• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » فیلم “عاقبت یک روز” فرزاد حسنی در امریکا گل کرد
  کد خبر : 1737973

  فیلم “عاقبت یک روز” فرزاد حسنی در امریکا گل کرد

  فیلم “عاقبت یک روز” فرزاد حسنی در امریکا گل کرد Reviewed by Aryan on Feb 14Rating: فیلم مستند «عاقبت یک روز» با عنوان انگلیسی At Last One Dayساخته فرزاد حسنی نویسنده و روزنامه نگار با استقبال علاقمندان به فرهنگ و هنر ایران در آمریکا مواجه شد. گفتنی است این فیلم که با الهام از یکی…

  فیلم "عاقبت یک روز" فرزاد حسنی در امریکا گل کرد Reviewed by Aryan on Feb 14Rating:

  فیلم مستند «عاقبت یک روز» با عنوان انگلیسی At Last One Dayساخته فرزاد حسنی نویسنده و روزنامه نگار با استقبال علاقمندان به فرهنگ و هنر ایران در آمریکا مواجه شد. گفتنی است این فیلم که با الهام از یکی از شعرهای فروغ فرخزاد ساخته شده به مقوله جاودانگی هنر و ارتباط مرگ و حیات هنرمندان پرداخته است.

  فرزاد حسنی درباره ساخت این فیلم می‌گوید: فیلم به صورت کاملا تجربی و بدون برنامه قبلی ساخته شد.

  وی ادامه می‌دهد: فروردین امسال از طرف دوستم سروش قهرمانلو از شاگردان استاد جلال ذوالفنون خبر درگذشت ایشان را شنیدم. با توجه به اینکه بسیاری از دوستداران و علاقمندان استاد در تهران نبودند سعی کردیم به کمک دیگر دوستان مراسم تشییع جنازه‌ای آبرومند و در خورشان استاد برگزار شود و من در طی این مراسم سعی کردم این مراسم را ثبت کنم.

  می‌ادامه می‌دهد: پیش از مراسم تدفین و در حیت آماده سازی مزار استاد برای چند لحظه حس کردم که سکوت عجیبی حکم فرما شده و بعد یکی از آثار استاد ذوالفنون در ذهنم مثل یک ضبط طنین انداخت و در همین زمان حس کردم بین این دو سکوت و موسیقی ارتباط جالبی وجود دارد و می‌توان دست به یک کار تجربی زد.

  وی می‌افزاید: در این فیلم شما تعدادی از هنرمندان موسیقی و ادبیات ایران را که پیش از این در همسایگی استاد ذوافلنن آرمیده‌اند را با نگاهی بسیار کوتاه و گذرا به کار‌هایشان مشاهده می‌کنید و در سیر مرور و نگاهی کوتاه به این هنرمندان و به موازات آن مراسم تدفین استاد ذوالفنون نیز در گوشه‌ای دیگر از امامزاده طاهر در جریان است و در انتهای فیلم و پس از تدفین شاهد بلند شدن نغمه موسیقی استاد ذوالفنون هستیم.

  فرزاد حسنی ادامه می‌دهد تمام تلاشم نشان دادن جاودانگی، اصالت و نامیرایی و هنر بود و سعی کردم با توجه به امکانات اندک و نیز شرایط خاص مراسم بدون اینکه وقفه‌ای در مراسم و شرایط آن بوجود بیاید این کار انجام شود.

  حسنی این فیلم را به استاد ذوالفنون تقدیم کرده و می‌گوید: آشنایی من با استاد ذوالفنون به بیش از چهارده سال پیش و زمان درگذشت فریدون مشیری باز می‌گردد که استاد حاضر شدند با تواضع خاص خود در مراسم بزگداشت فریدون مشیری در خانه هنرمندان بداهه نوازی انجام دهند و بعد از ان نیز از طریق دوست خوبم سروش قهرمانلو با شخصیت و ویژگی‌های خاص او بیشتر آشنا شدم.

  فرزاد حسنی از علاقه استقبال از تماشای این فیلم خبر داد و گفت: بسیاری از ایرانیان مقیم آمریکا و نیز علاقمندان به فرهنگ و هنر ایران با دیدن این فیلم کوتاه با بزرگان فرهنگ و هنر ایران و محل مزارایشان آشنا شدند و همین تلنگری بود بر دقت در آثار و احوال و زندگی این هنرمندان و گمانم بر این است از این منظر فیلم توانسته مثمر ثمر باشد.

  گفتنی است این فیلم برای اولین بار در امریکا و جشنواره فرهنگ به نمایش در آمده و با استقبال زیاد علاقمندان به فرهنگ و هنر ایران مواجه شده و تا کنون تعداد زیادی این فیلم را به صورت آنلای تماشا کرده‌اند.

   

  + برای دیدن فیلم به روی این لینک بروید: «عاقبت یک روز»

  + درخواست کارگردان:

  دوستان عزیز که این فیلم را می بینند اگر در حد دو دقیقه وقت بگذارند و در این سایت ثبت نام کنند و به فیلم رای بدهند از میان یک تا یک تا 5(ستاره) به این فیلم کمک جدی خواهند کرد . پس از طریق لینک زیر اقدام کنید:

  اینجا.

  بلافاصله یک ایمیل به شما از طرف فستیوال فیلم فرهنگ زنده می شود.شما با کلیک روی لینک کانفرم می شوید برای ورود به صفحه و با ورود اسم و کلمه رمز می توانید به قسمت video/rate رفته و به فیلم های مورد نظر خودتون از جمله فیلم AT LAST ONE DAY رای بدی

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.