• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , علمی » محموله تصویربرداری رنگی میکروماهواره و پایگاه سنجش علمی و فنی هوافضا رونمایی شد
  کد خبر : 1743927

  محموله تصویربرداری رنگی میکروماهواره و پایگاه سنجش علمی و فنی هوافضا رونمایی شد

  محموله تصویربرداری رنگی میکروماهواره و پایگاه سنجش علمی و فنی هوافضا رونمایی شدReviewed by Aryan♥ on Feb 19Rating: در دوازدهمین کنفرانس انجمن هوافضای ایران از محموله‌ تصویربرداری رنگی (چند طیفی) میکروماهواره و پایگاه سنجش علمی و فنی هوافضا که به همت ستاد توسعه‌ی هوافضا تهیه شده است،‌ رونمایی شد.   به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری…

  محموله تصویربرداری رنگی میکروماهواره و پایگاه سنجش علمی و فنی هوافضا رونمایی شدReviewed by Aryan♥ on Feb 19Rating:

  در دوازدهمین کنفرانس انجمن هوافضای ایران از محموله‌ تصویربرداری رنگی (چند طیفی) میکروماهواره و پایگاه سنجش علمی و فنی هوافضا که به همت ستاد توسعه‌ی هوافضا تهیه شده است،‌ رونمایی شد.

   

  به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محموله تصویربرداری رنگی در راستای بومی سازی طراحی و ساخت زیرسیستم‌های ماهواره‌یی طراحی و پیاده‌سازی شده است که نمونه‌ آزمایشگاهی این محموله با سه طیف پرکاربرد RGB طبق استاندارد فضایی BCSS آماده است. در این طرح نیازهای آتی کشور در زمینه تصویربرداری فضایی از جمله باند طیفی RGB و تفکیک‌پذیری کمتر از 20 متر در ارتفاع مداری 500 کیلومتری لحاظ شده است.

   

  همچنین در این طرح که دفتر فضایی موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاع نیز در آن سهیم بوده است علاوه بر مسائل تشعشعات فضایی در انتخاب مواد مناسب، امکاناتی چون فشرده سازی تصویر، تطبیق باند طیفی و الگوریتم حذف یکنواختی در نظر گرفته شده است.

   

  پایگاه سنجش علمی و فنی هوافضا نیز ابزاری است که به منظور گردآوری اطلاعات بین المللی در حوزه‌ی هوافضا به صورت خودجوش و توسط عده‌ای از محققان و علاقه‌مندان به این رشته ایجاد شده است.

   

  گردآوری و تجمیع اطلاعات هوافضایی موجود کشور ایجاد یک محیط مجازی برای تعامل و به اشتراک‌گذاری منابع اطلاعاتی بین محققان و به حداقل رساندن هزینه‌های تهیه و تامین اطلاعات علمی هوافضایی از جمله مهمترین اهداف راه‌اندازی این پایگاه است.

   

  پایگاه سنجش علمی و فنی هوافضا به نشانی www.aerospace-doc.com متن کامل منابع اطلاعاتی مورد نیاز را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و امکان جست‌وجوی مدارک به صورت تمام متن با سرعت زیاد را فراهم می‌کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.