• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » تاریخی » ماجرای ترک سیگار توسط امام خمینی و موهای آلمانی سید احمد خمینی
  کد خبر : 1736633

  ماجرای ترک سیگار توسط امام خمینی و موهای آلمانی سید احمد خمینی

  ماجرای ترک سیگار توسط امام خمینی و موهای آلمانی سید احمد خمینیReviewed by Aryan♥ on Feb 14Rating: عروس حضرت امام در خاطرات خود به وجوهات زندگی شخصی امام خمینی اشاره می‌کند. فاطمه طباطبایی، عروس امام خمینی(ره) و همسر زنده‌یاد سید احمد خمینی در خاطرات خود که از سوی پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی وابسته…

  ماجرای ترک سیگار توسط امام خمینی و موهای آلمانی سید احمد خمینیReviewed by Aryan♥ on Feb 14Rating:
  عروس حضرت امام در خاطرات خود به وجوهات زندگی شخصی امام خمینی اشاره می‌کند.

  فاطمه طباطبایی، عروس امام خمینی(ره) و همسر زنده‌یاد سید احمد خمینی در خاطرات خود که از سوی پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام‌ خمینی(ره) منشر شده است به ماجرای سیگار کشیدن امام خمینی و علت ترک سیگار از طرف ایشان و ماجرای موهای آلمانی سید احمدآقا اشاره می‌کند و می‌گوید:

  «یک شب امام گفتند: در جوانی سیگار می‌کشیدم. تا اینکه یک شب سرد زمستان که پشت کرسی مشغول مطالعه بودم، به مطلب مهمی رسیدم و فکرم به شدت درگیر فهم آن شد. 

  در همین حال برای آوردن سیگار از اتاق بیرون رفتم. پس از بازگشت همین که نگاهم به کتاب افتاد که آن را بر زمین گذاشته و به دنبال سیگار رفته بودم، احساس شرمندگی کردم و با خود عهد کردم که دیگر سیگار نکشم. آن را خاموش کردم و دیگر سیگار نکشیدم.

  همچنین وی در مورد ماجرای کوتاه کردن موهای سید احمد خمینی و عصبانیت امام خمینی می‌گود: 

  خانم «همسر امام» می‌گفتند: «یک روز احمد را برای کوتاه کردن مو‌هایش به آرایشگاه بردم. آرایشگر موهای او را مدل آلمانی کوتاه کرد. هنگامی که آقا به خانه آمد از دیدن مدل موهای احمد – که بور هم بود – ناراحت شد، اما به من اعتراض نکرد. در حالی که به شدت خشمگین بود، گفت: چرا موی پسر من طلبه باید این گونه کوتاه شود و خودش با قیچی موی او را کوتاه کرد. البته من هم بسیار ناراحت و عصبانی شدم. ولی سکوت کردم.»

  نامه نیوز

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.