• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » اتحاد ایران و آمریکا و روسیه در جریان حذف کشتی از المپیک 2020
  کد خبر : 1740633

  اتحاد ایران و آمریکا و روسیه در جریان حذف کشتی از المپیک 2020

  اتحاد ایران و آمریکا و روسیه در جریان حذف کشتی از المپیک 2020Reviewed by Farnaz on Feb 16Rating: USA Today گزارشی در مورد حذف کشتی از بازیهای المپیک منتشر کرد. این نشریه آمریکایی نوشت: هیات اجرایی کمیته‌ بین‌المللی المپیک (IOC) هفته‌ گذشته تصمیم گرفت تا رشته کشتی را از بازی‌های المپیک 2020 حذف کند. اگر…

  اتحاد ایران و آمریکا و روسیه در جریان حذف کشتی از المپیک 2020Reviewed by Farnaz on Feb 16Rating:

  USA Today گزارشی در مورد حذف کشتی از بازیهای المپیک منتشر کرد. این نشریه آمریکایی نوشت: هیات اجرایی کمیته‌ بین‌المللی المپیک (IOC) هفته‌ گذشته تصمیم گرفت تا رشته کشتی را از بازی‌های المپیک 2020 حذف کند. اگر چه کشتی هنوز برای حضور در المپیک 2020 شانس دارد، اما این ورزش قدیمی برای حضور در المپیک باید با هفت رشته دیگر رقابت کند.

  پنجشنبه و جمعه این هفته‌ رقابت‌های جام جهانی در تهران آغاز می‌شود و تیم اعزامی آمریکا با حضور نفرات طلایی‌اش در المپیک لندن از جمله جیک وارنر و جردن باروفس به تهران سفر خواهد کرد تا در رقابت‌های جام جهانی شرکت کند.

  کشتی

  ریچ بندر، مدیر اجرایی کشتی آمریکا درباره حضور تیم آمریکا در تهران گفت: روز دوشنبه به ایران سفر می‌کنم و موضوع حضور کشتی در المپیک 2020 بحث اصلی من با سران فدراسیون کشتی ایران خواهد بود. ما قصد داریم از تمام پتانسیل خود استفاده و هر کاری از دستمان بر می‌آید برای حضور کشتی در المپیک انجام دهیم. آمریکا به تنهایی نمی‌تواند این مساله را حل کند و این مساله باید به صورت جهانی حل شود. آمریکا، روسیه و ایران قدرت‌های برتر کشتی جهان در یک جبهه خواهند بود.

  اما رولان گاردنر قهرمان المپیک سیدنی علاوه بر این سه قدرت خواستار اتحاد جهانی شد.

  گاردنر در این باره گفت: باید همه جهان با یکدیگر متحد شوند. به کشورهای دیگر مثل روسیه نیاز داریم تا در جبهه به ما کمک کنند. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که این ورزش بمیرد، باید خیلی سریع اقدامات لازم را انجام دهیم تا این ورزش پایدار باقی بماند.

  پیش‌بینی می‌شود هفته‌ آینده در جام جهانی کشتی جمعیت زیادی به سالن مجموعه ورزشی آزادی بروند تا مسابقات جام جهانی را ببینند. هواداران ایرانی در سالن حتما ستارگانی مثل جیک وارنر و جردن باروفس، را به خوبی می‌شناسند.

  استروبل یکی از اعضای کمیته‌ اجرایی کشتی آمریکا می‌تواند این را شهادت دهد. او درباره حضور پرشور هواداران ایرانی می‌گوید: کشتی ورزش اول آنها است. فکر کنم ایران بدون کشتی در المپیک مصیبت زده شود. آنها یکی از قدرت‌های برتر کشتی در جهان محسوب می‌شوند. من در مسابقات قهرمانی جهان در سال 1997 سرمربی تیم آمریکا بودم. این مسابقات یک سال بعد از المپیک برگزار شد و من در المپیک سرمربی آمریکا بودم. زمانی که سوار اتوبوس شدم تا به محل برگزاری مسابقات برسم، ایرانی‌ها در اتوبوس بودند. ما از ایرانی‌های 17 – 18 ساله سخن می‌گوییم و آنها همگی من را شناختند و من را تشویق می‌کردند. من به آنها گفتم که از کجا می‌دانید من استروبل هستم؟ آنها به من گفتند ما شما را در المپیک دیدیم. آنها تمام کشتی های المپیک را دیده بودند.

  کشتی

  استروبل در پایان درباره جایگاه کشتی در المپیک گفت: المپیک اوج ورزش است. بهترین کاری که می توانی انجام دهی باید در المپیک انجام دهی.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.