• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » تصمیمات سیاسی جامعه مدرسین بر مبنای مقتضی شرایط زمان و مکان است
  کد خبر : 1737192

  تصمیمات سیاسی جامعه مدرسین بر مبنای مقتضی شرایط زمان و مکان است

  تصمیمات سیاسی جامعه مدرسین بر مبنای مقتضی شرایط زمان و مکان استReviewed by Aryan♥ on Feb 14Rating: رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: جامعه مدرسین پذیرای همه فضلا و اساتید حوزه است و در زمینه مسائل سیاسی نیز مطابق با شرایط زمان و مکان تصیمات لازم را اتحاذ خواهد کرد. به گزارش ایران ویج …

  تصمیمات سیاسی جامعه مدرسین بر مبنای مقتضی شرایط زمان و مکان استReviewed by Aryan♥ on Feb 14Rating:

  رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: جامعه مدرسین پذیرای همه فضلا و اساتید حوزه است و در زمینه مسائل سیاسی نیز مطابق با شرایط زمان و مکان تصیمات لازم را اتحاذ خواهد کرد.

  به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، آیت الله محمد یزدی در همایش نیم قرن حضور که به منظور پاسداشت 50 سال تلاش علمی، فرهنگی و سیاسی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم قبل از ظهر پنج شنبه در مدرسه عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: عنوانی که برای این همایش در نظر گرفته شده نباید اینگونه تصور شود سخن از تقدیر افراد خاصی است بلکه صحبت از جامعه مدرسینی است که به عنوان یک جریان مقدس معنوی در جامعه روحانیت، متناسب با شرایط زمانی و مکانی در راستای ترویج دین اسلام و آسیب شناسی مشکلات کشور اقداماتی صورت داده است.

  وی افزود: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همان ابتدای تاسیس خود متناسب با زمان و مکان، احساس تکلیف می‌کرد و در عرصه‌هایی همانند تلاش برای پیروزی انقلاب اسلامی، حمایت از انقلاب، حمایت از جان امام راحل و نیز در عرصه‌های دیگر همانند توجه به مسئله مرجعیت در جامعه شیعی وارد عرصه شد.

  عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: بعد از غیبت امام زمان(عج) روحانیت همواره هوشیار بوده و به وظایف خود در برهه‌های مختلف عمل کرده است و جامعه مدرسین نیز توانست در این 50 سال از فعالیت خود در یک شرایط خاص و استثنایی ادامه دهد که نمونه‌های بارز آن، مبارزه با رژیم شاه، حفظ جان مرجع تقلید و نیز برخورد با مرجعیت  بوده است.

  تنظیم برنامه مفصلی برای گسترش ارتباط جامعه مدرسین با حوزویان

  آیت الله یزدی در ادامه با بیان اینکه در جامعه مدرسین به روی همه فضلا و اساتید حوزه علمیه باز است، افزود: بعد از سفر رهبر معظم انقلاب به قم جامعه مدرسین بر اساس فرامین و رهنمودهای ایشان برنامه مفصلی را برای برقراری ارتباط بیشتر اساتید و حوزویان تهیه و تنظیم کرده است.

  وی گفت: برای جذب افراد در شورای مرکزی جامعه مدرسین ضوابطی وجود دارد که اعضا بر اساس این ضوابط اضافه خواهند شد .

  رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه جامعه مدرسین نباید بر روی افراد تکیه داشته باشد، افزود: جامعه مدرسین پذیرای همه فضلا و اساتید حوزه است و در زمینه مسائل سیاسی نیز مطابق با شرایط زمان و مکان تصیمات لازم را اتحاذ خواهد کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.