• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » امام جمعه شیراز: مبنای مقبولیت و حرمت مسئولان تبعیت آنان از رهبری است
  کد خبر : 1732084

  امام جمعه شیراز: مبنای مقبولیت و حرمت مسئولان تبعیت آنان از رهبری است

  امام جمعه شیراز: مبنای مقبولیت و حرمت مسئولان تبعیت آنان از رهبری استReviewed by Aryan♥ on Feb 8Rating: نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: مبنای مقبولیت، حرمت، اعتبار و احترام تمام مسئولان بر اساس تبعیت آنان در گذشته و امروز از مقام معظم رهبری سنجیده می‌شود.   به گزارش  ایران…

  امام جمعه شیراز: مبنای مقبولیت و حرمت مسئولان تبعیت آنان از رهبری استReviewed by Aryan♥ on Feb 8Rating:

  نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: مبنای مقبولیت، حرمت، اعتبار و احترام تمام مسئولان بر اساس تبعیت آنان در گذشته و امروز از مقام معظم رهبری سنجیده می‌شود.

   

  به گزارش  ایران ویج  از خبرگزاری (ایسنا)- منطقه فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی امروز در خطبه‌های نماز دشمن شکن جمعه شیراز پیوند ملت با امام راحل و مقام معظم رهبری را عنصر اساسی حفظ نظام اسلامی از ابتدا تاکنون دانست.

   

  آیت‌الله ایمانی گفت: دولت‌ها، رییس جمهورها و مجلس‌های زیادی بعد از انقلاب اسلامی ایران تاکنون شکل گرفته و با موضع گیری‌های مختلف برسرکار آمده‌اند اما آنچه این مملکت و نظام اسلامی را حفظ کرده و می‌کند، رهبری بوده و هست.

   

  امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز بیست و دوم بهمن ماه، گفت: از بین بردن سلطه‌ای که ریشه در تاریخ این کشور داشت، کار ساده ای نبود، نباید به عنوان کاری عادی تلقی شود.

   

  وی انقلاب اسلامی ایران را بزرگترین پدیده قرن برشمرد و خاطرنشان کرد: این انقلاب اثرگذارترین رویداد در عصر حاضر و قرون آینده است و مطمن هستیم که نشانه‌های آن را در آینده هم خواهیم دید.

   

  آیت‌الله ایمانی در بررسی روند شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: سه نکته اساسی در بررسی روند انقلاب شاهد هستیم اولین نکته تحول که در درون مردم ایجاد شد، دومین نکته مدد الهی و سومین نکته وحدت کلمه هدف و راه و مسیر بود.

   

  امام جمعه شیراز با اشاره به وعده الهی ان تنصرالله ینصرکم، و با یادآوری اینکه در دوران انقلاب از سال 42 تا 57، مردم با وحدت خواستار جمهوری اسلامی بودند، گفت: این ارتباط ارگانیک مکتب، رهبری و مردم پیروزی در 22 بهمن را رقم زد.

   

  وی با تاکید بر لزوم حضور یکپارچه و گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه امسال، این حضور مردمی در طول 34 سال پیروزی انقلاب اسلامی را بازگو کننده 4 نکته دانست و گفت: موضع‌گیری سیاسی، وفای عاطفی به خدا، پیامبر و اسلام، نشاط و شادابی مردم در طول انقلاب و امید به فردا، چهارنکته اساسی نهفته در حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن هر سال است.

   

  نماینده ولی فقیه در استان فارس اضافه کرد: راهپیمایی امسال به واسطه همراه شدن آن با سخت‌گیری‌ها و تحریم‌های دشمن و اضافه شدن مسایل داخلی به آن، باید یکپارچه و گسترده تر از هر سال باشد و جهان بشریت این حضور پرمعنا را نظاره گر باشد.

   

  امام جمعه شیراز همچنین در بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی، این دستاوردها را به دو بخش تقسیم و تصریح کرد: بخشی از این دستاوردها مشهود و علنی است و همه آن را می‌بینند و درک می‌کنند و بخشی دیگر نیز دستاوردهایی است که به واسطه این انقلاب در سطح جهان و منطقه به دست آمده است.

   

  آیت‌الله ایمانی با بیان اینکه اسرائیل به عنوان یک غده سرطانی قبل از انقلاب در چهار جنگ با کشورها و دولت‌های عربی منطقه، همواره پیروز شده بود، گفت: بعد از انقلاب اسلامی، اسرائیل در جنگ با شبهه نظامیان و نه دولت‌های رسمی و کشورها، 4 بار شکست مفتضحانه را تجربه کرد.

   

  او با تصریح اینکه کسب این پیروزی‌ها از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی مقدمات از بین رفتن این غده سرطانی را فراهم کرده است.

   

  آیت‌الله ایمانی با یادآوری اینکه تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا برای حضور نظامیانش در کشورهای مختلف، مصونیت قضایی آنان را تصویب می‌کرد، گفت: در عراق اسلامی که رهبر معظم انقلاب آن را خط دفاع جمهوری اسلامی می‌دانند، آمریکا هرچه تلاش کرد نتوانست مصونیت قضایی برای نظامیانش اخذ کند و ناچار به عقب‌نشینی از این کشور شد.

   

  وی گفت: از دوسال قبل آمریکا متحدان غربی و عربی خود را به سوریه کشاند تا بشار اسد را نابود کرده و نظام سوریه را برهم بزند اما مقام معظم رهبری با سیاست‌های عالمانه خود آمریکا را مجبور کرد تا بپذیرد با اقدامات نظامی نمی‌توان مسایل سوریه را حل کرد.

   

  آیت الله ایمانی تاکید کرد: برخی ممکن است بپرسند مسایل عراق و سوریه به ما چه ارتباطی دارد اما خط دفاعی جمهوری اسلامی در عراق و سوریه و جاهای دیگر و مقابله با استکبار صهیونیستی رقم می‌خورد، این هنر انقلاب اسلامی است که خطوط دفاعی را از مرزها دورتر کرده و توانسته با برنامه‌ریزی و مدیریت مطلوب، انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند.

   

  نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه شیراز، با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری و موضع‌گیری ایشان در قبال موضوع مذاکره با آمریکا، گفت: آمریکا به دنبال مذاکره‌ای است که از لوله تفنگ خارج می‌شود و ما این مذاکره را نمی‌پذیریم.

   

  وی تصریح کرد: اگر امروز رشد علمی در عرصه‌های مختلف کسب کرده‌ایم به برکت قطع ارتباط با آمریکا است.

   

  آیت‌الله ایمانی گفت: اگر دولت آمریکا نشان دهد که تغییر کرده، جمهوری اسلامی هم می‌پذیرد چون اهل دعوا نیست، جمهوری اسلامی اهل حفظ منافع ملت است و تازمانیکه دولت آمریکا تغییری در روش‌های خود ندهد، همچنان به آنها نه می‌گوید.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.