• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » کرزای دستور ضبط بازجویی‌ها را صادر کرد
  کد خبر : 1742575

  کرزای دستور ضبط بازجویی‌ها را صادر کرد

  کرزای دستور ضبط بازجویی‌ها را صادر کردReviewed by Aryan on Feb 18Rating:   حامد کرزي، رييس جمهور افغانستان دستور داده است براي جلوگيري از شکنجه زندانيان، همه وسيله‌هاي بازجويي در افغانستان به دوربين تصويربرداري مجهز شوند.  کرزي در حکمي که از سوي دفتر وي صادر شد اعلام کرد: «مقامات مربوطه ملزم به تجهيز سازمان‌هاي اطلاعاتي…

  کرزای دستور ضبط بازجویی‌ها را صادر کردReviewed by Aryan on Feb 18Rating:
  زندان افغانستان
   
  حامد کرزي، رييس جمهور افغانستان دستور داده است براي جلوگيري از شکنجه زندانيان، همه وسيله‌هاي بازجويي در افغانستان به دوربين تصويربرداري مجهز شوند. 

  کرزي در حکمي که از سوي دفتر وي صادر شد اعلام کرد: «مقامات مربوطه ملزم به تجهيز سازمان‌هاي اطلاعاتي و تحقيقاتي با تجهيزات و ابزار مدرن و همچنين ضبط تصويري روند بازجويي هستند.»

  اين اقدام روز شنبه (۲۸ بهمن) در واکنش به گزارش ماه ژانويه سازمان ملل درباره سوء استفده از زندانيان طي روند بازجويي صورت گرفت.

  دولت افغانستان در کابل در پي انتشار اين گزارش تحقيقاتي را در اين زمينه آغاز کرد.

  رييس جمهور افغانستان با بيان اين که اين اقدام به «هرگونه فرصتي يا جايي براي شکايات طرف‌هاي ديگر» در زمينه سوء استفاده از زنداني «پايان خواهد داد.» 

  سازمان ملل در گزارش خود گفته بود که در گفت‌وگو با ۶۳۵ زنداني، ۳۲۶ تن از جمله ۸۰ اقليت ادعا کرده که مورد سوء استفاده قرار گرفته‌اند.

  در اين گزارش ۱۴ نوع شکنجه به طور مشخص ذکر شده است که از ميان آن‌ها مي‌توان به ضرب و جرح زندانيان با کابل و يا لوله، تهديد به اعدام و تجاوز، شوک الکتريکي و قرار دادن زندانيان در شرايط دردناک استرس‌زا اشاره کرد.

  کرزي به دادستان کل دستور داده است که براي «جلوگيري از شکنجه شدن هرگونه مظنون، متهم يا زنداني در آينده» عاملان شکنجه را تحت پيگرد قرار دهد. 

  به نهادهاي مجري قانون، پليس و سازمان‌هاي اطلاعاتي افغانستان نيز دستور داده شده است که از بدرفتاري با زندانيان خودداري شود. همچنين زندانيان بايد وکيل داشته باشند.

  کرزي همچنين با صدور حکمي از نيروهاي افغان خواسته است که «به هيچ عنوان» از نيروهاي خارجي تحت امر امريکا درخواست انجام حملات هوايي در اين کشور نکنند.

  امريکا و متحدانش درچارچوب بخشي از به اصطلاح جنگ بر ضد ترور واشنگتن، در سال ۲۰۰۱ ميلادي به افغانستان حمله نظامي کردند. گرچه اين حملات در ابتدا موجب برکناري طالبان از قدرت در اين کشور شد اما ناامني در اين کشور همچنان در سطح بالايي قرار دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.