• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بهداشت خانواده , سلامت خانواده » دردسرهاي سفرهاي مجردي آقايان
  کد خبر : 1731164

  دردسرهاي سفرهاي مجردي آقايان

  دردسرهاي سفرهاي مجردي آقايانReviewed by Aryan♥ on Feb 8Rating: در انتخاب موضوعي سعي شده است به معمول ترين شكايات روز كه از سوي زوج ها در مراكز مشاوره مطرح مي شود يا بهتر بگوييم يكي از بحث برانگيزترين موضوعات زوج ها در سال هاي اخير پرداخته شود. يكي از آنها سفرهاي مجردي آقايان متاهل است…

  دردسرهاي سفرهاي مجردي آقايانReviewed by Aryan♥ on Feb 8Rating:
  در انتخاب موضوعي سعي شده است به معمول ترين شكايات روز كه از سوي زوج ها در مراكز مشاوره مطرح مي شود يا بهتر بگوييم يكي از بحث برانگيزترين موضوعات زوج ها در سال هاي اخير پرداخته شود.

  يكي از آنها سفرهاي مجردي آقايان متاهل است كه در واقع انعكاس كوتاه مدت و بلند مدتي را در زندگي مشترك به همراه دارد. تمايل به اين گونه سفرها از طرف آقايان، بستگي به عوامل مختلف از جمله: ويژگي هاي شخصيتي فرد، روابط بين زوج ها، شرايط كاري، مالي و فرهنگي دارد. اين نوع سفرها زنان را در ابهامات و تنش هاي فراواني باقي مي گذارد.

  سفرهاي مجردي؛ راهي براي رسيدن به آرامش دروني

  همه انسان ها زماني احتياج دارند كه قيد و بندهاي زندگي روزمره را كنار بگذارند و به سفر بروند. مسافرت در حقيقت يك وسيله ترك زندگي روزمره است و نياز انسان را تا حدودي حتي اگر موقتي هم باشدف برآورده مي كند. سفر، توازن را به زندگي بر مي گرداند.

  در اين ميان، افرادي كه خيلي كار مي كنند و اكثر مسئوليت هاي خانوادگي را برعهده دارند، مي توانند با سفر كردن به تنهايي كمك بزرگي به خودشان بكنند و به آرامش دروني برسند.

  كسي كه مسئوليت خانواده را قبول مي كند بايد به يك سري از محدوديت ها تن بدهد اما اين به آن معنا نيست كه زن و شوهر، تمام وقت خود را با هم باشند. شما بايد بعد از ازدواج تان، ساعاتي را به خودتان اختصاص دهيد. بيشتر آقايان دوست دارند بعد از ازدواج شان رابطه خودشان با دوستان قديمي شان را حفظ كنند و با آنها به مسافرت بروند.

  در سفرهاي مجردي اگر حد و حدودها رعايت شود و به روحيه همسرتان لطمه اي وارد نشود، شما فرصت خواهيد داشت تا در مدت كوتاه سفر به دور از مشكلات و گرفتاري ها به خودتان فكر كنيد و در نهايت با روحيه اي شادتر به جمع خانواده بازگرديد. بودن در جمع دوستان مي تواند بخشي از انرژي هاي روحي و معنوي شما را تجديد كند. البته شما بايد براي همسر خودتان نيز چنين حقي را قائل شويد و اجازه بدهيد كه او هم ساعاتي از روز را به خودش اختصاص دهد و با دوره هاي دوستانه او مخالفت نكنيد.

  سفرهاي مجردي هميشه هم بد نيست

  اگر همسرتان مي خواهد با دوستانش به سفر بود به اين معنا نيست كه با شما به او خوش نمي گذرد. حتي روانشناسان معتقدند دور بودن زن و مرد بعد از تشكيل زندگي مشترك براي چند روز اصلاً بد نيست بلكه باعث مي شود بيشتر قدر يكديگر را بدانند.

  اگر مي خواهيد ميزان دلبستگي همسرتان به خودتان را بسنجيد، بهترين راه، سفرهاي مجردي است.

  بعد از اينكه او به همراه دوستانش به سفر رفت، با توجه به روزهايي كه دور از خانه است مي توانيد به ميزان علاقه و دلبستگي همسرتان به خودتان و زندگي پي ببريد (البته بايد از سفرهايي كه به اجبار پيش مي آيد همچون ماموريت هاي كاريف فاكتور بگيريد)

  البته بايد بين دلبستگي و وابستگي فرق قائل شويد. دلبستگي خوب است و با خود كنترلي همراه است ولي وابستگي ناهنجار است و فرد خود كنترلي ندارد. از سوي ديگر در زندگي زناشويي، بايد به تدريج آموزش از هم جدا زندگي كردن و فاصله را كسب كنيم تا زمانيكه ضرورتي پيش آمد (ماموريت، تحصيل و…) بتوانيم با آن شرايط، زودتر سازگار شويم البته اين به معني سردي عاطفي و بي محبت شدن نسبت به همديگر نيست.

  زن و شوهر، اگر به سفر مجردي مي روند، تنها هدفشان مي تواند تجديد قوا براي بهتر همسرداري كردن و فرزندپروري باشد. گاهي نزديكي زياد سبب مي شود ما از نعمت هايي كه داريم، غافل شويم و نقاط ضعف و قدرت هايمان را از ياد ببريم. اگر اين گونه سفرها موجب تحكيم روابط زناشويي شود بسيار مفيد است و گرنه حكم سم را پيدا مي كند.

  آقايان! از اين سفرها فاكتور بگيريد

  گستره وسيعي از علل مثل مختل شدن رابطه زناشويي، حس تنهايي مرد، تفاوت هاي سليقه اي، آزادي خواهي مردان، رشد فرد گرايي و همچنين تحول كلي ارزش هاي دنياي امروز، مسبب چنين پديده اي است اما نهايتاً بايد گفت كه چنين سفرهايي اگر اختياري و بدون توافق با همسر باشد، پس لرزه هاي آن دوام زندگي خانوادگي را تهديد مي كند و همچنين از كيفيت آن خواهد كاست. گاهي آقايان بدون هيچ گونه برنامه ريزي و اطلاع قبلي و بدون هيچ ضرورتي با بي پروايي كامل، سفر خود را به طور ناگهاني به همسر خود اعلام مي كنند. آنها نمي دانند كه با اين تصميم، همسرانشان را در سردرگمي و نگراني فراواني رها مي كنند.

  اين مردان صرف نظر از اينكه چقدر صداقت دارند و اينكه براي تفريح، كار، تحصيل و به تنهايي يا با دوستان به سفر مي روند، روشي متفاوت از شيوه زندگي متعارف را به خصوص در فرهنگ ما در پيش گرفته اند. اين تمايل در مردان مي تواند به نوعي استقلال طلبي در افكار و اعمال شان، فرار از جو خانواده يا شكلي از تناقضات دروني آنها باشد. در تحقيقي از زنان خواسته شد تا احساس و افكار خود را هنگام سفرهاي مجردي مردان شان بيان كنند.

  بيشترين نكات مشترك بيان شده توسط آنها، اين ابهامات بود كه:

  ـ حقيقتاً همراهان آنها چه كساني هستند و چرا به ما ارجحيت دارند؟
  ـ چه تفريحاتي انجام مي دهند كه با ما نمي توانند انجام دهند؟
  ـ آيا اين سفرها صدمه اي به جايگاه ما خواهد شد و چه خطراتي ما را تهديد مي كند؟

  معمولاً زنان اين سوالات را به طور مستقيم نمي پرسند يا اگر هم بپرسند، اغلب پاسخ واقعي دريافت نمي كنند و چه بسا گفتگوي شان با جروبحث هاي حاصل و كينه و ناراحتي پايان مي پذيرد. چنانچه طي زمان به واقعيت امر پي برده شود ممكن است خيلي دير شده باشد. بنابر تمام توضيحاتي كه ذكر شد، چند توصيه به آقايان متاهل مي شود تا بتوانند ضمن محروم نشدن از لذت يك سفر واقعي، درگير وسوسه و عوارض سفرهاي مجردي نشوند و خانواده خود را دلسرد نكنند.

  قبل از توصيه، چند خطري كه مي تواند خانواده و جايگاه شما را پس از سفر مجردي تهديد كند يادآور مي شويم:

  ۱. در غياب شما براي اعضاي خانواده مي تواند اتفاقاتي رخ دهد كه قابل جبران نيست و هميشه احساس پشيماني را براي شما به جا مي گذارد. اين اتفاقات مي تواند از يك سانحه ناگوار تا يك اختلال در رابطه زناشويي باشد.

  ۲. سفر مجردي شما به تدريج مي تواند الگوي همسر و فرزندان شما در آينده شود و آن وقت مخالفت شما سودي نخواهد داشت.

  ۳. تجربه حضور نداشتن شما به قصد تفريح، احساساتي منفي در وجود ساير اعضاي خانواده به وجود مي آورد كه تصوير شما را براي هميشه نزد آنان خدشه دار مي كند و آنان ناخودآگاه برچسب هايي مثل خودخواهي، بي مسئوليتي و بي اعتمادي را به شما مي چسبانند.

  توصيه هايي براي لذت بردن از يك سفر پرمخاطره خانوادگي:

  همه موارد فوق الذكر براي مواقعي است كه سفر مجردي شما مورد توافق همسرتان نباشد. به همين دليل شما را مجاب به سفرهاي متاهلي مي كند. از آنجا كه بايد از شرايطي كه در زندگي داريم نهايت استفاده را ببريم، بعيد نيست كه بتوانيم فقط با رعايت چند نكته، تجربه اي جديد از سفر خانوادگي به دست آوريم به طوري كه خاطره آن هميشه خوشايند باشد و اشتياق تكرار آن هميشگي شود:

  ۱. وضع قوانين انعطاف پذير كه همه اعضاي خانواده، در طول سفر ملزم به اجراي آنها باشند.

  ۲. مواردي كه معمولاً در طول سفر باعث اختلاف نظر مي شود را شناسايي و مطرح كنيد و راه حل هاي احتمالي آن را بررسي كنيد.

  ۳. در طول سفر علاوه بر اينكه در كنار خانواده هستيد مي توانيد در فرصت هاي كوتاه با خود خلوت كنيد. مثل يك ساعت قدم زدن در كنار ساحل و كسب آرامش. براي همسرتان هم، چنين فرصت هايي را قائل شويد.

  ۴. از كوچكترين فرصت ها در طي سفر براي ايجاد شادي و تفريح و تحرك استفاده كرده و از به دنبال آوردن كسالت ها و جروبحث هاي خانه به سفر خودداري كنيد. در طي سفر، گذشت و صبوري بيشتر از خود نشان دهيد و هر رفتار يا گفتار را تبديل به شوخي و خنده كنيد.

  ۵. فراموش نكنيد كه سفر فقط فرصتي براي رفع خستگي جسمي و روحي شما و تجديد قواي تان است. پس، از اينكه ديگران را در فشار بگذاريد يا آزادي آنها را سلب كنيد اجتناب كنيد.

  ۶. به دليل اينكه فرصت همنشيني و هم صحبتي را به طور روزمره با همسرتان نداريد، فرصت را غنيمت بشماريد و در دامن طبيعت با هم صحبت كنيد تا به هم نزديك تر شويد.

  ۷. با سفرهاي متاهلي، خاطرات زيبا و به يادماندني را با اعضاي خانواده تان تقسيم خواهيد كرد

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.