• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » تخلف 65 هزار میلیاردی دولت در تامین بودجه هدفمندی در نیمه نخست سال
  کد خبر : 1743828

  تخلف 65 هزار میلیاردی دولت در تامین بودجه هدفمندی در نیمه نخست سال

  تخلف 65 هزار میلیاردی دولت در تامین بودجه هدفمندی در نیمه نخست سالReviewed by Aryan♥ on Feb 19Rating: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه طبق گزارش‌های رسیده تخلف صورت گرفته در بخش تامین منابع قانون هدفمندسازی یارانه ها را در شش ماه اول امسال معادل 64هزار و 885 میلیارد ریال بوده است ، گفت…

  تخلف 65 هزار میلیاردی دولت در تامین بودجه هدفمندی در نیمه نخست سالReviewed by Aryan♥ on Feb 19Rating:
  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه طبق گزارش‌های رسیده تخلف صورت گرفته در بخش تامین منابع قانون هدفمندسازی یارانه ها را در شش ماه اول امسال معادل 64هزار و 885 میلیارد ریال بوده است ، گفت : این مبلغ از محل بخش نقدی خوراک پالایشگاهی، دریافتی از خزانه داری کل کشور به صورت علی الحساب، سهم مالیات بر ارزش افزوده و از محل میعانات گازی تحویلی به پتروشیمی ها و سایر دریافت ها است.

  الیاس نادران در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با اشاره به قانون هدفمندی یارانه ها و گزارش دیوان محاسبات کشور از عملکرد سازمان هدفمندی یارانه ها اظهارداشت: در قانون بودجه سال 91 مجلس مقرر شد درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در سال 1391 تا مبلغ 66 هزار میلیارد ریال شامل تا مبلغ 560 هزار میلیارد ریال به صورت ماهیانه و متوازن ، هر ماه متوسط مبلغ 46 هزار و  میلیارد ریال از محل اصلاح قیمت های ماده 1 قانون هدفمند کردن یارانه ها و تا مبلغ 100 هزار میلیارد ریال یارانه های نان، برق و سایر کالاها و خدمات مندرج در این قانون تامین شود .

   

  وی افزود: این در حالی است که عملکرد سازمان هدفمندی یارانه ها در 6 ماهه اول سال 91 از لحاظ منابع تا مورخ 20 شهریورماه کل منابع این قانون 238 هزار و 219 میلیارد ریال بوده که مبلغ 120 هزار و 14 میلیارد ریال از محل افزایش قیمت ها و مبلغ 52 هزار میلیارد ریال از محل یارانه نان و یارانه کالاهای اساسی بوده است.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: در تطبیق عملکرد قانون هدفمند کردن یارانه ها با قانون، خارج از چارچوب منابعی به دست آمده است. این مبلغ از محل بخش نقدی خوراک پالایشگاهی، دریافتی از خزانه داری کل کشور به صورت علی الحساب، سهم مالیات بر ارزش افزوده و  از محل میعانات گازی تحویلی به پتروشیمی ها و سایر دریافت ها است.

   

  وی تخلف صورت گرفته در بخش منابع را معادل 64هزار و 885 میلیارد ریال عنوان کرد.

   

  نادران خاطرنشان کرد: اما از حیث هزینه منابع، در قانون مذکور مقرر شد، تا مبلغ 480 هزار میلیارد ریال به منظور اجرای ماده 7 قانون هدفمند کردن یارانه ها و یارانه نان و 100 هزار میلیارد ریال برای اجرای مواد 6 و 8 قانون هدفمند کردن یارانه ها و 60 هزار میلیارد ریال برای اجرای بند ب ماده 34 قانون برنامه پنج ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران و 20 هزار میلیارد به صندوق بیمه کاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار اختصاص یابد، این در حالی است که در عملکرد سازمان هدفمندی یارانه ها در 6 ماهه اول میزان 205،632 میلیارد ریال برای یارانه نقدی پرداختی به خانوار در 6 ماهه اول سال 1391 و 20،141 میلیارد ریال یارانه نقدی پرداختی بابت یارانه نان (رقم مسدودی اجرای فاز دوم) صرف شده است.

  نماینده تهران گفت: به عبارت دیگر برای اجرای مواد 6 و 8 قانون هدفمندی یارانه ها و اجرای بند ب ماده 34 قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و همچنین سهم بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار هیچ پرداختی در 6 ماهه اول سال 91 انجام نشده است.

   

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: طبق گزارش هایی که به ما رسیده اگر عملکرد 6 ماهه دوم سازمان هدفمندی یارانه ها مشابه 6 ماهه اول باشد، پیش بینی می شود منابع حاصل از اجرای قانون حدود 24 هزار میلیارد ریال تحقق یابد.

   

  وی گفت: به عبارت دیگر، با احتساب صرفا منابع حاصل از افزایش قیمت ها به عنوان منابع هدفمندی و یارانه نقدی به عنوان مصارف، کسری سازمان هدفمندی بیش از 171 هزار میلیارد ریال خواهد بود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.