 3 ديدار گذشته در حالي براي ايران به دست آمد که هنوز مسابقات به طور کامل به پايان نرسيد و رقابت هاي اوزان 96 و 120 کيلوگرم برگزار نشده بود و آزادکاران با پيروزي در 4 وزن از 5 وزن اول پيروزي خود را مسجل کردند.

  براي ايران در اين مسابقه حسن رحيمي در 55 کيلو، اسماعيل پور در 60 کيلو، مهدي تقوي در 66 کيلو و احسان لشگري در 84 کيلو صاحب پيروزي شدند و تنها اکبري در 74 کيلو به باروس قهرمان المپيک لندن باخت.

  در حساس ترين ديدار اين رقابت مسعود اسماعيل پور به مصاف کولمن اسکات دارنده مدال برنز المپيک 2012 لندن رفت که در 2 تايم و با اقتدار و با نتايج 2 بر صفر و 3 بر يک حريف را مغلوب کرد تا نشان دهد شايستگي کسب مدال در المپيک را داشته است، اما به آن نرسيد. البته کشتي گير آمريکايي در چندين نوبت با حرکات غيرورزشي اعتراض تماشاگران را برانگيخت به طوري که جونز سرمربي آمريکا نيز در چندين نوبت به کشتي گيرش تذکر داد که آرام باشد.

  کشتي

  در ديدار وزن 66 کيلوگرم هم مهدي تقوي در 35 ثانيه 5 امتياز از حريف آمريکايي اش گرفت تا پيروز تايم اول باشد. در تايم دوم بعد از اينکه امتيازي رد و بدل نشد کار به کلينچ رسيد که گوي به نفع کشتي گير آمريکايي آمد تا خم تقوي را در اختيار بگيرد اما کشتي گير کشورمان بعد از چند ثانيه مقاومت، کنده حريف را بالا آورد و با کسب 2 امتياز اين تايم و اين مسابقه را به نفع خود به پايان رساند.

  * نتايج انفرادي اين ديدار به شرح زير است:

  55  کيلو: حسن رحيمي، برنده – ساندرز (6 بر صفر و 8 بر صفر)

  60  کيلو: مسعود اسماعيل پور، برنده – کولمن اسکات (2 بر صفر و 3 بر يک)

  66  کيلو: مهدي تقوي ، برنده – برنت مت کالف (5 بر صفر و 2 بر صفر؛ کلينچ به نفع حريف آمده بود)

  74  کيلو: عزت اله اکبري – جردن باروس، برنده (صفر بر 4 و صفر بر 2)

  84  کيلو: احسان لشگري، برنده –  مکسول جان اسکرين (6 بر صفر و 4 بر صفر)

  96  کيلو: حامد تاتاري، برنده – جيمز دانيل برگمن (3 بر يک و 4 بر صفر)

  120 کيلو: کميل قاسمي، برنده – تراول دلاگنف (يک بر صفر، صفر بر يک؛ کلينچ و 2 بر صفر)

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.