• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » تصاویر پس از انفجار شهاب سنگ +عکس
  کد خبر : 1741456

  تصاویر پس از انفجار شهاب سنگ +عکس

  تصاویر پس از انفجار شهاب سنگ +عکسReviewed by Aryan on Feb 17Rating: انفجار شهاب سنگ شهر چلیابنیسک روسیه در روز 27 بهمن ماه به زخمی شدن بیش از یک هزار نفر و شکستن شیشه ساختمانهای بسیاری در این منطقه منتهی شد. عصر همان روز، دانشمندان ناسا این شهاب سنگ را یک سنگ فضایی 15 متری…

  تصاویر پس از انفجار شهاب سنگ +عکسReviewed by Aryan on Feb 17Rating:

  انفجار شهاب سنگ شهر چلیابنیسک روسیه در روز 27 بهمن ماه به زخمی شدن بیش از یک هزار نفر و شکستن شیشه ساختمانهای بسیاری در این منطقه منتهی شد.

  عصر همان روز، دانشمندان ناسا این شهاب سنگ را یک سنگ فضایی 15 متری تخمین زدند که انفجاری معادل 300 کیلوتن داشته است اما براساس تخمینهای بعدی آنها اعلام کردند که انرژی حاصل از انفجار این شهاب سنگ 470 کیلوتن بوده است.

  ناسا پس از بازبینی این تخمینها درباره اندازه و قدرت این انفجار در جدیدترین نتایج خود طی بیانیه ای اعلام کرده است که این شهاب سنگ 17 متر بوده و قدرت انفجار آن 500 کیلوتن بوده است.

  این شهاب سنگ در واقع بزرگتر از چیزی بوده که در تخمينهای اولیه به نظر رسیده است. تخمین های اولیه نشان می دهد که حجم این سنگ 7 هزار تن بوده است اما دانشمندان آزمایشگاه رانش جت ناسا در کالیفرنیا اکنون اظهار داشتند که این شهاب سنگ وزنی معادل 10 هزار تن داشته و هنگام انفجار با سرعت 64 هزار و 373 کیلومتر در ساعت حرکت می کرده است.

  مقامات آزمایشگاه رانش جت ناسا طی بیانیه ای اظهار داشتند: این تخمین های جدید با استفاده از اطلاعات جدید صورت گرفته که توسط پنج ایستگاه ریز صوت در اطراف جهان ارائه شده است. نخستین ایستگاه رویدادهای آلاسکا، 6500 کیلومتری چلیابینسک را ثبت می کند.

  این ایستگاه های زیر صوت قادر به تشخیص امواج صوتی با فرکانس پایین هستند که شهاب سنگهای درحال انفجار را همراهی می کنند.

  شهاب سنگی که به جو زمین نزدیک شد و در سال 3:20 به وقت گرینویچ بر فراز چلیابینسک منفجر شد، این شهاب سنگ برای مدت کوتاهی از خورشید هم نورانی تر شد. این رویدادها درست چند ساعت پیش از عبور یک سیارک 45 متری از کنار زمین بود که دانشمندان از مدتها پیش در انتظار آن بودند.

  براساس اظهارات مقامات ناسا، سیارک 2012 DA14 نیز با فاصله 27 هزار کیلومتری از کنار زمین عبور کرد و هیچ خطری برای زمین ایجاد نکرد. عبور این سیارک و انفجار شهاب سنگ در روسیه مسیرهای متفاوت داشته و  ارتباطی با هم نداشتند.

  اواخر روز جمعه یک گلوله آتشین دیگر در بی ایریا سان فرانسیکو در ایالت کالیفرنیا مشاهده شد که این رویداد نیز به دو رویداد دیگر بی ارتباط است. جدا از یک نمایش نور غیرقابل انتظار در سانفرانسیسکو، این گلوله آتشین در این منطقه تأثیرات کوچکی از خود به جای گذاشته است.

  براساس اظهارات دانشمندان ناسا، این شهاب سنگ روسیه پس از انفجار سال 1908 در سیبری ، یک رویداد نادر بوده است.

   این شهاب سنگ که از جو زمین عبور کرده و منفجر شده بود، به مثابه یک گلوله آتشین روشن تر و درخشان تر از خورشید در آسمان به چشم می خورد.

  این رویداد نادر دیروز تصاویر حیرت انگیزی رقم زد که اکثر آنها توسط شهروندان در مرکز روسیه ثبت شده اند.

  انفجار این شهاب سنگ در مرکز روسیه و در منطقه چلیابینسک بیش از 1200 نفر را مجروح کرد و به ساختمانهای بسیاری آسیب رساند.

  یکی از مقامات رسمی روسیه در کنار یک گودال هشت متری ایجاد شده توسط این شهاب سنگ در سطح یک دریاچه یخزده نزدیک شهر چبارکول ایستاده است 

  شکستن دیوار صوتی موجب شکستن پنجره های بسیار، تکان خوردن ساختمانها شبیه زمین لرزه و اختلال شبکه های تلفنهای همراه شده است.

  از 1200 نفر مجروح وضعیت 112 نفر جدی تر است و این تعداد در بیمارستان بستری شده اند.

  برخی از این تصاویر توسط دوربینهای داشبورد که در اتومبیلهای روسیه برای زمان تصادفات در جاده های زمستانی یا مقابله با پلیس فاسد ترافیک کار گذاشته می شود ثبت شده است، به این معنا که یک انفجار فراصوت با جزئیات بی سابقه ثبت شده و به جهان عرضه شده است.

  “”

  انفجار نور و صدای مهیب توسط شهاب سنگ 40 تنی ایجاد شده که با سرعت 53 هزار کیلومتر در ساعت ، وارد جو زمین شده است

  درحالی که این سنگ فضایی در آسمان به سرعت حرکت می کرد، هوا را در مقابل خود فشرده می کرد و گرمای شدیدی ایجاد می کرد، به این معنا که این سنگ در قالب یک گلوله آتشین جایی بین 28 و 51 کیلومتری بالای زمین در ساعت 9:20 به وقت محلی منفجر شده است.

  اگرچه برخی از تکه های آن به زمین افتاده و موجب ایجاد یک دهانه برخوردی به عرض 6 متر شده است و صدمات در شهرهای اطراف نیز به واسطه موج انفجاری که براثر شکستن دیوار صوتی صورت گرفته مورد آسیب قرار گرفته اند.

  قبل و بعد از انفجار: ویدئویی که نشان دهنده یک خیابان در روسیه پیش از انفجار و چند ثانیه بعد پس از انفجار است که یک گلوله آتشین روشن بزرگ منفجر شده است

  مردی که خود را ویکتور معرفی کرده ، پس از درمان به علت انفجار شهاب سنگ در مقابل دوربین عکاس قرار گرفته است

  شیشه های شکسته از دست دختر مجروح خارج می شود

  تیم اوبرین از دانشگاه منچستر اظها رداشت که این آسیبها در اثر شکستن دیوار صوتی ایجاد شده است که همین امر عامل شکستن شیشه ها بوده است

  دیوارهای چندین ساختمان علاوه بر شیشه های آن تخریب شده است

  سقف و دیوارهای یک کارخانه روی در این منطقه فرو ریخته است

  چهار کودک در کلاس درس در اثر شکستن شیشه ها مجروح شده اند

  فشار انفجار در یک مدرسه در چلیابینسک

  شهر چلیابینسک در 1500 کیلومتری مسکو نزدیک مرز قزاقستان بیشترین آسیب را از این انفجار متحمل شده است

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • hasan

   verygood

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.