• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » لزوم نگاه توسعه همگانی به روستاها/ مسیر سرمایه‌گذاری‌ها معکوس شود
  کد خبر : 1737173

  لزوم نگاه توسعه همگانی به روستاها/ مسیر سرمایه‌گذاری‌ها معکوس شود

  لزوم نگاه توسعه همگانی به روستاها/ مسیر سرمایه‌گذاری‌ها معکوس شودReviewed by Aryan♥ on Feb 14Rating: رئیس جمهور اسلامی ایران گفت: نگاه توسعه روستاها باید همگانی شود و همه باید برای پیشرفت و توسعه روستاها تلاش کنیم. به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، محمود احمدی‌نژاد ظهر پنجشنبه در جمع مردم روستای چارک استان بوشهر اظهارداشت:…

  لزوم نگاه توسعه همگانی به روستاها/ مسیر سرمایه‌گذاری‌ها معکوس شودReviewed by Aryan♥ on Feb 14Rating:

  رئیس جمهور اسلامی ایران گفت: نگاه توسعه روستاها باید همگانی شود و همه باید برای پیشرفت و توسعه روستاها تلاش کنیم.

  به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، محمود احمدی‌نژاد ظهر پنجشنبه در جمع مردم روستای چارک استان بوشهر اظهارداشت: استان بوشهر دیار دلاورمدران و دیار دشمن‌ستیزان و دیار مردان و زنانی است که با ایمان به خدا کمر استعمار را شکستند و قلم‌های هرکسی بخواهد گوشه چشمی به این دیار داشته باشد را خورد خواهند کرد.

  وی اضافه کرد: هیچ کس در ایران وجود ندارد که باور نداشته باشد که مهمترین کار و وظیفه امروز ما ساختن ایران است و ساختن ایران یک ماموریت الهی است چرا که توسعه و پیشرفت ایران، برافراشتن پرچم توحید و عدالت است و عزت ایران عزت همه آزادی‌خواهان جهان است.

  رئیس جمهور تصریح کرد: با همان اراده و اقتداری که ملت ایران انقلاب کردند، باید ایران را بسیازیم و همه ما در هر جایگاه و مسئولیتی که قرار داریم برای آبادانی و سازندگی ایران تلاش کنیم و ایران را بسیازیم و آباد کنیم.

  عشق عمومی نسبت به ایران در جهان ایجاد شده است

  وی به سفر خود به کشورهای مختلف جهان اشاره کرد و بیان داشت: نگاه مردم جهان به ایران تغییر کرده است و پیشرفت‌های ایران همه ملت‌ها را خوشحال می‌کند و بسیاری از نگاه‌ها و امیدها در حال حاضر به سمت ایران است و یک احساس بین‌المللی و عشق عمومی نسبت به ایران ایجاد شده است.

  احمدی‌نژاد به پرتاب موجود زنده توسط دانشمندان ایرانی به فضا و بازگشت موفقیت‌امیز این موجود اشاره کرد و افزود: بسیاری از کشورهای جهان این موفقیت را دیده اند و به ما تبریک گفته‌اند که بیانگر نگاه جهانیان به پیشرفت‌های ایران است.

  وی ادامه داد: همه امید دارند و از این پیشرفت ها خوشحال هستند و ملت ایران را رصد می کنند و دستاوردهای ایران را می‌بینند.

  رئیس‌جمهور اضافه کرد: همه  باید با کمک هم ایران را بسازیم و همانطور که امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب نیز بارها تاکید داشته‌اند باید برای ساخت ایران آباد و پیشرفته تلاش کنیم.

  بهترین جا برای ساختن پایه‌ها توسعه کشور در روستاها است

  وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم پیشرفت‌های ما ماندگار شود باید زیربنای این پیشرفت‌ها را محکم بسازیم و بهترین جا برای ساختن پایه‌ها توسعه کشور در روستاها است.

  احمدی‌نژاد افزود: اگر ساختن کشور بر اساس استعدادها و امکانات طبیعی کشور نباشد، آسیب‌پذیر است و باید با تکیه بر توانمندی‌ها و دانش خودمان برای ساختن ایران تلاش کنیم و با تکیه بر علوم داخلی و با استفاده از نیروهای انسانی خودمان برای پیشرفت و توسعه کشور تلاش کنیم.

  وی به ذکر یک مثال در مورد تاسیسات هسته‌ای ایران پرداخت و بیان داشت: وقتی از یکی از افرادی که همواره برای نابودی انرژی هسته‌ای ایران در تلاش است پرسیدند که چرا تاسیسات هسته‌ای را نابود نمی کنید، وی پاسخ داد که نابودی این تاسیسات فایده‌ای ندارد و نمی‌توانیم دانش هسته‌ای را در ایران از بین ببریم.

  رئیس جمهور خاطرنشان ساخت: اگر در ساختن ایران بر خودمان متکی باشیم، کسی نمی‌تواند این پیشرفت‌ها را از بین ببرد و باید به صورت ریشه‌ای زیربناهای توسعه کشور را به پیش ببریم.

  سرمایه‌گذاری‌ها مسیر معکوس پیدا کنند

  وی به اقدامات صورت گرفته در روستاها اشاره کرد و افزود: هرچند کارهای بسیار خوبی در روستاها صورت گرفته ولی هنوز روستاها جایگاه خود را پیدا نکرده‌اند و باید با توسعه امکانات در روستاها امید و سرزندگی را در روستاها ایجاد کنیم.

  احمدی‌نژاد خاطرنشان ساخت: روستاها همواره در طول تاریخ انقلاب اسلامی در تولید و توسعه نقش برجسته‌ای داشته‌اند و باید به خوبی فرصت را برای توسعه در روستاها مهیا سازیم.

  وی افزود: نیروهای توانمندی در روستاها وجود دارند که فرصتی برای رشد نیافته‌اند و برای اینکه توسعه در این روستاها ممکن شود باید مسیر سرمایه‌گذاری‌ها را تغییر دهیم و سرمایه‌گذاری‌ها مسیر معکوس پیدا کرده و به سمت سرمایه‌گذاری بیشتر در روستاها برویم.

  احمدی‌نژاد هر چند آمارها بسیار خوب است و شاهد رشد چندبرابری همه شاخص‌های توسعه‌ای در روستاها هستیم ولی باید عزم جدی برای توسعه بیشتر روستاها داشته باشیم و همه افرادی که در برنامه‌ریزی‌های کشور مسئولیت دارند برای عمران و آبادانی روستاها تلاش بیشتری داشته باشند.

  نگاه ما تنها به توسعه در شهرها نباشد

  وی گفت: نباید نگاه ما تنها به توسعه در شهرها باشد و باید برای ایجاد طرح‌های زیربنایی برای توسعه بخش‌های مختلف در روستاها سرمایه‌گذاری کنیم و پایه‌های زاندگی را در روستاها بسازیم.

  رئیس جمهور با تاکید بر لزوم توجه به بخش‌های دامداری و کشاورزی در روستاها، اظهار داشت: از سال گذشته 10 درصد اعتبارات منابع توسعه ملی به کشاورزی و صنایع روستاها اختصاص یافت و کار خوبی است که شروع شده و امیدوارم که در سال‌های آینده نیز ادامه داشته باشد.

  وی افزود: پیشنهاد دولت اختصاص 25 درصد اعتبرات بود که برابر با 12 هزار میلیارد تومان بود که می‌تواند اقتصاد را در روستاها راه بیاندازد  و کشاورزی را توسعه دهد.

  احمدی نژاد افزود: هر چند سال‌های کم‌بارشی را داریم ولی هر جا زمین هست، آب هم وجود دارد و کشاورزی هم هست و باید از منابع آبی به خوبی استفاده کنیم و کشاورزی را توسعه دهیم.

  زندگی در روستاها افتخار است/ توزیع زمین‌ها بین مردم

  وی خاطرنشان ساخت: هر جا که آب کم است باید صنایع تبدیل و کشاورزی و مرغداری را در روستاها راه‌اندازی کنیم که این کارها با سرعت قابل انجام نیست و باید همه همت کنیم تا به نتایج مطلوب برسیم.

  رئیس جمهور افزود: همه باید تلاش کنیم و زندگی را در روستاها گسترش دهیم و این نگاه باید در همه برنامه ریزان دولت تغییر کند و باید در همه سطوح شاهد این تغییر نگاه و دیدگاه باشیم.

  وی تصریح کرد: نگاه توسعه روستاها باید همگانی شود چرا که زندگی در روستاها افتخار است و کارکردن در روستاها نیز افتخار است و هرکسی که برای تولید و توسعه کشور تلاش می‌کند از جایگاه بسیار خوبی نزد خدا برخوردار خواهد بود.

  ثروت‌ها برای توسعه اقتصادی روستاها هزینه شوند

  احمدی‌نژاد افزود: همه امکانات کشور برای همه ملت ایران است و در کشور 45 میلیون هکتار زمین قابل کشت داریم که باید بدون تنگ‌نظری بین مردم تقسیم شود و کشاورزی در این زمین‌ها توسعه یابد که شاهد تولید انبوه محصولات کشاورزی خواهیم بود.

  وی اضافه کرد: منابع مالی به جای اینکه در دست افرادی خاص باشد که کالاها را چند بار بین خود معامله کنند و ثروت کسب کنند باید در بین روستاها و در بخش کشاورزی و صنایع روستایی هزینه شود تا شاهد بهبود وضعیت تولید در کشور باشیم.

  کسی به ایران چپ نگاه کند مردم استان بوشهر او را در خلیج فارس دفن می‌کنند

  رئیس جمهور در پایان تاکید کرد: از زبان مردم چارک می‌گویم که اگر کسی فکر کرده که می‌تواند با فشار و تهدید ملت ایران را تسلیم کند کور خوانده است و آرزوی خود را به گور خواهد برد.

  وی تصریح کرد: افرادی که این ادعاها را می‌کنند عددی نیستند و هیچکس جرات ندارد به ایران چپ نگاه کند و اگر احمقی پیدا شود و به ایران چپ نگاه کند همین مردم روستای چارک و استان بوشهر کافی هستند تا آنها را در خلیج فارس دفن کنند.

  وی خاطرنشان ساخت: ملت ایران مشکلات را حل خواهند کرد و متحدتر از همیشه مقابل همه دشمنان خواهند ایستاد و بدخواهان را از خلیج فارس بیرون خواهند کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.