• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » واکنش هاشمی به کسانی که می گفتند او تمایل به رهبر شدن بعد از امام را داشت
  کد خبر : 1732561

  واکنش هاشمی به کسانی که می گفتند او تمایل به رهبر شدن بعد از امام را داشت

  واکنش هاشمی به کسانی که می گفتند او تمایل به رهبر شدن بعد از امام را داشت Reviewed by Aryan on Feb 9Rating: آیا هاشمی رفسنجانی خود را وارث انقلاب می​دانست و گمان می​کرد که باید انقلاب را رهبری و کارگردانی کند؟ این ادعایی بود که در یکی از سخنرانی​های هفته اخیر عنوان شد. اما…

  واکنش هاشمی به کسانی که می گفتند او تمایل به رهبر شدن بعد از امام را داشت Reviewed by Aryan on Feb 9Rating:

  هاشمی رفسنجانی

  آیا هاشمی رفسنجانی خود را وارث انقلاب می​دانست و گمان می​کرد که باید انقلاب را رهبری و کارگردانی کند؟

  این ادعایی بود که در یکی از سخنرانی​های هفته اخیر عنوان شد. اما آیت​الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت​وگوی مشروحی که با خبرآنلاین داشت به این ادعا واکنش نشان داد و گفت: امثال آنها فکر نمی کنند که حق چیست و هر چه را مایل باشند می نویسند. من نمی خواهم با این گونه افراد طرف شوم.

  وی در ادامه به بیان نکته​ای پرداخت و گفت: یک بار که هنوز امام(ره) در نجف بودند، یکی از همین افراد مطلبی علیه امام موسی صدر نوشته بود که وقتی به امام گفتند، امام یک درسشان را در نجف تعطیل کردند برای اینکه نصیحت کنند که از این کارها نکنید و تاریخ را آلوده نکنید و همانی که هست را بنویسید. امام در نجف استاد بودند.

  هاشمی با این مقدمه، ادامه داد: وقتی که امام رحلت کردند، اولین تصمیمی که همان شب در جماران گرفته شد، این بود که کشور نمی توانست بدون رهبر بماند. جانشین ایشان هم عزل شده بود. آقایان و رفقا جمع بودند، آنجا تصمیم گرفتند که طبق قانون اساسی شورایی تشکیل بدهیم. شورا را هم سه نفر تعیین کردیم. مرحوم آیت الله مشکینی، آیت الله موسوی اردبیلی و آیت الله خامنه ای که این سه نفر شورا باشند. قرارمان این بود که فردا در جلسه خبرگان به این نتیجه برسیم. اما در عمل این گونه نشد. یعنی شورا را نپذیرفتند و سی و پنج نفر از اعضای خبرگان رأی به شورا دادند و ۴۵ نفر به فرد رأی دادند و آن طرح منتفی شد. بعد سراغ فرد رفتند. بعضی ها از آیت الله گلپایگانی حمایت می کردند که ایشان هم رأی نیاورد. سراغ آیت الله خامنه ای رفتیم که ایشان رأی آورد که من هم بعد از آنکه شورا رای نیاورد دنبال همین بودم که شد. چیز دیگری ما نداشتیم.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.