• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » افزایش دوباره سهمیه بنزین تاكسی داران
  کد خبر : 17323

  افزایش دوباره سهمیه بنزین تاكسی داران

  افزایش دوباره سهمیه بنزین تاكسی داران Reviewed by Aryan on Oct 19Rating: بعد از افزایش سهمیه بنزین كه در قالب سهمیه سوخت مناطق اجرا شد، فاز دوم این سهمیه نیز از سوی مسوولان مرتبط با این موضوع در حال تصمیم گیری است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فاز اول سهمیه سوخت مردادماه امسال…

  افزایش دوباره سهمیه بنزین تاكسی داران Reviewed by Aryan on Oct 19Rating:

  بعد از افزایش سهمیه بنزین كه در قالب سهمیه سوخت مناطق اجرا شد، فاز دوم این سهمیه نیز از سوی مسوولان مرتبط با این موضوع در حال تصمیم گیری است.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فاز اول سهمیه سوخت مردادماه امسال و به مدت سه ماه به تاكسی داران مناطق گرمسیری و منطقه تهران اختصاص یافت. البته با توجه به این كه فصل گرم در استان های جنوبی كشور رو به اتمام است، هنوز مشخص نیست كه سهمیه سوخت این تاكسی داران ادامه خواهد یافت یا نه.

  بر این اساس سهمیه بنزین تاكسی های پنج استان خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و بوشهر معادل ۲۰ درصد یعنی از ۱۰۰ لیتر تا ۱۵۰ لیتر افزایش یافت. هم چنین علاوه بر اختصاص سهمیه بنزین به تاكسی داران مناطق گرمسیر در فاز اول، این سهمیه شامل تاكسی های منطقه تهران به دلیل پستی و بلندی و ترافیک نیز شد.

  بر این اساس سهمیه سوخت تاكسی ها در كشور روزانه حدود ۴۰۰هزارلیتر افزایش یافت.

  بررسی نقاط قوت و ضعف فاز اول سهمیه مناطق

  محمد رویانیان رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، در مورد زمان اجرای فاز دوم سهمیه مناطق گفت
  ه كه نقاط قوت و ضعف فاز اول سهمیه سوخت مناطق در حال بررسی است كه بعد از اتمام آن، برای فاز دوم سهمیه مناطق نیز تصمیم گیری میِ شود.

  نقدی بر فاز اول سهمیه سوخت مناطق

  از آن جایی كه پرداخت سهمیه مناطق و به طور كلی هدفمند كردن یارانه ها در جهت اجرای عدالت است، یادآوری دو نكته مهم است؛ ابتدا این كه تمام مناطق تهران دارای زمین ناهموار نیست كه نیاز باشد به تمام تاكسی دارن آن سهمیه سوخت اضافی پرداخت شود.

  از سوی دیگر اشكالی كه به سیاست سهمیه مناطق وارد است، مربوط می شود به این كه چرا تنها تاكسی داران منطقه تهران به دلیل ناهمواری زمین می توانند از این مزایا بهرمند شود. بر این اساس اگر یكی از دلایل پرداخت سهمیه اضافی ناهمواری زمین است، در فاز دوم سهمیه مناطق نیز انتظار می رود به تمام تاكسی داران كشور كه مسیرشان ناهموار است سهمیه تعلق گیرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.