• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , ورزشی » علی‌آبادی: کرسی هاشمی‌طبا بود می‌توانستیم حرف بزنیم/ من بی‌گناهم!
  کد خبر : 1737450

  علی‌آبادی: کرسی هاشمی‌طبا بود می‌توانستیم حرف بزنیم/ من بی‌گناهم!

  علی‌آبادی: کرسی هاشمی‌طبا بود می‌توانستیم حرف بزنیم/ من بی‌گناهم!Reviewed by Aryan♥ on Feb 14Rating: رییس کمیته ملی المپیک گفت: از وزارت ورزش و فدراسیون‌ها خواهش می‌کنم که از کرسی‌های هرچند کوچک حمایت کنند چرا که اگر ناباورانه کرسی هاشمی‌طبا را حذف نمی‌کردند، اکنون می‌توانستیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.   به گزارش ایران ویج  از …

  علی‌آبادی: کرسی هاشمی‌طبا بود می‌توانستیم حرف بزنیم/ من بی‌گناهم!Reviewed by Aryan♥ on Feb 14Rating:

  رییس کمیته ملی المپیک گفت: از وزارت ورزش و فدراسیون‌ها خواهش می‌کنم که از کرسی‌های هرچند کوچک حمایت کنند چرا که اگر ناباورانه کرسی هاشمی‌طبا را حذف نمی‌کردند، اکنون می‌توانستیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.

   

  به گزارش ایران ویج  از  خبرگزاری (ایسنا)، محمد علی‌آبادی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوع کشتی و حذف آن از المپیک بحث امروز و دیروز نیست. در دهه 90 هم این مسئله مطرح شده است. باید با همکاری کشورهای صاحب نام دنیا در رشته کشتی از جمله آمریکا، ترکیه، مصر، کوبا درخواست‌هایمان را مطرح کنیم. کشتی یک ورزش بسیار قدیمی و کهن است. دارای اصالت ویژه‌ای است. کشتی یک ورزش ابداعی نیست و در رگ و خون تمام آدم‌ها وجود دارد و مورد وثوق همه ملت‌هاست.

   

  وی ادامه داد: 183 کشور عضو فیلا هستند. شاید بعد از فوتبال جزو فدراسیون‌هایی باشد که بیشترین تعداد عضو را دارد. بعد از شنیدن این خبر خیلی سریع کمیته‌ای از صاحب‌نظران ورزش، رسانه‌ها، کمیته المپیک،‌ وزارت ورزش و قهرمانان تشکیل دادیم. ما به تنهایی این موضوع را نمی‌توانیم حل کنیم چون درباره این موضوع در آسیا تصمیم‌گیری نمی‌شود. از طرفی در IOC هم نماینده‌ای نداریم. دیدیم که هاشمی‌طبا را ناباورانه از یکی از کرسی‌های مهم IOC حذف کردند. کرسی که می‌توانست حرف ما را بزند. اکنون نمی‌توان کاری کرد. من از وزارت ورزش و فدراسیون‌ها خواهش می‌کنم که از کرسی‌های هرچند کوچک حمایت و حفاظت کنند.

   

  علی‌آبادی با اشاره به رقابت‌های جام جهانی کشتی در تهران ادامه داد: هفته آینده همزمان با مسابقه‌های جام جهانی، روسای کمیته المپیک برخی از کشورها و فدراسیون‌های کشتی، هیات‌رییسه و هیات اجرایی فیلا در تهران حضور پیدا می‌کنند. می‌توانیم نشست جامعی بگذاریم. از طرفی ما نامه‌هایی را برای فیلا، OCA ‌ ،IOC(کنفدراسیون کشتی آسیا) و 183 کشور عضو فیلا ارسال خواهیم کرد تا اهمیت کشتی را در بازی‌های المپیک بگوییم و به اتفاق نظری برسیم تا دوباره کشتی را در المپیک ببینیم.

   

  رییس کمیته ملی المپیک در واکنش به خبرنگاری که پرسید چرا “سجادی” علی‌رغم اهمیت حذف کشتی از المپیک در این جلسه حضور پیدا نکرد و آیا این غیبت به دلیل بی‌تفاوتی وزارتخانه نسبت به کشتی نیست خاطرنشان کرد: در این جلسه “رغبتی” حضور داشت و نقطه نظرات کاربردی و منطقی داد امیدوارم از این پیشنهادات به خوبی استفاده شود.

   

  علی‌آبادی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا به ادامه حضور کشتی در المپیک امیدوار هستید خاطرنشان کرد: انسان ناامید کافر و ملحد است. ما امیدوار هستیم و سعی می‌کنیم و فکر هم می‌کنیم که کشتی در المپیک بماند.

   

  وی در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اینکه با توجه به توافق IOC با اصلاح اساسنامه کمیته ملی المپیک چه زمانی انتخابات برگزار خواهد شد، یادآور شد: اجازه بدهید نامه IOC به دست ما برسد ترجمه شود و اصلاحات مورد موافقت قرار بگیرد. سپس زمان انتخابات تعیین می‌شود.

   

  رییس کمیته ملی المپیک در واکنش به خبرنگاری که گفت وزارت ورزش اعلام کرده در انتخابات کمیته المپیک کاندیدایی نخواهد داشت با این وجود چرا فشارهایی از جانب وزارتخانه برای برگزاری انتخابات کمیته وجود دارد تاکید کرد: من بی‌گناهم!

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.