• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » یادداشت » چرا لرها نمی توانند رئیس جمهور شوند؟
  کد خبر : 1739903

  چرا لرها نمی توانند رئیس جمهور شوند؟

  تاریخ را که ورق می زنم قوم لر در همه تاریخ نام و نشان دار و پر افتخار است اما همیشه بدون جایگاه واقعی خود!

  چرا لرها نمی توانند رئیس جمهور شوند؟ Reviewed by Aryan♥ on Feb 15Rating:
  به قول امیر کبیر در ستایش کریم خان زند می نویسد” ای کاش هر چند وقت یک بار شیر بچه ای لر در ایران شاه می شد تا مردم مزه عدالت را می چشیدند”

  به گزارش ایران ویج به نقل از بویرنیوز، حتما از خواندن این مطلب متعجب می شوید و قتی بدانید و می دانید که نگارنده خود از تبار لر است و این گونه تیتری برای مطلب خود می گزیند.

   حتما اکنون ناراحت و متعصب از این که چطور یک لر زاده این گونه خبری را منتشر کرده و فوم خود را فاقد توانایی برای ریاست جمهوری می داند.

  من هم یک لر زاده هستم با تمام ویژگی های تعصبی، احساسی، مهمان نوازی، مردانگی،ناموس پرستی، انسان دوستی، سخاوت، باهوشی و…….اما دلم از لرها خون شده است و می خواهم بلند و رسا فریادشان بزنم و به آنها گله گزاری کنم.

  تاریخ را که ورق می زنم قوم لر در همه تاریخ نام و نشان دار و پر افتخار است اما همیشه بدون جایگاه واقعی خود!

  چرا و به چه دلیل امروز و دیروز من و پدرانم سهمشان از مدیریت ها در کشور هیچ تناسبی با وزن قومیتی، دلاوری، تدبیر و کیاست آنها نبوده است؟

  به قول امیر کبیر در ستایش کریم خان زند  می نویسد” ای کاش هر چند وقت یک بار شیر بچه ای لر در ایران شاه می شد تا مردم مزه عدالت را می چشیدند”

  وقتی لرها هم از نظر وزن جمعیتی و هم توان علمی و هم ولایت مداری در کشور در خط اول بوده و هستند چرا حقشان از مدیریت های کلان کشور همواره ناچیز است؟

  مدت ها فکر می کردم که باید جواب این سوال را از چه کسی جویا شوم و بعد از کلی تحقیق دریافتم که لرها خود مقصر این اتفاق تلخ هستند.

  لرها با این همه ویژگی های مثبت یک نقطه منفی دارند که همه توانایی های آنها را خداشه دار کرده است و آنهم این که اتحاد ندارند و وقتی لر زاده ای به منصبی می رسد برخی هم تبارانش بجای شعف و خوشحالی سعی دارند تا او را از این جایگاه پایین بکشند.

  بجای آنکه دست بدهیم و نردبان هم باشیم گاهی وقت ها نردبان از پای همدیگر برمی داریم.

  چرا میرزان کوچک خان جنگلی و ستار خان و باقرخان و رئیس علی دلواری در تاریخ امروز ما به نیکی یاد می شوند اما بیشمار دلاور لر نام و نشانی ندارند؟

  براستی مقصر این فاجعه تاریخی و این همه اجحاف به قوم لر کیست؟

  جالب توجه است که استان های لرستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، بخشی از استان فارس، بخشی از استان خوزستان، بخشی از استان همدان و……را قوم لر شامل می شود.

  آیا جز این بوده که با همین غریب پرستی و خود گریزی امروز استان های لر نشین محروم ترین استان های کشور هستند علیرغم این که این استان ها از نظر مواهب طبیعی  و سرمایه انسانی اول هستند.

  ای کاش لرها با هم متحد بودند و بجای آنکه زیر پای هم را خالی کنند، به هم کولی بدهند تا بالا روند و دست هم را بالا بکشند و رئیس جمهور و وزیر و مدیر داشته باشند و چهره زشت فقر را برای همیشه از مناطق لر نشین پاک کنند. انشاله

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۳)  • آزاد

   واقعا مطبت چرت محض بود تنها دلیلی که لرها رشدی ندارند افرادی مث تو هستن با این مطلبت !لر بچه!!!!!!!!!!

  • ایوب

   برادر شما مطالعه نمیکنی بعد حرف از بی خانمانی میزنی…
   کریم خان و بسیاری از دراویش لک خود رو لر خوندند و استان بزرگ لرستان هم گواه کامل این موضوعه.
   جمعت لک ها در لرستان بیش از نیمی از جمعیت را تشکیل می دهد و در ضمن شهرهای لک نشین استان کرمانشاه هم در گذشته جزیی از حکومت تقریبا مستقل اتابکان لر کوچک بوده است.
   مطالعه کن برادر
   من گراوندم
   لکم اما فرهنگ و آرمانم در راستای فرهنگ و آرمان سایر لرهاست…چه بختیاریا..چه مینجایی ها و چه بویراحمدی ها. پس من هم یک لرم
   از کوهدشت.

  • محمدهادیصفایی

   آقا لکها حتی استان خودشونم ندارند… یکی میگه لک لره یکی میگه لک کُرده… ماجرای ما شده ماجرای یهودیا.. نه سرزمینی نه نامی نه نشانی(البته یهود نام و نشان داشتند، ما نداریم) … خسته شدیم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.